Klucz aktywacyjny

Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Mam problem. Ja z kolegą chcieliśmy razem pograć w FS17 przez tryb wieloosobowy. Gry na komputerach były instalowane z jednej płyty i klucza. Lecz tu się pojawiał problem. Gdy wybieraliśmy region to wyskakiwalo: "klucz aktywny tymczasowo zablokowany" więc staraliśmy się robić to kilka razy lecz rezultat ten sam. W przyszłości mam planowane mieć nowy komputer więc nie chce stracić gry również dlatego że mam 2 DLC zachowane. Więc jeżeli podczas wyboru regionu wyskakiwalo to samo na 2 kompach to czy ten klucz się zablokował?
User avatar
iwan4672
Posts: 492
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Klucz aktywacyjny

Post by iwan4672 »

Na jednym kluczu nie da rady grać na dwóch komputerach. Niestety, któryś z was musi się postarać o drugi klucz. Na jednym kluczu w dwie osoby multi nie przejdzie.
Co do zakupu drugiego komputera i uruchomienia na nim gry w multi to jak najbardziej uruchomisz multi. Zasada jest taka. Na dwóch komputerach, granie jednocześnie w tym samym czasie nie może być wpisany ten sam klucz, bo jest to odczytywane że grają dwie osoby na jednym kluczu.
Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Dobra dzieki ale czy sie zablokowal? Jak to moge sprawdzic?
User avatar
iwan4672
Posts: 492
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Klucz aktywacyjny

Post by iwan4672 »

Po prostu zagraj w multi sam. Na przykład załóż swój serwer, lub wyszukaj serwery innych. Jak nie będzie monitu o zablokowaniu klucza, to będzie oznaczało że jest OK.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Ziuta Modding »

Komunikat wyraźnie informuje że klucz został TYMCZASOWO zablokowany... Zazwyczaj jest to na max 1h blokada, jeśli natomiast będziecie nagminnie używali tego samego klucza (nie testowałem ale stawiam że jak komunikat w krótkim odstępie czasowym pojawi się z 10x) to w końcu zablokują klucz permanentnie i nawet SP nie uruchomicie wtedy bo klucza nie będzie się dało aktywować podczas uruchamiania gry.
User avatar
dvapsy
GIANTS Software | QA Analyst
Posts: 101
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:32 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by dvapsy »

Tak jak koledzy pisali wcześniej, aby grać w trybie multiplayer każda stacja potrzebuje osobnego klucza. Jeśli bez problemu jesteś w stanie samemu aktywować grę po instalacji albo grać w multi samemu, klucz nie został zablokowany. Jeśli natomiast przez przypadek spowodowałeś permanentną blokadę, skontaktuj się z naszym supportem w języku angielskim w celu odblokowania klucza (support@giants-software.com).
How to post a log file | How to upload images
Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Dziękuję
Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Jestescie swietni lecz czy moge sprawdzic jaki jest klucz w plikach .dat jak to mialo miejsce w fs13? Kartka z kodem mi sie zgubila :(.
Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Najgorsze jest to że to platynowa edycja :(
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Ziuta Modding »

Tylko że klucz jest zapisany w tych plikach w formie zrozumiałej tylko dla gry i nie da się go odczytać. Jak zgubiłeś książeczkę z kluczami to pozostaje ci kupić nową kopię gry... Na przyszłość trzeba sobie robić kopie cyfrowe takich rzeczy...
Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Czy gra by działała po zrzuceniu do pendrive'a i zrzuceniu jej na inny komputer?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Ziuta Modding »

Jeśli to instalator lub obraz płyty będzie to tak, instalacje bez problemu się uruchomi, ale jeśli to pliki gry zainstalowanej to nie.
Lewy
Posts: 12
Joined: Wed Jan 17, 2018 7:17 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Lewy »

Skoro instalator bedzie dzialal to czy bedzie wymagane wpisanie klucza po instalacji jak to w przypadku z plyty?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Klucz aktywacyjny

Post by Ziuta Modding »

Tak, przy uruchomieniu gry, tyle że w przypadku instalatora z wersji cyfrowej jeśli nie masz klucza cyfrowego nie zostanie usunięte zabezpieczenie wymagania płyty i będzie o nią wołało.
Post Reply