Courseplay

Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Courseplay

Post by Lucass »

Witam,

kilka pytań dotyczących przedmiotowego modu:

1. Próbowałem ustawić rozładunek sieczki z dużej przyczepy w silosie w BGA, nagrywając wcześniej kurs z pola i przejazdem przez silos i powrotem na pole. Efekt był taki, że sieczkę zaczął rozładowywać na początku silosa, ale za szybko przezeń przejechał i ponieważ przyczepa duża, znaczna część zbioru została wyładowana za silosem, a nawet poza terenem BGA :) Czy ustawia się gdzieś prędkość przy rozładunku, czy po prostu nagrywając powinienem zwolnić przejeżdżając przez silos?

2. Ciągnik z przyczepą z pkt. 1 ustawiam również do współpracy z sieczkarnią. Kierowcy ciągnika niestety wszystko jedno czy jedzie z prawej czy z lewej strony sieczkarni i nie patrzy czy po uprawach, czy nie. Choć ich nie niszczy, to słabo to wygląda, tym bardziej, że CP podobno rozpoznaje gdzie rośnie uprawa. Opcja "Znajdowanie trasy (ścieżki)" - nie pamiętam dokładnie (ang. PATH FINDING) - jest włączona.

3. Czy da się ustawić auto-uzupełnianie nasion i nawozu dla siewnika z funkcją nawożenia (np. Horsch Pronto 9 DC)? Chodzi o to, aby kierowca sam uzupełnił nasiona LUB nawóz w zależności od tego co się skończy w zbiorniku.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Courseplay

Post by SuBer »

1. Jeśeli courseplay rozpozna silos to sam dostosowuje prędkość do długosci silosu ale z tego co widziałem to na github pojawił sie już ten problem i chyba został naprawiony zobacz czy masz najnowszą wersję 6.01.00162.
2. jak wsiądziesz do sieczkarni to w pierwszej zakładce na hud courseplay możesz ustalić po ktorej stronie ma jechać kierowca i tam jest opcja automatycznie. Jeżeli tak masz ustawione a traktor nadal jedzie po stronie uprawy to możesz rzucić ten problem na github to prawdopodobnie to naprawią.
3. Nagraj trasę od pola do triggera z nasionami i kawałek dalej do triggera z nawozem i z powrotem do pola zapisz ją. Następnie robisz ścieżke opracy na polu (zakładam że wiesz jak) i dodaj do tego kursu na polu ten stworzony wcześniej i wystartuj. Jeżeli wszystko z courseplayem jest okej to powinien sam jeździć i uzupełniać jeżeli nie bedzie działać to zgłoś problem na git hub.

https://github.com/Courseplay/courseplay/issues
Jeżeli bedziesz zgłaszał problem na git hub to najpierw poszukaj czy taki już istnieje :)

Pamiętaj że obecnie courseplay jest we wczesnej wersji beta i nie wszytsko bedzie dobrze działać. Im więcej osob bedzie zgłaszać problemy tym szybciej bedzie full wersja :)
Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Re: Courseplay

Post by Lucass »

Ad 2. - tak, mam tę opcję na 'Automatycznie', więc pewnie coś jest nie tak z modem.
Ad 3. - ok, czyli kurs "napełniania" powinien przechodzić przez dwa triggery - zatem, jeśli dobrze rozumiem, pracownik - niezależnie od tego, co pierwsze skończy się w zbiorniku - pojedzie i uzupełni i tak obydwa składniki (nasiona i nawóz). W sumie tak też może być.

Dziękuję SuBer!

