Problemy z FPS w fs22 nagle spadki FS pobrany z Microsoft store.

snoopx
Posts: 2
Joined: Tue Jan 17, 2023 4:41 pm

Problemy z FPS w fs22 nagle spadki FS pobrany z Microsoft store.

Post by snoopx »

Witam o dłuższego czasu mam problem z FPS w FS 22 specyfikacja mojego laptopa GTX 1650 ti i7 10750h 16 GB ramu podczas gdy załaduje slot to poruszę lekko kamer FPS z 60 nagle spadają do 20 i tak cały czas po 30 po 40 np. jak wsiądę do maszyny i ustawie kamerę wewnątrz to FPS cały czas maleją czyli jak obracam się w każdą stronę świata fs22 to FPS cały czas spadają.
Dixonowskyy
Posts: 3
Joined: Wed Jan 18, 2023 11:51 am

Re: Problemy z FPS w fs22 nagle spadki FS pobrany z Microsoft store.

Post by Dixonowskyy »

Mam podobny problem, męczę się z nim już długi czas, nie da się pograć ... ustawienia graficzne już wszystkie możliwe kombinacje próbowałem.. RTX 3060 Ryzen 5 2600X
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problemy z FPS w fs22 nagle spadki FS pobrany z Microsoft store.

Post by Ziuta Modding »

GTX 1650 to jeden z gorszych wyborów, do FS22 łapie się nieco ponad minimalne wymagania więc takie problemy mogą się pojawiać, ale najpierw sprawdź czy na podstawowej mapie bez modów nadal tak samo się dzieje bo oczywiście sterowniki masz aktualne mam rozumieć? Najlepiej też pokazać LOGa z gry bo wtedy więcej będzie wiadomo.
snoopx
Posts: 2
Joined: Tue Jan 17, 2023 4:41 pm

Re: Problemy z FPS w fs22 nagle spadki FS pobrany z Microsoft store.

Post by snoopx »

Otóż mam na najniższych ustawieniach gdy wchodzę na elmcreek to gdy idę do przodu i odwracam się w różne strony świata nagle z 120fps spada do 20fps i ja mam GTX 1650 w wersji titanium ps. nwm czy dobrze napisałem. Wszystkie gry mi chodzą bardzo dobrze Forza 5 na ustawieniach wysokich stałe 80fps. ETS2 ustawinia ultra 120fps dzisiaj kupiłem fs22 na steam i dalej mam takie problem. Proszę o pomoc. A i w laptopie mam jeszcze że mogę wybrać plan zasilania wysoka wydajność i najwyższą. I wydajnościowo mój procesor jest taki sam jak ryzen 7 5800x. Sterowniki aktualne i co to jest ten log?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problemy z FPS w fs22 nagle spadki FS pobrany z Microsoft store.

Post by Ziuta Modding »

LOG znajdziesz w Dokumenty/My Games/FarmingSimulator2022/log.txt w nim są zapisane wszystkie problemy jakie mogą pojawić się w grze (w szczególności z modami). To że inne gry działają lepiej to nic nie znaczy, każda gra ma inny silnik graficzny i inaczej renderują świat (np. ETS2 nie ma praktycznie wcale terenu na 20m w bok od drogi, FS22 posiada teren o wymiarach 2x2 km, podobnie z Forzą, ma ona bardzo ubogi teren wokół i skupia się tylko na pojeździe głównym, wszystko poza jest niskiej jakości co jest zrozumiałe bo nie jest to potrzebne jak się jedzie >200km/h).
Post Reply