Problem po aktualizacji 1.4.1

seba7971
Posts: 1
Joined: Sat Apr 23, 2022 9:33 am

Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by seba7971 »

log.txt
(399.53 KiB) Downloaded 83 times
Witam. Po aktualizacji fs 22 do wersji 1.4.1 resetują sie ustawienia klawiszologi i ogólne ustawienia sterowania. Czy ktoś na forum ma podobny problem.

Edit don_apple: topic moved from german to polish section.
User avatar
iwan4672
Posts: 493
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by iwan4672 »

106 błędów + 99 ostrzeżeń. Jak gra ma działać poprawnie. Pousuwaj kolidujące mody.
DriverScania
Posts: 16
Joined: Tue Dec 21, 2021 3:24 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by DriverScania »

Mam tak samo , A co mają mody do Ustawień Klawiszologii ? :E
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by Ziuta Modding »

DriverScania wrote: Sat Apr 23, 2022 2:37 pm Mam tak samo , A co mają mody do Ustawień Klawiszologii ? :E
Większość modów dodaje swoje klawisze, a funkcja której używają została trochę przebudowana w skryptach gry więc mody mające swoje skrypty z funkcją rejestracji klawiszy powinny zostać dostosowane do zmian w grze.
gabrysg18
Posts: 2
Joined: Fri Apr 29, 2022 7:36 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by gabrysg18 »

Ja mam ten sam problem

Próbowałem się z tym uporać i doszedłem do nastepujących wniosków:

- kasują sie przypisania klawiszy wyłącznie modów [także precision farming DLC]
- kasują sie zarówno na klawiaturze jak i na kontrolerze [logitech g27]
- kasują sie tylko po zainstalowaniu nowego moda z modhub`a przez gre w innych przypadkach [ wyjscie do menu, wyjscie do pulpitu, czy nawet restartowanie komputera] przypisane klawisze pozostają
matiuo
Posts: 2
Joined: Wed Apr 06, 2022 6:06 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by matiuo »

ja zresetowałem w menu klawiszy ustawienia i przywróciło cała klawiszologie tak jak było przed pachem
gabrysg18
Posts: 2
Joined: Fri Apr 29, 2022 7:36 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by gabrysg18 »

Tylko grając na przykładowo kierownicy reset całego sterowania zmienia mi przypisane według własnego przyzwyczajenia klawisze na domyślen, które Giants ustawił na kierownice G27 - na takim sterowaniu nie da sie grać, a po drugie sterowanie modów nie ma domyślnie przypisanych klawiszy na innym urządzeniu niż domyślne, i trzeba za każdym razem gdy się instaluje nowego moda, lub, nawet ostanio zauważyłem aktualizuje sie do nowszej wersji już posiadany mod, trzeba od nowa przypisywać sterowanie tak żeby sie grało wygodnie, dlatego jest to tak lekko mówiąc bardzo denerwujące

Dodam że przed patchami 1.4 nie działo sie tak
brony2010
Posts: 3
Joined: Sat Apr 16, 2022 5:30 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by brony2010 »

to co oni odwalili w tej aktualizacji to jest jedna wielka porazka przed aktualizacja bylo do dupy a teraz to juz przeszli samych siebie zadna poprzednia czesc FS-a nie byla tak zepsuta jak ta a czekalismy na fs22 rok dluzej nic poprzednie wersje
xSAYONARAx
Posts: 94
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by xSAYONARAx »

brony2010 wrote: Sun May 01, 2022 6:36 pm to co oni odwalili w tej aktualizacji to jest jedna wielka porazka przed aktualizacja bylo do dupy a teraz to juz przeszli samych siebie zadna poprzednia czesc FS-a nie byla tak zepsuta jak ta a czekalismy na fs22 rok dluzej nic poprzednie wersje
Mi tam wszystko smiga fakt czesc modow nie dzialalo po ostatniej aktualizacji ale to tyle reszta dziala
stork33
Posts: 51
Joined: Sat Nov 01, 2014 9:53 pm

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by stork33 »

Też mam ten problem, przed patchem było wszystko ok a teraz za każdym razem ustawienia klawiszy znikają :/
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem po aktualizacji 1.4.1

Post by Ziuta Modding »

@stork33 podobno pomaga ręcznie zresetowanie ustawień klawiszy do domyślnych, zapisanie zmian i dopiero własne ustawienie przypisanych klawiszy (o ile coś zmieniałeś wcześniej).
Post Reply