Pliki z rozszerzeniem shapes

chickenoriginal
Posts: 21
Joined: Tue Feb 10, 2015 4:18 pm

Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by chickenoriginal »

Chciałbym się dowiedzieć co zawierają pliki pojazdów z gry z rozszerzeniem .shapes
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by Ziuta Modding »

Kształt modelu zapisany w postaci binarnej co przyspiesza wczytywanie modelu do gry i "stworzenie" go na podstawie danych z tego pliku.
chickenoriginal
Posts: 21
Joined: Tue Feb 10, 2015 4:18 pm

Re: Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by chickenoriginal »

Jak mogę utworzyć taki plik tworząc mod do gry?Czy jego utworzenie jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania modyfikacji?
User avatar
Matt26
Posts: 210
Joined: Fri Nov 30, 2012 8:07 pm
Contact:

Re: Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by Matt26 »

Razem z plikiem shapes powinien znajdować się plik i3D o tej samej nazwie, który uruchamiasz programem Giants Editor.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by Ziuta Modding »

Plik ten tworzy się automatycznie po zapisaniu czegokolwiek za pomocą Giants Editor w formacie ".i3d", oba są od siebie zależne i nie będzie poprawnie działał model przy braku któregokolwiek.
liberoaro
Posts: 4
Joined: Mon Jun 05, 2023 12:49 am

Re: Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by liberoaro »

Warning: Old shape file format version found 'beczka.i3d.shapes'
wyskakuje mi taki blad po konwercie modu i mod w sklepie jest ale przy zakupie przetważa sie w nieskonczinosc
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Pliki z rozszerzeniem shapes

Post by Ziuta Modding »

liberoaro wrote: Sun Jun 11, 2023 3:23 am Warning: Old shape file format version found 'beczka.i3d.shapes'
wyskakuje mi taki blad po konwercie modu i mod w sklepie jest ale przy zakupie przetważa sie w nieskonczinosc
Następnym razem napisz swój własny temat a nie dopisuj się do innego niedotyczącego tego samego problemu. Nie wiem jak konwertowałeś ten mod ale wystarczy otworzyć plik `.i3d` w najnowszym GE do FS22 i zapisać i komunikat zniknie.
Post Reply