Xbox Series S|X spadki FPS .

Rodzejro
Posts: 1
Joined: Thu Jun 23, 2022 9:06 pm

Xbox Series S|X spadki FPS .

Post by Rodzejro »

Uszanowanko .

Zwracam się do Was z pytaniem czy ktoś ogarnął w jakiś sposób przyczynę spadków FPS na oryginalnych mapach a także w momencie większej ilości modow ? Po aktualizacji 1.5 jest zdecydowanie lepiej ale to dalej nie jest to co być powinno . Żałuje ze kupiłem konsole ( właśnie z myślą o farmingu ) . Jak myślicie jest nadzieja ze poprawia optymalizacje tej gry pod konsole czy lepiej to odrazu puścić do sprzedania ?
Czy Wam również przeszkadza skopana optymalizacja czy tylko ja przesadzam ?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Xbox Series S|X spadki FPS .

Post by Ziuta Modding »

To nie tyle problem z optymalizacja co z możliwościami konsol, nie są one dostosowane pod mody i również nie ma ścisłych wytycznych dla twórców modów co do ilości poligonów modelu, tekstur itp., mody są głównie robione dla PC i Giants dodatkowo testuje je pod względem konsol i są tam dodatkowe parametry ustalane dla każdego modu (jak np. ile slotów zajmuje), więc jeśli używasz modów które zajmują same z siebie bardzo dużo slotów to na pewno spadnie płynność rozgrywki z nimi, na PC też to się dzieje jak ktoś próbuje grać w tą grę na konfiguracji podanej w minimalnych wymaganiach.
Bujany86
Posts: 4
Joined: Sun Dec 11, 2022 6:59 pm

Re: Xbox Series S|X spadki FPS .

Post by Bujany86 »

Gram na konsoli na oryginalnych mapach bez żadnych modów i tak samo mam problem z płynnością rozgrywki. Wg mnie problem dotyczy ogólnie gry a nie zawartości tworzonej przez graczy. GIANTS powinien się tym zająć jak najszybciej.
O ile grający na PC mogą coś pozmieniać w ustawieniach grafiki to niestety w przypadku konsoli jest nie możliwe.
Wydając grę w wersji na konsole takie sytuacje powinny być przewidziane.
GIANTS do dzieła, naprawcie to.
Post Reply