Problem z grafiką w FS22

snowflake2137
Posts: 1
Joined: Thu Mar 03, 2022 7:05 pm

Problem z grafiką w FS22

Post by snowflake2137 »

Dzisiaj odinstalowałem Farminga 22, bo nie podobała mi się jakość szczegółów. Napisy na kołach były całkowicie rozmazane, bród na pojazdach źle wyglądał. Próbowałem różne ustawienia, ale nic to nie dawało. Po ponownym zainstalowaniu gry jest jeszcze gorzej. Mam wrażenie, że zmiana ustawień graficznych nie daje praktycznie nic. Pojazdy z zewnątrz wyglądają całkiem ok, ale w środku wszystko jest jakby ciągle było na najniższych ustawieniach, bród i opony wyglądają tak samo jak przed odinstalowaniem gry i zmiana ustawień graficznych nie daje kompletnie nic. Ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie? Gra na dysku SSD zainstalowana przez steam, najnowsza wersja, procesor i5 4460, grafika GTX 960 2GB, sterowniki najnowsze.
karol40
Posts: 11
Joined: Fri Feb 25, 2022 3:16 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by karol40 »

Witaj
Ja mam dokladnie ten sam problem ,ale najwidoczniej trzeba bedzie poczekac na patch naprawiajacy ,znajac zycie to oni zbieraja wszystkie bledy do kupy i dopiero wypuszcza patch naprawczy ,musimy czekac jedno co wiem to nie wina karty graficznej tylko wina samej aktualizacji 1.3.0.0 która jest zbugowana
Pioter19
Posts: 13
Joined: Sun Feb 20, 2022 11:32 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Pioter19 »

Jeżeli macie ustawiony ekskluzywny pełny ekran zmieńcie sobie na pełny ekran rozdzielczość 1920 1080 oraz DLSS Na balanced. Miałem podobny problem. Jeżeli gra jest na laptopie wyłączcie sobie oszczędzanie energii baterii bo jeżeli to jest włączone to niedojdziecie do ładu.
karol40
Posts: 11
Joined: Fri Feb 25, 2022 3:16 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by karol40 »

Sorry że spytam ale skoro są te wszystkie ustawienia to powinno być dobrze bo chyba są po to żeby z nich korzystać ,a nie tylko z jednego ustawienia .To co w takim razie powoduje te błędy z grafiką ? Bo chyba jest coś nie halo skoro nie można korzystać z wyższych rozdzielczości .P.S. To nie dziala , w dalszym ciagu jest do bani
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

Witam

Mam również podobny problem z rozdzielczością tekstur aktualizacja nie pomogła kombinowałem ze wszystkim i wychodzi na to że to wina patcha 1.3 na poprzednich wersjach nie mam tego problemu. Również aktualizacja do wersji 1.3.1 nie przyniosła żadnych efektów
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Nolnejm »

Mając kartę graficzną 2GB Nie pogracie na full ustawieniach graficznych
minimalne wymagania gdzie pogracie "NA MINIMALNYCH USTAWIENIACH GRAFICZNYCH"
Windows 10 64bit
Intel Core i5-3330 or AMD FX-8320 or better
Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 660, AMD Radeon R7 265 lub wydajniejsza (z min. 2GB VRAM, DX11/DX12 support)
8 GB RAM
35 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa

Choć po dodaniu jakiejś porządnej mapy i parę modów nie uruchomicie fs zapewne, a jak już to będą się podzespoły przegrzały co idzie z końcowym skutkiem 10 fps np w CS
karol40
Posts: 11
Joined: Fri Feb 25, 2022 3:16 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by karol40 »

Napewno nie jest to wina karty graficznej , ja mam GTX 1050 i powinno byc dobrze a jest do d...y ,na poprzednich update nie bylo problemow z teksturami wszystko bylo ostre i wyrazne po wbiciu patcha 1.3 wszystko sie spieprzylo czyli generalnie wychodzi na to ze to wina patcha , a co do map to ja uruchamiam mapy o wielkosci 1 gb i wszystko chodzi
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

