FS22 zacina się

rzempek17
Posts: 32
Joined: Tue Mar 15, 2016 1:11 am

FS22 zacina się

Post by rzempek17 »

Witam, dziwna sytuacja mam dobry mocny komputer i FS22 zacina mi się. Powinno chodzić bez zacinania się na Bardzo Wysokich.niżej podaję specyfikację mojego kompa, Proszę o pomoc jak ustawić dobrze aby płynnie chodziło. najnowsze sterowniki karty graficznej oraz aktualny system.

Windows 11 Home 64 Bit
i9 12900k
RTX 3090ti 24 gb
64 GB Ramu DDR5
gruszon18
Posts: 35
Joined: Sun Oct 30, 2016 12:41 am

Re: FS22 zacina się

Post by gruszon18 »

Nie Ty jeden masz ten problem.. Mam jeszcze mocniejszego kompa jak Ty a i tak się zacina.. Problem jest z shaderami podobno.. Ja obecnie testuje tą "teorie ". Ogólnie to w ustawieniach nvidia możesz sobie ustawić wielkość plików shader. Ja ustawiłem na 10gb, i usunąłem z dokumentów ( fs 22) zawartość folderu shader cache i zauważyłem poprawę..
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

Witam, u mnie to samo, czy u was plik shader cache zaczyna się tworzyć od 10 000kb ? trochę pograłem i zwiększył się do rozmiaru 18000 kb. Dziwne to trochę, zmieniłem kartę z gtx na rtx 3060 ti i dalej są przycinki, mam stałe 60 fps ale w różnych miejscach na mapie ścina czasem i jest to dość irytujące. Już mnie zastanawiało czy ram za słaby albo za mało te 16 gb, a może dysk m2 za wolny, testowane różne ustawienia w grze i nvidia i nic, dodam że nawet mapy z gry od giants też mają dropy:/ jestem już tak wkur... bo chce człowiek fajnie pograć a tu kicha:/ w dodatku co któreś uruchomienie gra się uruchamia bez dźwięku
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS22 zacina się

Post by Ziuta Modding »

Na początek to warto sprawdzić LOGa czy nie wali błędami lub ostrzeżeniami od czegoś.
rzempek17
Posts: 32
Joined: Tue Mar 15, 2016 1:11 am

Re: FS22 zacina się

Post by rzempek17 »

gruszon18 wrote: Sat Nov 26, 2022 1:09 pm Nie Ty jeden masz ten problem.. Mam jeszcze mocniejszego kompa jak Ty a i tak się zacina.. Problem jest z shaderami podobno.. Ja obecnie testuje tą "teorie ". Ogólnie to w ustawieniach nvidia możesz sobie ustawić wielkość plików shader. Ja ustawiłem na 10gb, i usunąłem z dokumentów ( fs 22) zawartość folderu shader cache i zauważyłem poprawę..
Co ty gadasz.. Niby mój nie mocny komp to jest dobry. ten FS22 źle zoptymalizowany. niby jaki masz mocniejszy ode mnie napisz jak możesz. Napisz mi lub pokaż na zdjęciu.jaka to opcja w panelu Nividia.
rzempek17
Posts: 32
Joined: Tue Mar 15, 2016 1:11 am

Re: FS22 zacina się

Post by rzempek17 »

Ziuta Modding wrote: Tue Nov 29, 2022 4:46 pm Na początek to warto sprawdzić LOGa czy nie wali błędami lub ostrzeżeniami od czegoś.
Daję log luknij.
Attachments
log.txt
(46.67 KiB) Downloaded 605 times
rafales
Posts: 2
Joined: Wed Dec 14, 2022 1:23 pm

Re: FS22 zacina się

Post by rafales »

