Season a trawa zimą ?

criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

Witam. Ktoś może ogarnia ten mod "season" ?

Mam problem taki że mam postawiony budynek w którym tylko składuję trawę budynek nie jest otwierany zamykany tylko coś na zasadzie wolnego wjazdu łyżka i załadunek na przyczepę. Gdy spadł śnieg i pojawiła się wiosna patrze a trawy już nie ma w tym budynku ?

Ktoś wie o co chodzi z tym ?
SPLESHER
Posts: 35
Joined: Wed Jul 22, 2015 2:58 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by SPLESHER »

Trawa znika po czasie w modzie na sezony :) nawet w przyczepach i nawet belki trawy :)
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

Czyli nawet jeśli ja umieszczę np w oborze tej z zamykanymi drzwiami to nic nie da ? No to w takim razie powiedz mi jak sobie składować trawę by moc karmić zwierzaki ?
User avatar
Matt26
Posts: 210
Joined: Fri Nov 30, 2012 8:07 pm
Contact:

Re: Season a trawa zimą ?

Post by Matt26 »

Ja rozwiązałem ten problem dodając do strychu możliwość przechowywania trawy. Wystarczy dopisać do siloTrailerTriggerIn grass_windrow.

Polecam wyciągnąć sobie strych do zip, bo mieszając w plikach gry później są jazdy z MP :D
Ogólnie też trochę bez sensu jest składowanie trawy na Season Mod, bo w zimę i tak nie można nią karmić zwierząt. No chyba, że sprasujemy ją i wrzucimy do koryta.
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

A mógłby mi ktoś pomóc z tym zipem ? Boja wyciągnołem już sobie zapisałem do zip ale nie wiem czy dobrze
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Season a trawa zimą ?

Post by Ziuta Modding »

Ten mod ma urealniać rozgrywkę, a tak jak w realu trawy się nie składuje, jest ona mokra i gnije w ciągu 2 dni (przy słonecznym dniu to jeszcze szybciej), tak jak w reali robisz albo siano kiszonkę albo siano ze skoszonej trawy. Tak samo to zrobili twórcy modu.
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

Dzięki za wyjaśnienie. Ale gdzieś te siano trzeba mieć , przecież zimną trzeba karmić zwierzynę. Pozdrawiam
SPLESHER
Posts: 35
Joined: Wed Jul 22, 2015 2:58 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by SPLESHER »

criss20ster wrote:Dzięki za wyjaśnienie. Ale gdzieś te siano trzeba mieć , przecież zimną trzeba karmić zwierzynę. Pozdrawiam
to tobie chodzilo o trawe czy siano? bo np. bele siana mozna normalnie pod dachem skladowac jak mapa ma snowmask i nie gnije
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

Najlepiej to i to bo sam się już pogubiłem z tym
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Season a trawa zimą ?

Post by Ziuta Modding »

W grze po skoszeniu masz nadal trawę, musisz ją przewrócić, wtedy jest już siano (jaśniejszy kolor się robi), teraz możesz to zbelować i owinąć z czego otrzymasz balot z kiszonką albo zbelować i schować pod wiatę i masz siano na zimę.
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

Ok czekaj zebym dobzre Cie zrozumiał i resztę. Koszę trawe, owijam ja w folie(czy ma znaczenie czy sa to okragle czy prostokatne bele ?) i ja tak tzrymam na zime. Żeby potem mieć trawe po zimie. Gdy skosze trawe moge ja pzrewrocic by miec siano i tutaj tez musza ja owinac w folie by nie stracic jej co nie ? Czy coś pominołem

Bo sama bela siana pozostawiona powoduje ze znika w grze ale gdy ja sie owinie to tworzy sie kiszonka co nie ? czy z trawy tez ?

Sorry za klopot ale wiecie jak ktos jest rolnikiem to wie jak to co i jak i dla niego chleb powszedni jest
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Season a trawa zimą ?

Post by Ziuta Modding »

Trawa - nie przetrwa 24h w grze nieważne jak ją będziesz próbował magazynować, możesz jedynie owinąć wtedy po 1/3 długości sezonu zrobi się z niej kiszonka
Siano - przewracasz trawę i możesz ją zbelować/sprasować (lub chyba nawet luzem trzymać), możesz też owinąć i też się z tego kiszonka zrobi po 1/3 długości sezonu
Nie wiem jak działają kostki owijane bo nie używałem, baloty będą działały poprawnie (no chyba że używasz jakiegoś PL modu to może być różnie).
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by criss20ster »

Ok dzięki za wytłumaczenie. Kostki to prostokątne bele a baloty to te okrągłe co np prasy NH robią tak ?
Borys Gameplay
Posts: 130
Joined: Fri Oct 21, 2016 7:54 pm

Re: Season a trawa zimą ?

Post by Borys Gameplay »

tak
Post Reply