Sprzedaż kiszonki

SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Sprzedaż kiszonki

Post by SuBer »

Witam
Macie może jakiś mod który umożliwi mi sprzedaż kiszonki używając przyczepy? Ponieważ chciałem sprzedać kiszonkę z silosu przy krowach a jeżdżenie ładowarką najpierw przy ładowaniu później przy rozładowaniu mnie nie satysfakcjonuje ;/ Jakieś pomysły?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Sprzedaż kiszonki

Post by Ziuta Modding »

Użyj taśmociągu.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Sprzedaż kiszonki

Post by SuBer »

To musiałbym kiprować w biogazowni na pryzmę a tego wolałbym uniknąć. Jeśli nie ma innego sposobu no to będę tak musiał robić.
bigbastek
Posts: 82
Joined: Sun Dec 17, 2017 11:44 am

Re: Sprzedaż kiszonki

Post by bigbastek »

Rozwiązań jest kilka, np modyfikacja Silage Cutter do szybkiego zaladunku z silosu do zmodyfikowanej przyczepy KRAMPE BANDIT SB 30/60 (100k l pojemności) które można łączyć z sobą i na końcu zmodyfikowany taśmociąg Grimme SL-8022 o szybszym tempie przesypywania.
Propozycja druga to dzięki modyfikacji Fliegl PFS 16000 zrobić "bele" z kiszonki (proponuję ustawić ładować ją wcześniej wspomnianym Silage Cutterem) i samozaładowczą przewieść to do biogazowni i widłami do sprzedaży. Rozwiązanie o tyle dobre, że cena jest trochę lepsza niż sypka kiszonka no i nie zmienna jest cenna kolejnych bel z kiszonką.
Kiszonkę można też spieniężyć na strychu przy gospodarstwie, kwestia tylko czy zależy Ci na kompoście do nawożenia pól.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Sprzedaż kiszonki

Post by SuBer »

bigbastek wrote: Sat Feb 10, 2018 6:18 am Rozwiązań jest kilka, np modyfikacja Silage Cutter do szybkiego zaladunku z silosu do zmodyfikowanej przyczepy KRAMPE BANDIT SB 30/60 (100k l pojemności) które można łączyć z sobą i na końcu zmodyfikowany taśmociąg Grimme SL-8022 o szybszym tempie przesypywania.
Propozycja druga to dzięki modyfikacji Fliegl PFS 16000 zrobić "bele" z kiszonki (proponuję ustawić ładować ją wcześniej wspomnianym Silage Cutterem) i samozaładowczą przewieść to do biogazowni i widłami do sprzedaży. Rozwiązanie o tyle dobre, że cena jest trochę lepsza niż sypka kiszonka no i nie zmienna jest cenna kolejnych bel z kiszonką.
Kiszonkę można też spieniężyć na strychu przy gospodarstwie, kwestia tylko czy zależy Ci na kompoście do nawożenia pól.
Dzięki wypróbuję ten drugi sposób z tymi belami, przekonało mnie to że cena nie maleje.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Sprzedaż kiszonki

Post by Adamvet »

Zauważyłem, ze zrobiona kiszonka z trawy I sprzedana na strychu daje 5800-6000 €, czyli nie jest źle. Oczywiście dla poczatkujacych takich jak ja.
Dopiero zaczynam zabawę z fs 17.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Sprzedaż kiszonki

Post by Adamvet »

Mozna jeszcze ustawić przy silosie 2 tasmociągi. Jeden ktory nabiera kiszonkę z pryzmy I podaje do taśmociągu, ktory by ładował do przyczepy. W biogazowni kiprujesz I 2 tasmociagi. Dość szybko pojdzie.
Ostatnio tak sorzedawalem z silosu przy biogazowni, za pomocą tasmociagow. Mialem kiszonkę ponad 520 tys ton. By zabrać z całej dlugosci silosu potrzebowalem w sumie 6 paśmociągów. 1 ładował do silosu sprzedażowego, drugi był odbiornikiem. 4 pozostale to te ktore zbierają z ziemii. Ustawilem je w odstepach, bo nie muszą byc połączone by dzialało. Z drugiej sttony nagarniałem lemieszem 6 ton, bo ten 8 tonowy nie dawal rady nawet przy traktorze 380 koni(niestety nazwy teraz nie pamiętam). Caly silos w ten sposób oprożnilem w jakies 40-60 minut.
Post Reply