...i co, poradzilisćie sobie z tym? Nieco denerwujące, żeby taka gierka sie cięła na dobrych maszynach, u mnie to samo, próbowałem reinstalacji i nic.
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

reinstall całego kompa i gier i nadal jaką mapkę by nie włączył to się przycina miejscami...shader cache cały czas rośnie po trochu...dziwne to, nici z farmy w święta:/ ale ogólnie zdrowych i wesołych wam życzę:)
Grenosz
Posts: 6
Joined: Mon Apr 13, 2020 7:21 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Grenosz »

U mnie był problem z DirectX. Musiałem zmienić z 12 na 11 i działa !
Jozeppe
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2022 3:21 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Jozeppe »

U mnie to samo.
I5-11600k
16gb ram DDR4 3600 CL17
Rtx3060 12gb
I jak nie ustawisz to laguje. Kasa za tą grę poszła w błoto. Szkoda zapowiadało się fajnie. Pozdrawiam
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

Widzę że kolega Joseppe ma szybką pamięć i też jest problem z grą :hmm: ja zastanawiałem się nad zmianą dysku na jakiś szybszy albo zmienić płytę główną na gaimingową, od gościa co składa kompy w sklepie usłyszałem że takie przycinanie też jest przez mój monitor HP 27er 60hz, że powinien być taki 144hz i nie będzie przycinać, co o tym myślicie?? według mnie jeśli mam spadki podczas przycięć do 50kl/s to nic monitor nie zmieni, tak mi się wydaje....normalnie nie wiadomo co zrobić !!! Kolego Grenosz zmieniałem na dx 11 ale jeszcze bardziej zacina, tak jakby cały czas wczytywało mapę na bieżąco a plik shader ma rozmiar zaledwie 1 000 kb. Ogólnie po każdym włączeniu gry pierwsze wejście lub kilka wejść do sklepu w obojętnie jaki pojazd/maszynę ten właśnie pojazd/maszyna wczytuję się bez cieni, dopiero za trzecim/czwartym wejściem w pojazd/maszynę wczytuję się z cieniami, mowa tu o oglądaniu pojazdów/maszyn w sklepie a nie kupno ich i wsiadanie do nich, dziwne to z tymi cieniami :search: tak przy okazji życzę Nam wszystkim szczęśliwego nowego roku i żeby w tym nowym roku farma działała płynnie u każdego bez zacinania :biggrin2:
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: FS22 zacina się

Post by Nolnejm »

Specyfinder wrote: Fri Dec 30, 2022 6:11 pm Widzę że kolega Joseppe ma szybką pamięć i też jest problem z grą :hmm: ja zastanawiałem się nad zmianą dysku na jakiś szybszy albo zmienić płytę główną na gaimingową, od gościa co składa kompy w sklepie usłyszałem że takie przycinanie też jest przez mój monitor HP 27er 60hz, że powinien być taki 144hz i nie będzie przycinać, co o tym myślicie?? według mnie jeśli mam spadki podczas przycięć do 50kl/s to nic monitor nie zmieni, tak mi się wydaje....normalnie nie wiadomo co zrobić !!! Kolego Grenosz zmieniałem na dx 11 ale jeszcze bardziej zacina, tak jakby cały czas wczytywało mapę na bieżąco a plik shader ma rozmiar zaledwie 1 000 kb. Ogólnie po każdym włączeniu gry pierwsze wejście lub kilka wejść do sklepu w obojętnie jaki pojazd/maszynę ten właśnie pojazd/maszyna wczytuję się bez cieni, dopiero za trzecim/czwartym wejściem w pojazd/maszynę wczytuję się z cieniami, mowa tu o oglądaniu pojazdów/maszyn w sklepie a nie kupno ich i wsiadanie do nich, dziwne to z tymi cieniami :search: tak przy okazji życzę Nam wszystkim szczęśliwego nowego roku i żeby w tym nowym roku farma działała płynnie u każdego bez zacinania :biggrin2:

Zróbcie test;
-W folderze My Games usuńcie folder "shader_cache" Oraz plik "game"
-Odpalcie farminga ustawcie ustawienia graficzne
-Wczystajcie save, utwórzcie nowy save
-Sprawcie wtedy jak chodzi wam farming.

