FS 15- Straszne Lagi na multi

fOrqeT
Posts: 4
Joined: Thu Sep 29, 2016 11:20 pm

FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by fOrqeT »

Witam. Posiadam duży problem, mianowicie w farmingu na multi posiadam duży ping który uniemożliwia grę. Ping to około 150 oraz często mnie wyrzuca. Dodam normalnie ping mam w granicach 10, internet to lekko ponad 20 Mb downloadu. Wina komputera to też nie jest ponieważ jak gram solo to nie ma żadnych problemów. Host też raczej odpada ponieważ drugi kolega ma ping maksymalnie 40-50 i jest bez lagów. Proszę o szybką pomoc.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by Ziuta Modding »

Sprawdzaliście to w odwrotnej roli (ty host, kolega klient)??
Z serwerem dedykowanym próbowaliście??
Nic innego nie używało neta w czasie gry w FSa (windows update, albo coś pobierałeś sobie w tle)??
Najlepiej dajcie obaj wyniki ze www.speedtest.net z tego samego serwera (np. Warszawa [Hosting: Orange Polska S.A]).
fOrqeT
Posts: 4
Joined: Thu Sep 29, 2016 11:20 pm

Re: FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by fOrqeT »

Jasne że próbowaliśmy w różnych rolach. Jak jak ja byłem hostem to strasznie ich wyrzucało. Natomiast jak ktoś inny jest hostem to tylko ja mam problemy z lagami i wyrzucaniem. W tle nic się nie było, wszystko wyłączone. Niestety/stety na speedtestach mam 10 pinga i wszystko inne w normie. Gram również w inne gry online i także od zawsze było wszystko dobrze. Problem ten pojawia się jedynie w farmingu.

PS. Mój wynik: http://www.speedtest.net/my-result/5676951035
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by Ziuta Modding »

Bardzo dziwny przypadek, ostateczna możliwość to filtrowanie portu FSa (10823) przez twój router i/lub antywirusa i/lub zaporę windowsa.
fOrqeT
Posts: 4
Joined: Thu Sep 29, 2016 11:20 pm

Re: FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by fOrqeT »

Chodzi żeby dodać ten port ? Miałem go i usunąłem i jest bez zmian. Antywirusa usunąłem nie pomogło. Dodam jedynie że gramy przez hamachi, myślę że to może jakoś przez to. Robiłem reinstalla żeby zmienić ip i porty ale też nic nie pomogło. Nie mam już pojęcia co robić -.-
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by Ziuta Modding »

Jak przez Hamachi to bardzo możliwe że to przez to takie wysokie pingi. Jako że hamachi używasz to jest potwierdzenie że coś blokuje ci port FSa, a żeby nie blokowało ci danego portu to musisz zrobić przekierowanie (albo wirtualny serwer zrobić w routerze).
fOrqeT
Posts: 4
Joined: Thu Sep 29, 2016 11:20 pm

Re: FS 15- Straszne Lagi na multi

Post by fOrqeT »

Utworzyłem coś takiego: ( https://abload.de/img/ziutajjrya.jpg ) Niestety nic się nie poprawiło. Cały czas jest to samo. Jakieś pomysły co może być temu winne ?
Post Reply