Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by criss20ster »

Witam. Mam do Was takie pytanie. Nie wiem czy takowy temat był ale czy ktoś ma może lub posiada juz ustawienia pod ten joistic dla fs 17 ? Szczególnie potzrebuje pod ladowarki teleskopowe i inne oraz pod te dźwigi do załądunku drewna itp

ogolnie to mam tak cały cza sustwiona mysz a nie wiem jak przełaczyć sie na joistick

http://screenshot.sh/m3ExHf4ahMfrQ
SPLESHER
Posts: 35
Joined: Wed Jul 22, 2015 2:58 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by SPLESHER »

W ustawieniach powinna byc opcja zmiany sterowania tzn. na joystick
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by Ziuta Modding »

Usuń przypisane klawisze z kolumny "Mysz" a przypisz w kolumnie "Kontroler".
User avatar
iwan4672
Posts: 493
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by iwan4672 »

Po uruchomieniu gry wejdź w Opcje
W Ogólne -> Kontrolery/Kierownice Włączone (.)
W Sterowanie->Kolumna Kontroler ustawiasz sterowanie. Tylko musisz uważać żeby przyciski nie dublowały się z innymi czynnościami, wyłączając niepotrzebne czynności klawiszem Backspace (Zaznaczasz odpowiednią niepotrzebną czynność lewym klawiszem myszki i naciskasz klawisz Backspace)
W Sterowanie 2 powinien ci się pokazać kontroler. Tutaj ustawiasz czułość i martwą strefę. Zapisujesz ustawienia i powinno działać.
Jeżeli dżojstik ma przełącznik na cyfrowy->analog, to musisz mieć włączone na Analog
UWAGA - Przed zmianą ustawień zrób sobie kopię zapasową pliku inputBuinding.xml
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by criss20ster »

Ok dzikei z apomoc chlopaki. tylko wszytsko fajnie i pienie ja to wiem ale jak dopasowac pod te funkcje ten joistic bo ja sobie wlasnie usunolem backspace-em te wlasnie co byly wpisane automatycznie. Czy za kazdym razem tzreba zapisywac uruchamiac gre i sparwdzac jak to działa co i jak ? Czy można jakos inaczej to sprawdzić byc moze macie jakies juz własne ustawienia

mam tak to po ustawiane

http://screenshot.sh/mMFg9sePSmTLY


kontroler pusty bo pousuwalem te co byly przypisane
http://screenshot.sh/m3FQA7OS9Y0Lw

Czułosć itd
http://screenshot.sh/mK9S02R3tVpYS


A jak odszukac w pliku inputBinding.xml ze mam wlasnie joistic i samemu wpisac tam w pliku te ustawienia joistica ?
Attachments
inputBinding.xml
(63.68 KiB) Downloaded 79 times
User avatar
iwan4672
Posts: 493
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by iwan4672 »

Nic nie musisz przypisywać w pliku inputBuinding, tylko ustawiasz wszystko w opcjach w kolumnie Kontroler naciskasz lewym klawiszem myszki na odpowiednią czynność. Pokaże ci się informacja Aktywuj oś lub przycisk, to go aktywujesz.
Na przykład podnoszenie ładowacza, to wiadomo że dżojstik do siebie. W ten sposób ustawiasz wszystkie czynności.
Potem po prawej stronie jest zapisz, więc to naciskasz i zapisujesz. Przy następnym uruchomieniu nic nie musisz sprawdzać czy działa, bo to będzie zapisane na stałe.
Jeżeli przy manipulacji dżojstikiem uruchomią się niepotrzebne dodatkowe czynności, to usuwasz daną czynność w kolumnie Klawisz 1, Klawisz 2, lub Mysz.

Na przykład - Jeżeli podnosisz ramię ładowacza i dodatkowo skręcają koła, to usuwasz skręt kół, itd.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by Ziuta Modding »

No przecież masz w sterowaniu nazwę danej opcji to wiesz do jakiej funkcji przypisujesz klawisz i wiesz jaki chcesz przypisać...
Np. "Podnieś ramię ładowacza czołowego" no to ciągniesz joystick do siebie...
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by criss20ster »

Wiem ze macie ubaw ze mnie czego tu nie rozumiec. ok wszystko fajnie pieknie te pojecia czaje ale jest kilka innych ktorych nie moge skleic.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by Ziuta Modding »

Na przykład??
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by criss20ster »

podnies zaczep hydrauliczny 2 i przeciwienstwo od jakiego ojazdy to jest sterowanie podnosnikiem calosc streowanie podnosnikiem lewym i prawym , przelacz grupe kontrolna narazie mysle ze te rzeczy

A jeszcze jedno czy trzeba miec włączony program Logitech profiler ?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by Ziuta Modding »

1. "zaczep hydrauliczny" jest to TUZ, przy lemieszach/spychach masz możliwość sterowania nimi i pierwsze dotyczą podnoszenia/opuszczania a z 2 dotyczą pochylania/odchylania.
2. Lepiej aby był uruchomiony bo jest pewność że gra wykryje poprawnie wszystkie osie i przyciski, a jeśli masz możliwość zmiany jakiś ustawień (zakres osi, czułość czy coś tego typu) to jedynie z włączonym programem będą poprawnie działały twoje nowe ustawienia.
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by criss20ster »

A powiedzcie mi jaka komenda w ustawieniach sterowania odpowida za kosiarke discbine 313 NH skrecic w lewo i prawo bo szukam tego i nie moge namierzyc
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by Ziuta Modding »

Zwiększ/Zmniejsz odległość osi
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by criss20ster »

A jeszcze jedno głupie pytanie :) . Jak mam kilka modów i wiem które to mody to czy mogę dodać sterowanie joisticiem bezposrednio do moda czy też musz eszukac z pośród kilkudziesieciu ustawien w sterowaniu juz bezposrednio w ustawieniach gry ?
User avatar
iwan4672
Posts: 493
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Konfiguracja Joisticka Logitech 3d extreme pro

Post by iwan4672 »

Niestety musisz szukać w ustawieniach
Post Reply