Chodzi o to że przed każdym uruchomieniem fs nieraz należy usunąć plik "game" i na nowo ustawiać ustawienia graficzne (Nie restartując fs).
W moim przypadku się to sprawdza gdyż po drugim uruchomieniu fs mam ok 30fps A za pierwszym stałe 60 Nie wspominając że gram w 4k i karta niema co robić. Jej zużycie wynosi 38%

W większości przypadkach to jest wina farminga A nie podzespołów Problem występuję od premiery i raczej tego już nie naprawią
Jozeppe
Posts: 4
Joined: Wed Dec 28, 2022 3:21 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Jozeppe »

Jutro zrobię jak pisałeś i dam znać. Dzięki
Specyfinder
Posts: 10
Joined: Sun Jul 31, 2022 3:41 pm

Re: FS22 zacina się

Post by Specyfinder »

Zrobiłem tak jak pisałeś ale nic to nie dało, u mnie wszystkie mapy mają jakieś przycinki każda w różnych miejscach ale grając w jedną mapę te przycinki powtarzają się w podobnych miejscach. Teraz po usunięciu pliku shader gdzie poprzedni miał ok 40 000kb to nowy ma 12 000kb i gra się przycina częściej, shader powoli robi się większy, gdy w trybie budowania latam po mapie to bardzo się przycina, jak polatam po mapie to pewnie będzie mniej przycinać bo shader będzie już większy. Uwielbiam tą grę ale normalnie człowieka szlak trafia:/ Nie restartując fs masz na myśli ustawienie ustawień i odrazu uruchomienie save'a?? Hmm ja mam wrażenie że gdy się przycina to komp coś jakby doczytywał, tzn. kontrolka na kompie się mrugnie. A na jakich wersjach gracie steam czy pudełkowej, chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: FS22 zacina się

Post by Nolnejm »

Specyfinder wrote: Sun Jan 01, 2023 10:25 pm Zrobiłem tak jak pisałeś ale nic to nie dało, u mnie wszystkie mapy mają jakieś przycinki każda w różnych miejscach ale grając w jedną mapę te przycinki powtarzają się w podobnych miejscach. Teraz po usunięciu pliku shader gdzie poprzedni miał ok 40 000kb to nowy ma 12 000kb i gra się przycina częściej, shader powoli robi się większy, gdy w trybie budowania latam po mapie to bardzo się przycina, jak polatam po mapie to pewnie będzie mniej przycinać bo shader będzie już większy. Uwielbiam tą grę ale normalnie człowieka szlak trafia:/ Nie restartując fs masz na myśli ustawienie ustawień i odrazu uruchomienie save'a?? Hmm ja mam wrażenie że gdy się przycina to komp coś jakby doczytywał, tzn. kontrolka na kompie się mrugnie. A na jakich wersjach gracie steam czy pudełkowej, chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?
Spadki z 60fps do 50 to jest raczej normalne w farmingu na modach. To że ci w pełni nie odtwarza szczegółów, cieni to jest też normalne na dx11.
Mówimy oczywiście o testowaniu na orginalnej mapie z usuniętym folderem mods. Wcześniej pisałeś że zmieniałeś kartę graficzną na lepszą Oczywiście zasilacz masz jakiś firmowy z zapasem mocy mam nadzieję? Często jest tak że wkładają nowe karty lecz karta nie działa w pełni gdyż zasilacz nie dostarcza jej odpowiedniej mocy. Jesteś też po formacie czyli najnowsze sterowniki masz zainstalowane rozumiem bez błędów?
Jeszcze co do monitora to też rozumiem że odpowiednią masz ustawione odświeżanie do monitora.
Spróbuj jeszcze Optymalizować farminga w GeForce Experience i również uruchomić z geforca
Post Reply