Problem ze sterownikami

Jakubox12
Posts: 4
Joined: Mon Sep 04, 2017 5:10 pm

Problem ze sterownikami

Post by Jakubox12 »

Witam kupilem FS w sklepie i za zainstalowaniu wyswietla mi sie taki komunikat : ERROR CLOULD NOT INIT 3D SYSTEM SHADER MODEL 3.0 IS REQUIRED PLEASE INSTAL THE LATESTE VIDEO DRIVERS DONLOAD LATESTE GPU DRIVER NOW ? przypominam ze kliknelem yes i sciągnleem ze strony aktualizacje zainstalowałem ja i nadal wyswietla sie to samo moja karta to InteR HD Graphics
User avatar
dvapsy
GIANTS Software | QA Analyst
Posts: 101
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:32 am

Re: Problem ze sterownikami

Post by dvapsy »

Hej Jakubox,

Jeśli masz inny problem niż w temacie nie spamuj we wszystkich wątkach tylko załóż swój własny temat.

- Przejdź do Moje Dokumenty/Moje Gry/FarmingSimulator2017, znajdź plik game.xml otwórz go za pomocą na przykład Notatnika, znajdź pole <renderer>D3D_11</renderer> i zamień D3D_11 na OPENGL_15:

<renderer>OPENGL_15</renderer>

Zapisz i spróbuj ponownie. Jeśli faktycznie pobrałeś odpowiednie sterowniki do swojej karty graficznej powinno zadziałać.

Pozdrawiam
How to post a log file | How to upload images
Jakubox12
Posts: 4
Joined: Mon Sep 04, 2017 5:10 pm

Re

Post by Jakubox12 »

ok przeprasam jestem nowy i nie ogarniam jeszcze wielkie dzieki za podpowiedz sproboje zaraz i dam znac

zmienile i niestety nadal nie dziala :(

zainstalowałem sterowniki versia 2.9.0.2
User avatar
dvapsy
GIANTS Software | QA Analyst
Posts: 101
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:32 am

Re: Problem ze sterownikami

Post by dvapsy »

Sprawdz jaki numer ma twoj Intel HD Graphics i pobierz sterowniki jeszcze raz stąd: https://www.intel.com/content/www/us/en ... ivers.html
Załącz proszę swój log z gry jako załącznik albo używając funkcji "spojler" na forum. Plik log znajduje się w folderze Moje Dokumenty/Moje Gry/FarmingSimulator2017/.

Nie wrzucaj kilku postów naraz jak na czacie, mozesz edytowac swoj stary post, zapoznaj się proszę z regulaminem forum.
How to post a log file | How to upload images
Jakubox12
Posts: 4
Joined: Mon Sep 04, 2017 5:10 pm

Re: Problem ze sterownikami

Post by Jakubox12 »

log znajduje sie w zalączniku sterowniki najnowsze sa wgrane do garty
Attachments
log.txt
(431 Bytes) Downloaded 88 times
Jakubox12
Posts: 4
Joined: Mon Sep 04, 2017 5:10 pm

Re: Problem ze sterownikami

Post by Jakubox12 »

tu jest zmieniony ten plik
Attachments
game.xml
(1.1 KiB) Downloaded 111 times
User avatar
dvapsy
GIANTS Software | QA Analyst
Posts: 101
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:32 am

Re: Problem ze sterownikami

Post by dvapsy »

Wygląda na to że gra/Windows nie widzi karty, jest to najprawdopodobniej wina sterowników:
Potrzebujesz sterownikow w wersji 32-bit (win32) tak jak Twój system, dopasowanych do twojego procesora.

a. Nacisnij Windows + R, wpisz devmgmt.msc.
b. Rozwin zakladke karty graficznej, kliknij sterowniki.
c. Kliknij właściwości, odinstaluj.
d. Kliknij OK.

Następnie wyszukaj odpowiednich sterowników na stronie lub użyj narzędzia tutaj:
https://www.intel.com/content/www/us/en ... id=dc_iduu

Dobrze byłoby też pobrać i zainstalować najnowszy patch do gry 1.4.4.
Po zainstalowaniu sterowników na nowo i przed uruchomieniem gry upewnij się, że w pliku game.xml linia <renderer>OPENGL_15</renderer> jest zapisana poprawnie.
How to post a log file | How to upload images
Post Reply