Jak postawic serwer?

SPLESHER
Posts: 35
Joined: Wed Jul 22, 2015 2:58 pm

Jak postawic serwer?

Post by SPLESHER »

Witam,
Chcialbym się dowiedziec jak postawic serwer na maszynie do FS 17
Chcialbym zeby to byl poradnik krok po kroku :)
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Jak postawic serwer?

Post by Ziuta Modding »

Chodzi ci o serwer dedykowany czy zwykłą grę, na której ty jesteś adminem?
SPLESHER
Posts: 35
Joined: Wed Jul 22, 2015 2:58 pm

Re: Jak postawic serwer?

Post by SPLESHER »

Ziuta Modding wrote: Sat Dec 02, 2017 5:56 pm Chodzi ci o serwer dedykowany czy zwykłą grę, na której ty jesteś adminem?
chodzi o dedykowany serwer, jak zwykla gre postawic to wiem
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Jak postawic serwer?

Post by Ziuta Modding »

1. Otwierasz "dedicatedServer.xml" w np. Notepad++ i sobie zmieniasz hasło do admina na swoje. Zapisujesz i wychodzisz.
2. Uruchamiasz "dedicatedServer.exe" i czekasz aż pojawi się wpis na samym dole:
"Press 'CTRL-C' to stop the server..."
Wyżej nad tym masz podany adres do serwera, np. http://192.168.1.14:8080 <- wklejasz/wpisujesz to w przeglądarkę i klikasz ENTER.
3. Logujesz się danymi z "dedicatedServer.xml" i masz już cały panel do serwera dedykowanego.
4. Po zalogowaniu znajdujesz się w zakładce HOME, ustawiasz sobie nazwę serwera, hasło do administratora na serwerze, hasło do dołączenia do gry, i inne rzeczy związane z mapą i save'em. Na dole strony zaznaczasz, które mody chcesz mieć na serwerze i aktywujesz je przyciskiem na dole (wiem że kiedyś był problem przy aktywacji dużej ilości modów na raz, zaznaczałeś, aktywowałeś a żadne się nie aktywowały, więc lepiej tak po 10 zaznaczać).
5. Klikasz przycisk START i serwer po chwili pojawi się na liście w grze.
SPLESHER
Posts: 35
Joined: Wed Jul 22, 2015 2:58 pm

Re: Jak postawic serwer?

Post by SPLESHER »

Ziuta Modding wrote: Sun Dec 03, 2017 12:27 pm 1. Otwierasz "dedicatedServer.xml" w np. Notepad++ i sobie zmieniasz hasło do admina na swoje. Zapisujesz i wychodzisz.
2. Uruchamiasz "dedicatedServer.exe" i czekasz aż pojawi się wpis na samym dole:
"Press 'CTRL-C' to stop the server..."
Wyżej nad tym masz podany adres do serwera, np. http://192.168.1.14:8080 <- wklejasz/wpisujesz to w przeglądarkę i klikasz ENTER.
3. Logujesz się danymi z "dedicatedServer.xml" i masz już cały panel do serwera dedykowanego.
4. Po zalogowaniu znajdujesz się w zakładce HOME, ustawiasz sobie nazwę serwera, hasło do administratora na serwerze, hasło do dołączenia do gry, i inne rzeczy związane z mapą i save'em. Na dole strony zaznaczasz, które mody chcesz mieć na serwerze i aktywujesz je przyciskiem na dole (wiem że kiedyś był problem przy aktywacji dużej ilości modów na raz, zaznaczałeś, aktywowałeś a żadne się nie aktywowały, więc lepiej tak po 10 zaznaczać).
5. Klikasz przycisk START i serwer po chwili pojawi się na liście w grze.
dzieki :)
Lukas112266
Posts: 24
Joined: Fri Jan 06, 2017 4:26 pm

Re: Jak postawic serwer?

Post by Lukas112266 »

wlasnie mam ochote postawic server dedykowanego i jak zmieniam haslo na swoje I zapisuje to mi wyskakuje " you do not have permission to open this file. See the owner of the file or an administrator to obtain permission" co mam zrobic
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Jak postawic serwer?

Post by Ziuta Modding »

Lukas112266 wrote: Sat Dec 16, 2017 12:50 pm wlasnie mam ochote postawic server dedykowanego i jak zmieniam haslo na swoje I zapisuje to mi wyskakuje " you do not have permission to open this file. See the owner of the file or an administrator to obtain permission" co mam zrobic
Wychodzi na to że program którym chcesz edytować plik nie uruchamia się z uprawnieniami administratora.
TeamMandarynki
Posts: 1
Joined: Sun Jan 19, 2020 7:43 pm

Re: Jak postawic serwer?

Post by TeamMandarynki »

Gdzie mogę znaleźć dedicatedServer.xml?
Post Reply