A mam jeszcze jedno pytanie... dotyczy pola 12 na Ravenport. CP dość dziwnie generuje ścieżki w trybie "prace polowe" (nie są równoległe do dłuższej krawędzi pola tylko lekko "przekoszone", choć same ścieżki są równoległe względem siebie). Pole to, choć prostokątne, to na mapie leży po skosie; być może stąd problem - nie wiem. W każdym razie postanowiłem samemu utworzyć własną krawędź pola myśląc, że coś to pomoże. Niestety nic to nie dało... i teraz chciałbym usunąć tę utworzoną przeze mnie krawędź - nie widzę jednak takiej możliwości. Wiesz może jak to zrobić?
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Courseplay

Post by SuBer »

Co do Ad 3. To tak powinno być a czy będzie to tylko sprawdzenie da odpowiedz :D Wiele razy zdarzyło mi się tak że nawozu brakło w siewniku a CP siał dalej nie przejmując się niczym :D

Nie bardzo rozumiem jak jak utworzyłeś samemu krawędź pola
1. jadąc dookoła i nagrywając ścieżkę
2. przez tę opcję:
Image

w sumie to możesz wejść w Dokumenty/My games/Farming simulator 19/(folder savegame z numerkiem tego save na ktorym grasz)/
I tam będziesz miał plik courseplayCustomFields.xml uruchom go najlepiej prze Notepad++ i usuń wszystkie wiersze począwszy od <field fieldNum="12"..... aż do </field> włącznie i zapisz. Wtedy przy uruchomionej opcji automatycznego skanowania pól przy włączeniu save CP powinien na nowo wczytać krawędź pola na taką jak była standardowo.

Jeżeli chcesz aby ścieżki pracy były równoległe do krawędzi pola to ustaw tak jak na zdjęciu:
Image
Ważne aby kierunek startowy był ustawiony na "Najdłuższa krawędź"
Szerokość i inne możesz ustawić dowolnie oczywiście :D
Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Re: Courseplay

Post by Lucass »

Tak, próbowałem funkcją "Oblicz ścieżkę" - ale to pewnie do czego innego służy ;) ...dopiero zaczynam zabawę z CP...
Dzięki za wskazówkę jak usunąć te zapisy i oczywiście jak należy właściwie ustawić kierunek kursu :)
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Courseplay

Post by SuBer »

Lucass wrote: Thu Apr 04, 2019 2:51 pm Tak, próbowałem funkcją "Oblicz ścieżkę" - ale to pewnie do czego innego służy ;) ...dopiero zaczynam zabawę z CP...
Dzięki za wskazówkę jak usunąć te zapisy i oczywiście jak należy właściwie ustawić kierunek kursu :)
Nie ma sprawy ja bawie sie courseplayem od fs 15 dużo sie zmienił :D
Co do ustawiania kursu to opcja automatycznie jest dobra dla niestandardowych kształtów pól.
Polecam ci zajrzeć na ich strone internetową tam są poradniki na tworzenie kursów :)
https://courseplay.github.io/courseplay ... html#intro
Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Re: Courseplay

Post by Lucass »

Jeszcze wracając do p. 3 - niestety, ale coś jest chyba nie tak z CP... podczas siewu skończył się nawóz, jednak pomocnik CP w żaden sposób nie zareagował. Prawdopodobnie dopiero wyczerpanie nasion wymusiłoby kurs w celu uzupełnienia zbiornika (ale jeszcze nie było okazji, aby się o tym przekonać...).
User avatar
iwan4672
Posts: 493
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Courseplay

Post by iwan4672 »

Jeżeli używasz CP do siewu w trybie "użyźnianie i siew", to pomimo że nie masz nawozu to i tak użyźnia. Z tego wynika, że pobieranie nawozu jest zbędne. Jest to nierealne, ale niestety tak jest.
Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Re: Courseplay

Post by Lucass »

Niestety, ale u mnie nie użyźniał. Część pola, na której nawóz się skończył musiałem później nawieźć sam.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Courseplay

Post by SuBer »

Miałem tak samo jak nawóz się skończył to siał dalej a jak nasiona się skończyły to pojechał napełnić. Trzeba by zgłosić na github albo w opcjach włączyć zeby kupował automatycznie :D
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Courseplay

Post by dexus »

Albo sprawdzić przy ilu % nasion kończy się nawóz i kazać mu przy delikatnie większym poziomie nasion uzupełniać zamiast przy pustym.
Post Reply