Edycja moda

PireLLi
Posts: 9
Joined: Tue Feb 07, 2017 9:26 pm

Edycja moda

Post by PireLLi »

Siema, iż że lubię modelować i w miarę Mi to idzie chciał bym się dowiedzieć jak mogę edytować gotowy już mod tak żebym mógł np. edytować kształt uprawy na przyczepie albo edytować ją tak żeby dodać nadstawki albo ogólnie burty pozmieniać w sensie wygląd.. Od czego to się zabrać?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Edycja moda

Post by Ziuta Modding »

1. Kształt ładunku na przyczepie jest generowany przez grę i nie modeluje się go tak jak w poprzednich odsłonach gry.
2. Jeśli masz gotowy model nadstawek to uruchamiasz model w Giants Editor i tam dodajesz je lub zamieniasz ze starymi. Czasem może się zdarzyć tak że modele burt są połączone z pozostałymi elem. przyczepy wtedy jest więcej zabawy bo trzeba zapisać modle w OBJ i w jakimś programie 3D rozciąć potrzebne elem. i ponownie przekonwertować do I3D cały model.
PireLLi
Posts: 9
Joined: Tue Feb 07, 2017 9:26 pm

Re: Edycja moda

Post by PireLLi »

Ale np. zauważyłem że mam pare przyczep w grze i prawie każda ma inny kształt ładunku jak jest pełna przyczepa..

No właśnie obsługuję 3ds maxa i chciał bym np. dodać nadstawki do rozrzutnika który ich nie ma i zwiększyć jego pojemność włącznie ze zwiększeniem uginania kół jeśli to oczywiście możliwe no i zmienić "kształt" pełnego rozrzutnika obornika.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Edycja moda

Post by Ziuta Modding »

Każda ma inny kształt bo jest to generowane przez silnik gry i wszystko zależy od kilku czynników (np. miejsca w którym wysypujesz na przyczepę ładunek).
Co do nadstawek to jak już je zrobiłeś w 3ds Max to konwertujesz nim za pomocą wtyczki do I3D lub zapisujesz w FBX i wczytujesz ten plik w Giants Editor i wrzucasz modele w odpowiedni index. Pojemność zwiększasz w linijce w XML, ale w GE musisz powiększyć prostopadłościan od FillVolume (żeby na pewno wypełniało miejsce na równo z burtami górnymi bo nierówności na samej górze to już gra sama robi). Co do uginania się opon to też to zmieniasz w XML od kół (jest tam taki parametr jak maxDeformation).
Post Reply