Prasa kostkująca

SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Prasa kostkująca

Post by SuBer »

Pytanko takie
Czy u was też podczas prasowania prasą kostkującą mimo znaczącej mocy traktora (2x większa niż wymagana) prędkość bardzo spada? Na w miarę płaskim terenie jadę max 12 km/h a pod górkę to już wgl 5km/h ;/
Bartekyyyy
Posts: 8
Joined: Sun Dec 09, 2018 6:25 pm

Re: Prasa kostkująca

Post by Bartekyyyy »

Tak też tak mam, ma tak być nie jest to bug...
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Prasa kostkująca

Post by SuBer »

Nie sądziłem nawet że to bug ale bez przesady myślę że to takie trochę mało efektywne to prasowanie dużo bardziej się by opłacało zbierać przyczepą samozbierającą no silosu (którego niestety nie ma).
Khav
Posts: 19
Joined: Wed Oct 02, 2013 10:43 pm

Re: Prasa kostkująca

Post by Khav »

SuBer wrote: Sun Dec 09, 2018 9:14 pm Nie sądziłem nawet że to bug ale bez przesady myślę że to takie trochę mało efektywne to prasowanie dużo bardziej się by opłacało zbierać przyczepą samozbierającą no silosu (którego niestety nie ma).
jak nie ma silosu jak jest? Chyba że masz na myśli że Ty nie masz. Stodoła - tam trzymasz siano i słomę. Trawę można w silosach na kiszonkę.
Druga sprawa, jak wyobrażasz sobie jazdę z prędkością 20-30 km/h i w takim tempie tworzone bale/snopki? (tak realnie).
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Prasa kostkująca

Post by SuBer »

Khav wrote: Mon Dec 10, 2018 2:03 am jak nie ma silosu jak jest? Chyba że masz na myśli że Ty nie masz. Stodoła - tam trzymasz siano i słomę. Trawę można w silosach na kiszonkę.
Druga sprawa, jak wyobrażasz sobie jazdę z prędkością 20-30 km/h i w takim tempie tworzone bale/snopki? (tak realnie).
20-30 km/h nie ale chociaż te 12-14 a nie w niektórych momentach jak słoma jest nagromadzona w większych ilościach to jedzie 2km/h chcąc prasować pole nr 8 na Ravenport (czy jakoś tak) to wieczność. Ja rozumiem realizm ale bez przesady. Z drugiej strony alternatywą może być prasa rolująca ale znowu te belki turlają sie po tych polach jak na wyścigach i połowę muszę potem szukać gdzieś w rzekach lachach ipa :D
Post Reply