Problem z grafiką w FS22

Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

xSAYONARAx wrote: Fri Mar 25, 2022 10:25 pm
karol40 wrote: Fri Mar 25, 2022 9:37 pm
xSAYONARAx wrote: Fri Mar 25, 2022 7:38 pm

Dokladnie tak jest szukaja wszedzie winy tylko nie u siebie
Sorry ale ewidentnie jest to wada patcha ,nie mozliwoscia jest to ze ni z gruchy ni z pietruchy gra wysypala syf w postaci zepsutych tekstur pomimo tego ze na wczesniejszych patch-ach bylo wszystko ok i nie bylo problemow z grafika wszystko bylo ostre , a sprzet mam dobry wiec nie zganiajcie na karte czy sprzet bo to ewidentnie jest problem gry
nie zawsze wina jest po stronie gry jest wiele czynnikow w komputerze ktore moga szwankowac moze oprogramowanie i to nie tylko graficzne jak co nie ktorzy mysla moze zle spasowany sprzet ktory teraz przy tej optymalizacji gry pokazuje rogi a moze system nawalil a nawet nie wiesz a moze wirus lub inny syf i mase innych rzeczy my ci tu nie pomozemy bo niby jak pisz do suportu ale i tak mysle ze to nic nie da
Masz rację ale nie mam pomysłu jaka może być przyczyna od strony sprzętu ani wirusów nie mam ani syfu w rejestrze aktualizacje wszystkie na bieżąco a żaden z podzespołów się nie przegrzewa no i obciążenie podczas grania też niewielkie.. Wszystko się zepsuło po tej aktualizacji do 1.3 Ale dziwne że kolega karol40 też ma GTX1050 2gb tak jak ja.. może tu leży przyczyna.. masakra.. :(
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

zmieniales stery do karty albo cos innego?
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

pewnie jak to bywa po aktualizacji wzrosly wymagania i twoja karta odklepala walke ta karta to juz za przeproszeniem szrot na nowe gry przy 128 bit nie liczylbym na duzo
mariuszkicha87
Posts: 8
Joined: Wed Mar 16, 2022 7:34 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by mariuszkicha87 »

Mam ten sam problem . Po aktualizacji 1.3 gra jest nie grywalna . Przed aktualizacją działała na 1920x1980 średnie ustawienia bez cieni i śmigała a teraz nawet na niskich a i z rozdzielczości zejdę grę ścina niemiłosiernie. Wina musi leżeć po aktualizacji i tyle.
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

mariuszkicha87 wrote: Sun Mar 27, 2022 1:04 pm Mam ten sam problem . Po aktualizacji 1.3 gra jest nie grywalna . Przed aktualizacją działała na 1920x1980 średnie ustawienia bez cieni i śmigała a teraz nawet na niskich a i z rozdzielczości zejdę grę ścina niemiłosiernie. Wina musi leżeć po aktualizacji i tyle.
a jaka masz karte
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

Nie mogę w to uwierzyć że nagle po aktualizacji do 1.3 wzrosły wymagania.. przecież graficznie to ten farming nie zrobił jakiejś rewolucji w okluzji otoczenia... Ale nie mam pomysłu dlaczego tak się stało.. Im więcej nas zgłaszających problem to być może GIANTS zwróci na to uwagę..
mariuszkicha87
Posts: 8
Joined: Wed Mar 16, 2022 7:34 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by mariuszkicha87 »

Mam i5 4460 8gb ram Gforce GTX960 4gb i gra działała super na ustawieniach które napisałem, sterowniki oczywiście aktualizowane i nie da się grać.
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

mariuszkicha87 wrote: Sun Mar 27, 2022 8:24 pm Mam i5 4460 8gb ram Gforce GTX960 4gb i gra działała super na ustawieniach które napisałem, sterowniki oczywiście aktualizowane i nie da się grać.
podaj pelna specyfikacje karty bo to ze masz 4 giga ramu nic nie znaczy
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

Dostałem dziś odpowiedź ( kolejną ) od GIANTS aby wystosować feedback`a na stronie którą mi podano. Zrobiłem to, opisałem po angielsku dołączyłem zdjęcia z gry i czekam co będzie... Mam nadzieję że coś Panowie z Giants zaradzą.. :)
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

Dostałem odpowiedź ( feedback ) od GIANTS że ten problem z teksturami to jest ich jakaś nowa funkcja która "strumieniuje tekstury w pewnych okolicznościach na przykład w przypadku ciężkiego zapisu gry"

