Laguje na farmie

Grenosz
Posts: 6
Joined: Mon Apr 13, 2020 7:21 pm

Laguje na farmie

Post by Grenosz »

Witam! Problem polega na tym że gdy patrzę na farmę mam ogromne lagi FPS'y spadają do 10. Nawet na ustawieniach najniższych w każym miejscu na mapie mam 60 a na farmie nie idzie grać.
Sprzęt: I5- 3450, rx560 i 8 gb ramu. Wiem szału nie ma i nie ma czego oczekiwać ale jest to bardzo dziwne że nawet na średnich gra łądnie wygląda chodzi płynnie ale gdy jest skupisko maszyn i budynków jest padaka. Macie jakis patent na to ?
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Laguje na farmie

Post by Adamvet »

To chyba chodzi właśnie o to, ze masz za duzo maszyn i budynków w jednym miejscu. Musisz rozproszyć swoje gospodarstwo lub pozbyć sie części maszyn. Ja miałem tak w fs 17 sprzedałem parę maszyn i bylo jak reką ujął.
Grenosz
Posts: 6
Joined: Mon Apr 13, 2020 7:21 pm

Re: Laguje na farmie

Post by Grenosz »

Też tak miałem ale gdy było faktycznie multum maszyn. A tutaj mam tak że jak stoją z 4 maszyny obok siebie to już laguje
User avatar
MariuszPodlasie
Posts: 54
Joined: Mon Nov 26, 2018 9:50 am
Location: Polska

Re: Laguje na farmie

Post by MariuszPodlasie »

Tak jak piszą poprzednicy - rozlokuj swoje maszyny w różnych punktach mapy. Nie musi to być drugi koniec mapy, może to być miejsce o 2 lub 3 pola dalej nawet. Powinno pomóc *thumbsup*
Grenosz
Posts: 6
Joined: Mon Apr 13, 2020 7:21 pm

Re: Laguje na farmie

Post by Grenosz »

Problem rozwiązany.
Porady o maszynach rozmieszczonych na całej mapie są strasznie debilne.....
Reinstall nie pomógł, wgranie na dysk ssd nie pomogło, ale zauważyłem że problem jest gdy utworze zapis i wejdę później znowu do gry.
Problem rozwiązałem zmieniając biblioteke directx 12 na directx 11. Wszystko przeszło jak ręka odjął :D
Gomenek
Posts: 4
Joined: Mon Jan 03, 2022 9:08 pm

Re: Laguje na farmie

Post by Gomenek »

Jak zmieniłeś bibliotekę directx12 na 11?
Grenosz
Posts: 6
Joined: Mon Apr 13, 2020 7:21 pm

Re: Laguje na farmie

Post by Grenosz »

C:\Users\Michał\Documents\My Games\FarmingSimulator2022 szukasz pliku game.xml, odpalasz worpadem i szukasz linijki <renderer>D3D_12</renderer> i 12 zmieniasz na 11 zapisujesz i gotowe ! :D
JamJestJakub
Posts: 2
Joined: Tue Jan 24, 2023 6:51 pm

Re: Laguje na farmie

Post by JamJestJakub »

A mi to właśnie nie pomogło dalej mam ten problem
Post Reply