mam problem z shader model i inny problem też.

User avatar
kombinuj13
Posts: 26
Joined: Mon Nov 24, 2014 10:45 pm
Location: Kostnica

mam problem z shader model i inny problem też.

Post by kombinuj13 »

1. Mam problem mam pixel shader 1.4 i vortex shader 1.1 i nie wiem co zrobić, chciałem se bograć w farming simulator 2013 no ale cuż chodzi o te cienie może ktoś wie jak je wyłączyć albo zmniejszyć shader model na 1.0
2. Następny problem niedługo kupuję kartę graficzną 1gb shader model 3.0 ale nie wiem jak to zrobić, kupię kartę graficzną wyjmę tamtą i czy komputer się włączy bo ta nowa karta graficzna chyba nie będzie miała sterowników, a jeżeli ten problem ze shader model też się pokaże jeżeli będziecie mogli to ja niedługo podam model karty i jeżeli ktoś wię z ką pobrać sterowniki to niech sipiewa.
3. A ostatnią sprawą jest 512mb ram intel pentium 4 2800ghz i 1gb na kłałarcie graficznej tak 512ram no i nie wiem czy farming simulator 15 będzie dobrze działał nie wiem czy w farming simulator 15 jest edytor jak w 13 to wyłączył bym cienie i gra działała by szybciej dlatego nie wiem co z tym zrobić.

Tak dla ułatwienia piszcie np. Odp do pytania 1 albo 2 i 3.
KOMBINUJ13 NA WŁAŚCIĆELA FORUM
User avatar
kombinuj13
Posts: 26
Joined: Mon Nov 24, 2014 10:45 pm
Location: Kostnica

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by kombinuj13 »

???
KOMBINUJ13 NA WŁAŚCIĆELA FORUM
Ziut
Boardurlaub/Boardholidays
Posts: 408
Joined: Sat Dec 24, 2011 4:08 pm
Location: Polska, Nosków
Contact:

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by Ziut »

1. Nie wiem co to za eksponat muzealny ale jak FS13 wymaga karty z SM 2.0 to taką masz mieć... Nic nie możesz zrobić jeśli karta nie obsługuje nowszych shaderów... Jedynie aktualizacja sterowników jeśli wywala ci błąd a karta w specyfikacji ma napisane że obsługuje (FS 15 wymaga 3.0).
2. Jak odinstalujesz stare sterowniki przed wymianą karty to po włożeniu nowej Windows się uruchomi ze sterownikiem domyślnym (jednym dla wszystkich typów kart), ale zaś trzeba pobrać ze strony producenta sterowniki do tej grafy bo ci się nawet strony w przeglądarce będą ciąć jak będziesz przewijał (o graniu to nie ma mowy).
3. Do tej gry musisz mieć 2GB RAM DDR3... Grafa to z 1GB pamięci... Poza tym nie warto nic do tego kupować bo twój procek to do muzeum się nadaje a nie do gry w FS15... Jak chcesz grać w tą grę to Intel i5...
User avatar
kombinuj13
Posts: 26
Joined: Mon Nov 24, 2014 10:45 pm
Location: Kostnica

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by kombinuj13 »

A co ma do rzeczy czy intel czy inne głupoty warzne że chyba ghz spełnia.

Chyba powiesić się mi tylko zostało.

Głupie shadery i gów... Mogli ustawić na poszątku shader model 1.0 a po włączeniu ustawiało by się samo odpowiednia.
KOMBINUJ13 NA WŁAŚCIĆELA FORUM
Ziut
Boardurlaub/Boardholidays
Posts: 408
Joined: Sat Dec 24, 2011 4:08 pm
Location: Polska, Nosków
Contact:

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by Ziut »

:facepalm: Tak to jest jak się nie znasz na sprzęcie i jak ci ktoś pokaże coś z większą cyfrą to kupisz to... Po 1 z każdym nowym rokiem firmy tworzą nowsze podzespoły (wydajniejsze, mniej energochłonne, itp.), ty masz stare podzespoły... Komputer powinien być co 5 lat ulepszany o nowe podzespoły (w twoim przypadku trzeb kupić wszystko nowe bo masz tak stare że nowe części nie będą pasować). Tak samo gry które powstają w kolejnych latach nie wspierają już starych sprzętów... Tak jest właśnie z FS. Po 2, poczytaj sobie na wikipedi o Shader Model itp. zamin zaczniesz pisać takie głupoty jak: "Mogli ustawić na poszątku shader model 1.0 a po włączeniu ustawiało by się samo odpowiednia."
User avatar
kombinuj13
Posts: 26
Joined: Mon Nov 24, 2014 10:45 pm
Location: Kostnica

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by kombinuj13 »

Mój komp ma od 4-5 lat.
A w gothic 3 tak jest że gra sama ustawia shader model.
A do xpand rally extreme też trzeba shader model 2.0 nawet pisze że komp nie spełnia wymagań gry, a gra działa! Wytłumaczysz to jakąś.
KOMBINUJ13 NA WŁAŚCIĆELA FORUM
Ziut
Boardurlaub/Boardholidays
Posts: 408
Joined: Sat Dec 24, 2011 4:08 pm
Location: Polska, Nosków
Contact:

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by Ziut »

Nie ma sensu tłumaczyć ci czegoś czego nie zrozumiesz... Poczytaj najpierw co to jest to może coś pojmiesz...
User avatar
kombinuj13
Posts: 26
Joined: Mon Nov 24, 2014 10:45 pm
Location: Kostnica

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by kombinuj13 »

Shader krótki program
 komputerowy, często napisany w specjalnym języku ("shader language"), który w grafice trójwymiarowej
 opisuje właściwościpikseli
 oraz wierzchołków
Technologia ta zastąpiła stosowaną wcześniej jednostkę T&L
Cieniowanie pozwala na znacznie bardziej skomplikowane modelowanie oświetlenia i materiału na obiekcie niż standardowe odele oświetlenia iteksturowanie
Jest jednak dużo bardziej wymagające obliczeniowo i dlatego dopiero od kilku lat sprzętowa obsługa cieniowania jest obecna wkartach graficznych
 dla komputerów domowych. Wcześniej cieniowanie stosowane było w niektórych fotorealistycznych rendererach
 (np.Renderman), gdzie grafika nie jest generowana w czasie rzeczywistym.

A więc tłumacz zlut to co masz do powiedzenia.
KOMBINUJ13 NA WŁAŚCIĆELA FORUM
Ziut
Boardurlaub/Boardholidays
Posts: 408
Joined: Sat Dec 24, 2011 4:08 pm
Location: Polska, Nosków
Contact:

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by Ziut »

Mi tego pisać nie musisz bo ja wiem co to jest, ale ty to jak widzę nawet nie wiesz co skopiowałeś...
User avatar
kombinuj13
Posts: 26
Joined: Mon Nov 24, 2014 10:45 pm
Location: Kostnica

Re: mam problem z shader model i inny problem też.

Post by kombinuj13 »

:confusednew: Hehe to nie jest tak jak myślisz.
A teraz mów dlaczego tu się pokazuje a w innych grzach nie.
KOMBINUJ13 NA WŁAŚCIĆELA FORUM
Post Reply