Jak zaktualizować grę bez płyty?

DalTech
Posts: 5
Joined: Sat Sep 17, 2022 6:35 pm

Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by DalTech »

Chce zaktualizować grę ponieważ mam wersję gry 1.5 ale nie posiadam płyty. Wyskakuje mi komunikat: Farming Simulator 19 (Polski) nie został zainstalowany. Z tego co wiem trzeba mieć ta płytę żeby zaktualizować grę Ale ja nie mam bo gdzieś zgubiłem. Proszę o pomoc.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by Ziuta Modding »

Nie trzeba mieć płyty do aktualizacji. Problem jaki jest u ciebie to taki że prawdopodobnie nie zainstalowałeś tej gry tylko przeniosłeś jej folder (albo masz grę na innej partycji a robiłeś reinstal Windowsa), po prostu w rejestrze systemu Windows nie ma ścieżek do lokalizacji plików gry więc patch nie wie gdzie ma wgrać te pliki. W załączniku daję ci plik który może naprawić to, ale musisz zastosować się do tej instrukcji:
1. Pobierasz plik i otwierasz go w jakimś edytorze tekstu (Notpad++, Notatnik, Word, itp.)
2. Obecnie są wpisane domyślne ścieżki instalacji gry więc musisz zmienić je na swoje, musisz sprawdzić gdzie masz folder ze swoją grą i zmienić w tym pliku te 3 ścieżki gdzie się zaczynają od C:\\
np. ja często instaluję gry na innym dysku i moja ścieżka do gry wygląda tak: D:\Gry\Farming Simulator 19
3. Zapisz zmiany poprzez użycie opcji "Zapisz jako" i nadaj plikowi nazwę FS19_fix_install.reg (końcówka po kropce jest bardzo ważna, najlepiej wybrać z listy na dole najpierw "Wszystkie pliki" a następnie na nowo wpisać całą nazwę z kropką i dopiskiem reg), teraz klikasz na ten plik 2x lewym przyciskiem myszki.
4. Robisz resart PC i już możesz zainstalować patcha.

WAŻNE!! Nie uruchamiaj pliku bez dokładnego sprawdzenia czy zmieniłeś wszystkie ścieżki na poprawne, jeśli dodadzą się te wpisy do rejestru to patch będzie uważał zawsze tą lokalizację za prawidłową dla tej gry, jeśli byś popełnił błąd uruchomił, a za chwilę poprawił i znów uruchomił to te dane się nie nadpiszą, pozostaną w pierwszej wersji!!!
Attachments
FS19_fix_install.txt
(826 Bytes) Downloaded 145 times
DalTech
Posts: 5
Joined: Sat Sep 17, 2022 6:35 pm

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by DalTech »

Dzięki 👍
DalTech
Posts: 5
Joined: Sat Sep 17, 2022 6:35 pm

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by DalTech »

Ziuta Modding wrote: Tue Sep 20, 2022 4:29 pm Nie trzeba mieć płyty do aktualizacji. Problem jaki jest u ciebie to taki że prawdopodobnie nie zainstalowałeś tej gry tylko przeniosłeś jej folder (albo masz grę na innej partycji a robiłeś reinstal Windowsa), po prostu w rejestrze systemu Windows nie ma ścieżek do lokalizacji plików gry więc patch nie wie gdzie ma wgrać te pliki. W załączniku daję ci plik który może naprawić to, ale musisz zastosować się do tej instrukcji:
1. Pobierasz plik i otwierasz go w jakimś edytorze tekstu (Notpad++, Notatnik, Word, itp.)
2. Obecnie są wpisane domyślne ścieżki instalacji gry więc musisz zmienić je na swoje, musisz sprawdzić gdzie masz folder ze swoją grą i zmienić w tym pliku te 3 ścieżki gdzie się zaczynają od C:\\
np. ja często instaluję gry na innym dysku i moja ścieżka do gry wygląda tak: D:\Gry\Farming Simulator 19
3. Zapisz zmiany poprzez użycie opcji "Zapisz jako" i nadaj plikowi nazwę FS19_fix_install.reg (końcówka po kropce jest bardzo ważna, najlepiej wybrać z listy na dole najpierw "Wszystkie pliki" a następnie na nowo wpisać całą nazwę z kropką i dopiskiem reg), teraz klikasz na ten plik 2x lewym przyciskiem myszki.
4. Robisz resart PC i już możesz zainstalować patcha.

WAŻNE!! Nie uruchamiaj pliku bez dokładnego sprawdzenia czy zmieniłeś wszystkie ścieżki na poprawne, jeśli dodadzą się te wpisy do rejestru to patch będzie uważał zawsze tą lokalizację za prawidłową dla tej gry, jeśli byś popełnił błąd uruchomił, a za chwilę poprawił i znów uruchomił to te dane się nie nadpiszą, pozostaną w pierwszej wersji!!!
teraz to mam taki problem że patch mi się pobrał ale gra dalej ma wersję 1.5.1.0
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by Ziuta Modding »

Czyli nie wpisałeś poprawnej ścieżki a uruchomiłeś plik...
DalTech
Posts: 5
Joined: Sat Sep 17, 2022 6:35 pm

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by DalTech »

Ziuta Modding wrote: Thu Sep 22, 2022 3:28 pm Czyli nie wpisałeś poprawnej ścieżki a uruchomiłeś plik...
no jak to przecież sprawdzałem 2 razy i jest dobrze
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by Ziuta Modding »

Pokaż ten twój zmodyfikowany plik i fotkę folderu z grą.
DalTech
Posts: 5
Joined: Sat Sep 17, 2022 6:35 pm

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by DalTech »

Ziuta Modding wrote: Fri Sep 23, 2022 3:50 pm Pokaż ten twój zmodyfikowany plik i fotkę folderu z grą.
nie już spoko naprawiłem
Dzięki za pomoc
Witek164
Posts: 1
Joined: Wed Sep 27, 2023 11:14 pm

Re: Jak zaktualizować grę bez płyty?

Post by Witek164 »

wiem że troche późno ale mam taki sam problem i nie wiem jak to naprawić pomoże ktoś?
Post Reply