GDYBY TO BYLA WINA PATCHA TO KAZDY BY MIAL PROBLEM A TAK NIE JEST
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

Na wcześniejszych patch`ach było wszystko git na full ustawione i żadnych dziwnych problemów graficznych i tak jak kolega karol40 piszę mam identyczny problem i identyczną kartę graficzną. Odpaliłem grę bez modów i jest to samo odpaliłem grę z modami na wersji 1.2 nie ma tego problemu. Pisałem już w tej sprawie do GIANTS lecz nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi nawet dałem im załączniki tych dziwnych tekstur. Wierzę w to że to jest wina patcha.
User avatar
iwan4672
Posts: 492
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by iwan4672 »

Drezmon wrote: Fri Mar 25, 2022 1:52 pm Na wcześniejszych patch`ach było wszystko git na full ustawione i żadnych dziwnych problemów graficznych i tak jak kolega karol40 piszę mam identyczny problem i identyczną kartę graficzną. Odpaliłem grę bez modów i jest to samo odpaliłem grę z modami na wersji 1.2 nie ma tego problemu. Pisałem już w tej sprawie do GIANTS lecz nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi nawet dałem im załączniki tych dziwnych tekstur. Wierzę w to że to jest wina patcha.
Nie szukajcie winy w grze, tylko ulepszcie sprzęt. Ja mam konkretny sprzęt, i nie mam żadnych kłopotów. Nie będę podawał specyfikacji komputera, bo zaraz posądzicie mnie o chwalenie się :biggrin2:
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

iwan4672 wrote: Fri Mar 25, 2022 3:47 pm
Drezmon wrote: Fri Mar 25, 2022 1:52 pm Na wcześniejszych patch`ach było wszystko git na full ustawione i żadnych dziwnych problemów graficznych i tak jak kolega karol40 piszę mam identyczny problem i identyczną kartę graficzną. Odpaliłem grę bez modów i jest to samo odpaliłem grę z modami na wersji 1.2 nie ma tego problemu. Pisałem już w tej sprawie do GIANTS lecz nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi nawet dałem im załączniki tych dziwnych tekstur. Wierzę w to że to jest wina patcha.
Nie szukajcie winy w grze, tylko ulepszcie sprzęt. Ja mam konkretny sprzęt, i nie mam żadnych kłopotów. Nie będę podawał specyfikacji komputera, bo zaraz posądzicie mnie o chwalenie się :biggrin2:
Dokladnie tak jest szukaja wszedzie winy tylko nie u siebie
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

xSAYONARAx wrote: Fri Mar 25, 2022 7:38 pm
iwan4672 wrote: Fri Mar 25, 2022 3:47 pm
Drezmon wrote: Fri Mar 25, 2022 1:52 pm Na wcześniejszych patch`ach było wszystko git na full ustawione i żadnych dziwnych problemów graficznych i tak jak kolega karol40 piszę mam identyczny problem i identyczną kartę graficzną. Odpaliłem grę bez modów i jest to samo odpaliłem grę z modami na wersji 1.2 nie ma tego problemu. Pisałem już w tej sprawie do GIANTS lecz nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi nawet dałem im załączniki tych dziwnych tekstur. Wierzę w to że to jest wina patcha.
Nie szukajcie winy w grze, tylko ulepszcie sprzęt. Ja mam konkretny sprzęt, i nie mam żadnych kłopotów. Nie będę podawał specyfikacji komputera, bo zaraz posądzicie mnie o chwalenie się :biggrin2:
Dokladnie tak jest szukaja wszedzie winy tylko nie u siebie
Reszta dużo bardziej wymagających gier chodzi bez zarzutów na bardzo wysokich ustawieniach.. a tu taki farming 22 zaczął szwankować po aktualizacji do 1.3 Ja chciałbym znać właśnie przyczynę tego czym jest to spowodowane.. bo na poprzednich patch`ach gra śmigała z modami na full ustawieniach bez żadnych problemów.
karol40
Posts: 11
Joined: Fri Feb 25, 2022 3:16 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by karol40 »

