Ciągłe problemy z drzewami

Wojtas501
Posts: 1
Joined: Fri Jun 24, 2022 11:46 am

Ciągłe problemy z drzewami

Post by Wojtas501 »

Witam
Mam pewien problem od samego początku wydania tej gry: migające drzewa. Niezależnie od tego czy jest wiosna, czy lato, czy jesień. do Zimy jeszcze na żadnym save nie dotrwałem, bo tak grafika kłuje w oczy. Ciągle tekstury liści migają na zielono i pomarańczowo. w FS19 żadnego problemu z tym nie było. Sterowniki karty najnowsze (GTX 1050Ti), patch również najnowszy. Może ktoś poznał tajemny sposób na naprawę tego po 8msc po premierze gry...
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Ciągłe problemy z drzewami

Post by Nolnejm »

To nie jest problem w sprzęcie tylko Giants nieumiejętnie przeniósł mod Season.
Wiele graczy było przyzwyczajone właśnie do porządnie zrobionych sezonów od Realismus z ingerencją np w zwierzęta. Farming to tak naprawdę jest tylko i wyłącznie podstawką pod moding.
Jak na razie warto sobie odpuścić i grać w fs19 do puki nie naprawią lagów i nie powychodzą mody (Nie licząc tych co robią po 10 errorów w logu, czy konwektorowane)
Sami twórcy się do tego błędu nie przyznają choć wiele osób to zgłasza. Twierdzą że to wina sprzętu, jakiegoś modu, czy sterowników.
Nieraz pomaga wyczyszczenie folderu; shader_cache
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Ciągłe problemy z drzewami

Post by Ziuta Modding »

Nolnejm wrote: Fri Jun 24, 2022 2:18 pm To nie jest problem w sprzęcie tylko Giants nieumiejętnie przeniósł mod Season.
Wiele graczy było przyzwyczajone właśnie do porządnie zrobionych sezonów od Realismus z ingerencją np w zwierzęta. Farming to tak naprawdę jest tylko i wyłącznie podstawką pod moding.
Jak na razie warto sobie odpuścić i grać w fs19 do puki nie naprawią lagów i nie powychodzą mody (Nie licząc tych co robią po 10 errorów w logu, czy konwektorowane)
Sami twórcy się do tego błędu nie przyznają choć wiele osób to zgłasza. Twierdzą że to wina sprzętu, jakiegoś modu, czy sterowników.
Nieraz pomaga wyczyszczenie folderu; shader_cache
Nie wiem co ty za bzdety tutaj wypisujesz ale po 1 Giants nie przenosił modu z sezonami z 19 do 22 tylko zrobił to po swojemu w grze od razu, po 2 jeden z twórców modu do 19 pracuje w Giants jako programista (dlatego też ten mod w 19 był na konsolach) i tworzył go i w 19 i w 22... Po 3 problem migających drzew jest właśnie związany ze sprzętem, okazuje się że tak jak w 19 po którymś patchu zmieniły się wymagania gry, ale nie zostały one zaktualizowane, a problemem jest mała ilość pamięci karty graficznej, okazuje się że problemy mają wszyscy co mają mniej niż 4GB VRAM, no a poza tym 1050Ti łapie się na minimalne wymagania gry a one są podawane dla URUCHOMIENIA gry, nie jest powiedziane że będziesz na tej karcie grał w stałych FPS w FHD czy też bez większych problemów na 200 modach, chodzi o to że gra się uruchomi i będziesz mógł zagrać, a to już w jakiej "jakości" to nie jest istotne, dlatego podane są też zalecane wymagania, które już gwarantują normalną rozgrywkę. Ale widziałem na yt jakiś zagraniczny poradnik który zmieniał coś w ustawieniach panelu sterowania nvidii co naprawiało ten problem migoczących drzew więc możecie jeszcze tego spróbować.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Ciągłe problemy z drzewami

Post by Nolnejm »

Ziuta Modding wrote: Sun Jun 26, 2022 8:42 pm
Nolnejm wrote: Fri Jun 24, 2022 2:18 pm To nie jest problem w sprzęcie tylko Giants nieumiejętnie przeniósł mod Season.
Wiele graczy było przyzwyczajone właśnie do porządnie zrobionych sezonów od Realismus z ingerencją np w zwierzęta. Farming to tak naprawdę jest tylko i wyłącznie podstawką pod moding.
Jak na razie warto sobie odpuścić i grać w fs19 do puki nie naprawią lagów i nie powychodzą mody (Nie licząc tych co robią po 10 errorów w logu, czy konwektorowane)
Sami twórcy się do tego błędu nie przyznają choć wiele osób to zgłasza. Twierdzą że to wina sprzętu, jakiegoś modu, czy sterowników.
Nieraz pomaga wyczyszczenie folderu; shader_cache
Nie wiem co ty za bzdety tutaj wypisujesz ale po 1 Giants nie przenosił modu z sezonami z 19 do 22 tylko zrobił to po swojemu w grze od razu, po 2 jeden z twórców modu do 19 pracuje w Giants jako programista (dlatego też ten mod w 19 był na konsolach) i tworzył go i w 19 i w 22... Po 3 problem migających drzew jest właśnie związany ze sprzętem, okazuje się że tak jak w 19 po którymś patchu zmieniły się wymagania gry, ale nie zostały one zaktualizowane, a problemem jest mała ilość pamięci karty graficznej, okazuje się że problemy mają wszyscy co mają mniej niż 4GB VRAM, no a poza tym 1050Ti łapie się na minimalne wymagania gry a one są podawane dla URUCHOMIENIA gry, nie jest powiedziane że będziesz na tej karcie grał w stałych FPS w FHD czy też bez większych problemów na 200 modach, chodzi o to że gra się uruchomi i będziesz mógł zagrać, a to już w jakiej "jakości" to nie jest istotne, dlatego podane są też zalecane wymagania, które już gwarantują normalną rozgrywkę. Ale widziałem na yt jakiś zagraniczny poradnik który zmieniał coś w ustawieniach panelu sterowania nvidii co naprawiało ten problem migoczących drzew więc możecie jeszcze tego spróbować.
Coraz więcej graczy w farminga grywa w sposób jak najbardziej realistyczny. A tutaj dostajemy przeniesione czy tam dodane zmianę kolorów liści na drzewach jeszcze bugujących się. Choć nie mi to oceniać 22 odinstalowałem gdyż brak mi już nerwów na to.
Co do migotania tych drzew to się tutaj z tobą nie zgodzę. Gdyż mam GTX1080 TI 11Gb i migotanie drzew u mnie występuje od samego początku na każdej mapie. Gdy przelecę w sezonach od sierpnia np do grudnia i z powrotem cofnę do sierpnia problem znika do któregoś zapisu stanu gry i znów się pojawia migotanie. Wtedy czyściłem shader_cache i problem znikał do któregoś zapisu gry. Twórcy gry właśnie twierdzą tak jak napisałeś że to zbyt słabe GPU, sterowniki nie zaktualizowane czy też przez mody :lol: Szperając w necie zauważyłem właśnie że wiele osób ma ten problem i to nie od ilości VRAM zależy tylko większy % właściciele serii GTX
Post Reply