Kilka pytań do nowej mapy i tworzenia modów

kecajs
Posts: 2
Joined: Sun Jan 19, 2020 12:05 am

Kilka pytań do nowej mapy i tworzenia modów

Post by kecajs »

Dzień dobry,



mam nadzieję, że dział wybrałem trafnie :)
Obecnie gram w Farminga 2015 na laptopie. Mam w nim chyba najgorszą z możliwych grafik - Intel HD Graphic. W laptopie (HP 650) mam 8 GB RAMu, ale z tego co wiem, to tej karty nijak przymusić, aby więcej tego ramu brała. Nie jestem też fanem robienia wszystkiego w grze (siać, zwierać, zwierzęta etc).
Dlatego też zależy mi na zrobieniu własnej niedużej i płaskiej mapy, która będzie miała hodowlę zwierząt (krowy, świenie i kury do rzeźnika), 2-3 pola nieduże, bo przecież ilości zbóż można dopisać ;), automatycznie otwierane bramy i drzwi (nie na "O", które uważam, że jest niepraktyczne), dużo pustego miejsca na browar, mleczarnię, fabrykę TMR, Guetermarkt. Do tego szklarnie na warzywa, może winogrona etc. Bardziej chcę iść w tę stronę. Dorwałem już jakąś mniejszą mapkę, ale chciałem ją zoptymalizować. A zależy mi na optymalizacji mapy, a nie w ustawieniach gry, chciałbym mieć mapę bez wodotrysków, którą mógłbym odpalić na moim sprzęcie na ciut wyższym poziomie sprzętowym, niż najniższy (lower). W naorach znalazłem, że należy pozbyć się ruchu ulicznego, pieszych, wszelkich cieni, zbędnych dodatków. Tu właśnie mam pierwsze pytanie:
1. Jak pozbyć się bajerów z mapy, tj. cienie drzew, ruch uliczny i pieszy i co jeszcze można zrobić, aby zoptymalizować mapę pod starszy sprzęt?
Druga sprawa, to jak można zrobić punkt sprzedaży (trigger)? Mam mod browaru, gdzie produktem jest paleta piwa, jednakże nie można z nią nic zrobić, bo nie ma gdzie sprzedać. Produkcja jest fajna, więc chcę dorobić jakiś trigger. Moje pytanie jest takie:
2. Czy triggery robi się to też pod GE, zawsze od początku, czy można coś skopiować z innych triggerów i zmodyfikować jakieś linie?
Kolejny temat, to robienie modów, szukałem moda z kłodami do kupienia w sklepie, zamiast bawić się w ścinki, kupujemy takie bele i wio do tartaku na deski je. Szukalem teżmoda do zbierania jajek na jakąś paletę, kosz czy coś w tym stylu, co potem można będzie zawieść do skupu.
3. Jak tworzy się mody tego typu (trigger, kłody i zbieranie jajek do opakowań zbiorczych) i czy są do tego jakieś poradniki pisane?
Kolejne pytania to:
4. Jak zaktualizować / utworzyć mapę w grze, dostępną pod "9"?
5. Jak przetłumaczyć napisy, zwłaszcza w magazynach, ale również jak chciałbym dołożyć jakiś budynek i go nazwać?
Ostatnia kwestia, to tak już z rozpędu - czy realnie patrząc:
6. Farming 2017 ma większe wymagania od FS 15 i nie ma szans, aby mi ruszył na moim lapku, czy też Giants zastosował jakieś rozwiązania, które pozwolą grać w FS 17 nawet na starszym sprzęcie?
Dopiero zaczynam zabawę z tworzeniem dodatków do FS, dlatego też proszę o wyrozumiałość, dokładne i szczegółowe odpowiedzi i wskazówki. Może ktoś z Forumowiczów będzie w stanie wskazać mi jakiś dobry poradnik w tych kwestiach.

Dzięki za wytrwałość przy czytaniu :)

Pozdrawiam,

Jacek