Pomysl na bardziej realna gre 2

User avatar
Triple_F
Posts: 135
Joined: Thu Feb 13, 2020 4:46 am

Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by Triple_F »

Witam, tak mysle czy ktos ogarniety w tworzeniu modow/skryptow moglby ogarnac taki mod ktory dodawalby, tak jak w realu, losowe psucie sie maszyn. Oczywiscie nie za czesto bo to bloby uciazliwe. Poziom zuzycia maszyn wzrasta stopniowo. Chodzi o to by raz kiedys spadl np od razu do polowy albo calkiem. Tak jak w zyciu, czasem przebijemy kolo albo cos innego w traktorze nawali i nie mozna pracowac, trzeba naprawic ;) no i wiadomo, im dluzej uzywamy jakiejs maszyny, np 20 czy 40 godzin to takie psucie wystepowaloby czesciej niz np w nowym tyle co kupionym ciagniku czy kombajnie ;) co wy na takie cos? Pozdrawiam.
Ptr
Posts: 21
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:02 am

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by Ptr »

Pytałem o podobny mod, tylko z seasons w FS17 gdzie psuły się bez przeglądu. Ale nie dostałem odp :zunge:
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by bodzio528 »

Ja bym poszedł o krok dalej i rozdzielił utrzymanie na dwie-trzy kluczowe kategorie typu:
1. serwis olejowy/hydrauliki/pneumatyki(hamulców) - tu proponuję jednorazowy spadek "zdrowia" o 25-40%
- co 20h pracy bez seasons
- co 1 rok w seasons
2. serwis zawieszenia/ogumienia - jednorazowy spadek o 30-50%
- co 60-100h pracy
- co 3-5 lat w seasons
- co X przejechanych kilometrów (wydaje mi się, że mignęła mi ilość przejechanych przez traktor kilometrów gdy grzebałem w tabelach, ale to do sprawdzenia)
3. serwis katalizatora SCR - spadek o 10-20%
- co 40h pracy, tylko maszyny z AdBlue/DEF

Oczywiście w tym wypadku możliwe byłyby kumulacje, gdy trzeba by było zrobić serwis olejowy i wymienić gumy w traktorze jednocześnie

Szansa na losową awarię wzrastałaby z wiekiem oraz stanem pojazdu. Na przykład: mimo, że ciapek ma już nalatane 250h, to jeśli dopiero co był na przeglądzie szansa na grubą awarię jest niewielka. Z kolei nowy ciapek z wyrobionymi 20-30h, ale zaniedbany (np. serwis poniżej 30%) miałby spore szanse na naglą awarię i utratę reszty paska "zdrowia" - czyli mimo wszystko nadal opłacałoby się trzymać maszyny w dobrym zdrowiu, także te starsze.

Podstawowa gra nie zawiera linki holowniczej, więc na pewno nie można zostawić pojazdu jako niezdatny do uruchomienia silnika. Ale symulowanie konieczności wykonania okresowego serwisu spadkiem wydajności o określoną wartość wydaje się sensownym pomysłem - zaniedbanie wymiany oleju zwiększa szansę na jeszcze poważniejszą i bardziej kosztowną w naprawie awarię.

Aktualnie jestem innym modem zajęty, ale wezmę się za to jak tylko czas pozwoli i ktoś mnie nie uprzedzi.
User avatar
Triple_F
Posts: 135
Joined: Thu Feb 13, 2020 4:46 am

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by Triple_F »

zaniedbane maszyny powinny przede wszystkim znaczaco tracic na mocy czy predkosci wg mnie by w pewien sposob "wymusic" na graczu naprawe. I ewentualnie moglyby wciagac znacznie wiecej paliwa ale nie mam niestety pojecia jak to wyglada w kwestii technicznej wykonania takiego moda/skryptu :(
bodzio528
Posts: 81
Joined: Wed Dec 16, 2020 8:36 pm

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by bodzio528 »

Triple_F wrote: Sun Dec 20, 2020 6:02 pm zaniedbane maszyny powinny przede wszystkim znaczaco tracic na mocy czy predkosci wg mnie by w pewien sposob "wymusic" na graczu naprawe. I ewentualnie moglyby wciagac znacznie wiecej paliwa ale nie mam niestety pojecia jak to wyglada w kwestii technicznej wykonania takiego moda/skryptu :(
To już się dzieje bez żadnych modów, orka zepsutym traktorem to dramat, jedzie może 3km/h, a pali tak, jakby jechał normalne 12 km/h. Increase Fuel Usage to mod, który coś tam dłubie przy ilości spalanego paliwa (na plus - w końcu nie da się zrobić żniw na jednym tylko tankowaniu), ale trzeba zobaczyć czy uwzględnia też zużycie pojazdu.
Ptr
Posts: 21
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:02 am

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by Ptr »

Ja nie naprawiam maszyn bo nic sie z nimi nie dzieje, a ten spadek mocy nie jest tak widoczny. Pewnie bardziej to czuć kiedy nie ma moda skrzyni biegów, bo z nią można poprostu ustawić bieg niżej i spokojnie sobie pracować. Spalanie rośnie, ale w grze paliwo jest tak tanie że nie widać różnicy
dziuch
Posts: 165
Joined: Sun Nov 15, 2020 9:12 am

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by dziuch »

Ptr wrote: Sun Dec 20, 2020 6:48 pmJa nie naprawiam maszyn bo nic sie z nimi nie dzieje, a ten spadek mocy nie jest tak widoczny.
Żniwa zużytym kombajnem powodują zmniejszenie plonów nawet o 40% (przy całkowitym zużyciu).
Ptr
Posts: 21
Joined: Wed Apr 15, 2020 11:02 am

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by Ptr »

Kombajn i tak zawsze wypożyczam :P także ciągnikiem nie robi mi to różnicy. Jakby ktoś wpadł na pomysł wydać mod jak w FS17 że by maszyny gasły randomowo to bym wtedy naprawiał
Prymus0786
Posts: 1
Joined: Mon Apr 19, 2021 10:16 am

Re: Pomysl na bardziej realna gre 2

Post by Prymus0786 »

Witam.
Jest coś do Moto godziny by były naliczane według czasu w grze a nie normalnie.
W grze po przerobieniu całego dnia nabija tylko jedna lub dwie motogodziny.
Post Reply