Odpisałem im kolejnego feedback czy jest opcja aby mogli to jakoś zneutralizować bo u niektórych powoduje to pogorszenie rozdzielczości tekstur. Zobaczymy co z tego wyjdzie.:(
karol40
Posts: 11
Joined: Fri Feb 25, 2022 3:16 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by karol40 »

A nie mówiłem że to jest wina patcha ,czym więcej będzie osób zgłaszało tym lepiej , i znowu wyszło na moje tak jak mówiłem nie jest to wina karty graficznej tylko jakiejś dennej funkcji która psuje wygląd gry co u niektórych osób między innymi u mnie , także widzicie że nie ma sensu zganiać na sprzęt czy karty graficzne bo karta typu GTX 1050 nie jest taka zła jak wszyscy piszą
Drezmon
Posts: 15
Joined: Fri Nov 20, 2020 11:03 pm

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Drezmon »

karol40 wrote: Thu Mar 31, 2022 10:50 pm A nie mówiłem że to jest wina patcha ,czym więcej będzie osób zgłaszało tym lepiej , i znowu wyszło na moje tak jak mówiłem nie jest to wina karty graficznej tylko jakiejś dennej funkcji która psuje wygląd gry co u niektórych osób między innymi u mnie , także widzicie że nie ma sensu zganiać na sprzęt czy karty graficzne bo karta typu GTX 1050 nie jest taka zła jak wszyscy piszą
Jak chcesz to wyślij im też swojego feedback`a im więcej zgłoszeń tym szansa że to poprawią..

Przecież to nie idzie grać w tą grę przez te tekstury.. nie można tego tak zostawić. ;/

tutaj się musisz zarejestrować
https://feedback.giants-software.com/

A tu masz instrukcję i użyj to tego tłumacza jak i również pisz wszystko po angielsku za pomocą tłumacza.. dołącz również fotkę z gry pokazującą tą teksturę
viewtopic.php?f=964&t=168424
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

karol40 wrote: Thu Mar 31, 2022 10:50 pm A nie mówiłem że to jest wina patcha ,czym więcej będzie osób zgłaszało tym lepiej , i znowu wyszło na moje tak jak mówiłem nie jest to wina karty graficznej tylko jakiejś dennej funkcji która psuje wygląd gry co u niektórych osób między innymi u mnie , także widzicie że nie ma sensu zganiać na sprzęt czy karty graficzne bo karta typu GTX 1050 nie jest taka zła jak wszyscy piszą
No nie dokonca masz racje myslisz ze jak dlugo producenci gier beda patrzec na to ze ktos ma stare karty graficzne wszystko idzie do przodu i my tez musimy to nie jest tak ze na tej karcie bedziesz 10 lat wymagal ze kazda gra ma ci chodzic bez problemow
xSAYONARAx
Posts: 93
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by xSAYONARAx »

Drezmon wrote: Fri Apr 01, 2022 3:34 pm
karol40 wrote: Thu Mar 31, 2022 10:50 pm A nie mówiłem że to jest wina patcha ,czym więcej będzie osób zgłaszało tym lepiej , i znowu wyszło na moje tak jak mówiłem nie jest to wina karty graficznej tylko jakiejś dennej funkcji która psuje wygląd gry co u niektórych osób między innymi u mnie , także widzicie że nie ma sensu zganiać na sprzęt czy karty graficzne bo karta typu GTX 1050 nie jest taka zła jak wszyscy piszą
Jak chcesz to wyślij im też swojego feedback`a im więcej zgłoszeń tym szansa że to poprawią..

Przecież to nie idzie grać w tą grę przez te tekstury.. nie można tego tak zostawić. ;/

tutaj się musisz zarejestrować
https://feedback.giants-software.com/

A tu masz instrukcję i użyj to tego tłumacza jak i również pisz wszystko po angielsku za pomocą tłumacza.. dołącz również fotkę z gry pokazującą tą teksturę
viewtopic.php?f=964&t=168424
jak masz karte graficzna podaj cala specyfikacje nie tylko wielkosc ramu na niej bo to drugorzedna sprawa
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z grafiką w FS22

Post by Ziuta Modding »

W większości przypadków pomaga usunięcie folderu shader_cache i pliku game.xml z Domumenty/My Games/FarmingSimulator2022
Post Reply