Wymagania sprzętowe i optymalizacja

SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by SuBer »

Proszę zaktualizować wymagania sprzętowe Farming simulator 2019 są chyba zdecydowanie większe niż te opisane na stronie...
Posiadam i5 4690K 3,5
MSI GTX 960 Gaming 2G
8GB ram
Dysk SSD
A gra po 2 godzinach rozgrywki (bez modów wszystko podstawowe), gdy już pojawia się na farmie więcej maszyn, zaczyna schodzić z 60 fps do 30-40 a w pewnych momentach całkowicie się zacina na 3-5 sekund...
Optymalizacja leży jak w każdej poprzedniej wersji...
Bartekyyyy
Posts: 8
Joined: Sun Dec 09, 2018 6:25 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by Bartekyyyy »

Niema co zmieniać masz minimalne wymagania to takie są, nie ma zalecanych.
Masz 2 gb v-ramu w grafice to się nie dziw że tobie zacina. Jak będziesz zmieniał to zmień grafike na powyżej 3.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by SuBer »

Grafika nie jest problemem bo zapodałem na jeden dzień od kupla GTX 970 4GB vramu i nic sie w kwestii farminga nie zmieniło... W innych grach skok ogromy a farming... cóż bez różnicy.
leszcz79
Posts: 1
Joined: Fri Nov 23, 2018 8:35 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by leszcz79 »

ja posiadam i5 6600k , asus 1060 6gb, monitor 144hz i jak ustawie wygładzanie krawędzi na 8 to miejscami spadają fps-y z 61 do 48, wiec raczej optymalizacja gry jest problemem
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by SuBer »

Właśnie jak grę na full odpalę to 60 klatek mam ale im większe robi się skupisko maszyn na farmie tym bardziej muszę zmniejszać ustawienia a i to nie zawsze pomaga. Obecnie na save którym mam prawie 200 godzin gry muszę grać na takich ustawieniach
Image
A i to nie sprawia że mam cały czas 60 fps bo na samej farmie mam 30 fps max, chyba że patrzę w ziemie to 60 jest... (na pozostałych obszarach mapy spokojnie 60 fps sobie nabija)
Zbliżając się również do farmy fps skokowo spadają nieraz nawet zacinając grę.
Marine21
Posts: 2
Joined: Mon Dec 02, 2019 11:37 am

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by Marine21 »

Witam mam ryzen 5 2600 i gtx 1660 i również mam problem ze spadkami fps. Najgorzej jest grając multiplayer czyli wtedy jak 2 czy 3 osoby robią coś jednocześnie na polach fps odrazu spada a procesor jak i karta się wtedy nudzą bo mam podgląd programem msi afterberner. Jak wytłumaczyć takie zdarzenie? Problem również zaczyna się po kupnie większej ilości maszyn jak i również jest jakiś problem z fov bo też gubi się przez to klatki
michalkostrjeva
Posts: 1
Joined: Sat May 08, 2021 6:56 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by michalkostrjeva »

Problemem jest procesor zakup sobie procka i7 4790 8 wątków ważna jest wielowatkowosc w grach. Po 2 8 gb ramu to kibel niezbędne minimum zainwestuj w 16 gb ramu. Szybciej będzie pracował komputer z 16 gb ramu niż z 8 gb i poczujesz to już przy zwykłym dochodzeniu i przeglądaniu rzeczy na dysku nie mówię już o skoku w grach . No i grafika 2 gb vram to niezbędne minimum jak te 8 gb ramu nie dziw się że Ci się tnie . Ja na konfiguracji i7 4790k i 32 gb ram ddr3 jak i gtx 1060 6gb nie mam żadnych scinek ani żadnych spadków fps na Full detalach .
User avatar
Manfi
Posts: 82
Joined: Mon Aug 28, 2017 2:18 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by Manfi »

michalkostrjeva wrote: Sat May 08, 2021 7:02 pm Problemem jest procesor zakup sobie procka i7 4790 8 wątków ważna jest wielowatkowosc w grach. Po 2 8 gb ramu to kibel niezbędne minimum zainwestuj w 16 gb ramu. Szybciej będzie pracował komputer z 16 gb ramu niż z 8 gb i poczujesz to już przy zwykłym dochodzeniu i przeglądaniu rzeczy na dysku nie mówię już o skoku w grach . No i grafika 2 gb vram to niezbędne minimum jak te 8 gb ramu nie dziw się że Ci się tnie . Ja na konfiguracji i7 4790k i 32 gb ram ddr3 jak i gtx 1060 6gb nie mam żadnych scinek ani żadnych spadków fps na Full detalach .
Bzdura.. wielowątkowość we Farmingu 19 to fikcja. Dopiero FS22 ma dać prawdziwą możliwość skorzystania z wielowątkowości.
Możesz mi wyjaśnić jakim cudem doszedłeś do wniosku, że po dokładce RAM-u będzie szybciej przeglądał foldery na dysku ? :shock: :confusednew:
A ja głupi myślałem, że to jest związane z czasem dostępu i przepustowością a tu się kłania dysk HDD vs SSD.. ale może mało wiem.
Skoro kolega pisał, że pożyczał kartę i nie widzi zmian to taki zabieg jest głupotą.
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by bodzio528 »

Z wielowątkowością w FS22 to też bym się nie rozpędzał zbytnio, bo dopóki każdy skrypt pojazdu będzie czekał na swoją kolej do obróbki przez interpreter LUA, to realnie więcej niż dwa rdzenie nie będą wykorzystywane jednocześnie.

Skąd wiem? Głównie bredzę, ale zasugerowałem się tym, że PS4 jest wciąż na liście platform na które FS22 ma wyjść. A nikt nie będzie pisał dwóch silników skryptowych, jednego dla PC ze wsparciem współbieżności, a drugiego dla konsoli wypuszczonej przed ośmiu laty :)
User avatar
Manfi
Posts: 82
Joined: Mon Aug 28, 2017 2:18 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by Manfi »

Tak ale, teraz jasno podkreślają, że dzięki zastosowanym technikom (głównie ukrywaniu) będą mogli "uwolnić" trochę zasobów, co pozwoli na lepszą optymalizację.
Tyle w teorii a praktyka pokaże nam co i jak.
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: Wymagania sprzętowe i optymalizacja

Post by bodzio528 »

Ukrycie jedno, ale jeśli Ci pomocnik AI właśnie kosi coś na drugim końcu mapy, to nijak nie ma takiego ukrycia, żeby nie musiał odpalać skryptu na procesorze :)

Rozwiązaniem byłoby rozrzucenie skryptów na kilka procesorów, ale do tego musieliby mocno przeorganizować bibliotekę LUA. To co jest teraz śmiga na jednym wątku, który w pętli odpytuje każdy pojazd o aktualizacje około 60 razy na sekundę :)
Post Reply