xSAYONARAx wrote: Fri Mar 25, 2022 7:38 pm
iwan4672 wrote: Fri Mar 25, 2022 3:47 pm
Drezmon wrote: Fri Mar 25, 2022 1:52 pm Na wcześniejszych patch`ach było wszystko git na full ustawione i żadnych dziwnych problemów graficznych i tak jak kolega karol40 piszę mam identyczny problem i identyczną kartę graficzną. Odpaliłem grę bez modów i jest to samo odpaliłem grę z modami na wersji 1.2 nie ma tego problemu. Pisałem już w tej sprawie do GIANTS lecz nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi nawet dałem im załączniki tych dziwnych tekstur. Wierzę w to że to jest wina patcha.
Nie szukajcie winy w grze, tylko ulepszcie sprzęt. Ja mam konkretny sprzęt, i nie mam żadnych kłopotów. Nie będę podawał specyfikacji komputera, bo zaraz posądzicie mnie o chwalenie się :biggrin2:
Dokladnie tak jest szukaja wszedzie winy tylko nie u siebie
Sorry ale ewidentnie jest to wada patcha ,nie mozliwoscia jest to ze ni z gruchy ni z pietruchy gra wysypala syf w postaci zepsutych tekstur pomimo tego ze na wczesniejszych patch-ach bylo wszystko ok i nie bylo problemow z grafika wszystko bylo ostre , a sprzet mam dobry wiec nie zganiajcie na karte czy sprzet bo to ewidentnie jest problem gry
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Nolnejm »

Z tego co się orientuje To sporo osób zgłaszało problem z spadającymi fps'ami. Łatka 1.3 miała między innymi to zoptymalizować. W moim przypadku to nawet wizualnie polepszyła się wtedy jeszcze graficznie po patchu 1.3.
To że chodzi jakaś inna gra stabilniej czy na wysokich ustawieniach A druga już nie To zależy od Silnika gry czy optymalizacji, specyfikacji komputerowej.
W fs19 również były stopniowo zwiększane wymagania graficzne w aktualizacjach gdzie sporo osób po pewnym czasie nie mogła uruchomić co niektórych map czy modów na słabszych zestawach komputerowych A z początku premiery odpalała na tabletach nawet :biggrin2:
Spróbujcie jeszcze zaktualizować sterowniki od kart graficznych.
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

karol40 wrote: Fri Mar 25, 2022 9:37 pm
xSAYONARAx wrote: Fri Mar 25, 2022 7:38 pm
iwan4672 wrote: Fri Mar 25, 2022 3:47 pm

Nie szukajcie winy w grze, tylko ulepszcie sprzęt. Ja mam konkretny sprzęt, i nie mam żadnych kłopotów. Nie będę podawał specyfikacji komputera, bo zaraz posądzicie mnie o chwalenie się :biggrin2:
Dokladnie tak jest szukaja wszedzie winy tylko nie u siebie
Sorry ale ewidentnie jest to wada patcha ,nie mozliwoscia jest to ze ni z gruchy ni z pietruchy gra wysypala syf w postaci zepsutych tekstur pomimo tego ze na wczesniejszych patch-ach bylo wszystko ok i nie bylo problemow z grafika wszystko bylo ostre , a sprzet mam dobry wiec nie zganiajcie na karte czy sprzet bo to ewidentnie jest problem gry
nie zawsze wina jest po stronie gry jest wiele czynnikow w komputerze ktore moga szwankowac moze oprogramowanie i to nie tylko graficzne jak co nie ktorzy mysla moze zle spasowany sprzet ktory teraz przy tej optymalizacji gry pokazuje rogi a moze system nawalil a nawet nie wiesz a moze wirus lub inny syf i mase innych rzeczy my ci tu nie pomozemy bo niby jak pisz do suportu ale i tak mysle ze to nic nie da
Post Reply