Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

Koledzy specjaliści, jak zrobić by mi siano lecialo z silosu jak np. pszenica, tak samo pozostale produkty?

Dla jasnosc podpinam link 8.58 sec jak ktos nie chce oglądać calosci.
Bede wdzieczny za podpowiedzi.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Nolnejm »

Otwierasz mod danego silosu i w pliku "nazwa modu.xml" szukasz linijki filtypes, i tam będziesz miał wheat, barley, corn, itd No i na końcu wystarczy dopisać silage (Wszystkie przecinki, odstępy są niezbędne do prawidłowego odczytu. więc nic więcej nie edytuj, i nie usuwaj tam.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

Dziękuję sprobuję tego jak tylko uporam się z tym mixerem 🙂
Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Bobbi-79 »

Nie wiem jaki to silos, nie widzę linku...
Polecam "Wood silo", jeśli dobrze pamiętam nazwę. 10 mln litrów pojemności, 30 tyś. euro cena zakupu, przechowuje wszystko, włącznie z płynami.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

O muszę koniecznie zobaczyć. Dzięki za informacje o tym silosie.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

Bobbi-79 znasz moze taki silos co tu opisales, ale mniejszy I tanszy? Najlepiej jakby mozna bylo wyspac do niego kukurydze a on by ją kisił, zeby nie trzeba bylo ubijać w bunker silo. Jest taki moze silos?
Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Bobbi-79 »

W paczce "ALL-IN-ONE Silo Pack" jest mniejszy i tańszy z takich co testowałem, ale już nie jest taki " do wszystkiego". A że gram na konsoli to nie mam jakichś cudów "auto-przetwarzających". Na modhubie widziałem "Fermenting Silo T800" ale jak to działa to ja nie wiem... no i ani tańszy, ani chyba mniejszy. Z Global Company na pewno coś znajdziesz jeśli używasz.
Pisząc o kukurydzy masz na myśli sieczkę, nie ziarno? To w serii "fermenting silo" z GC są takie silosy na modhubie.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

Ten T800 stoi u mnie przy duzej oborze na 500 krów wlasnie. Robie w nim kiszonkę z trawy. On nie jest do wszystkiego, ale spoko. Z tym, ze malo mialem w nin trawy, bo to byl test Kiszonka w nin sie skonczyla, a na trawe musze poczekać, bo mam dopiero 1 dzien wiosny. Nie wiem czy trawa ktora rosla na łące po skoszeniu bedzie dalej rosla czy tez nie. W kazdym razie zarzucilem kredą I nawozem I zobaczę czy urosnie bardziej by mozna było ja skosic. Tak było w fs17 po skoszeniu trawa rosla znowu, a czy tak jest w fs19 nie wiem.
Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Bobbi-79 »

Dalej tak jest oczywiście. Trawa na polu czy "dzika"? Bo "dzikiej" się nie nawozi.
W sensie łąka zrobiona z pola uprawnego, a nie koszona wkoło pola?
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

Ta akurat była dzika. Myślałem, ze jak nawioze to bedzie rosnać jak dzika 🤣drugą mam na polu właśnie, te tez bede nawozic. Przetrwała zimę I rośnie, no niby rośnie jest zielona. Co zauważyłem, ze na mapie moze byc pokazane, ze cos rośnie, a scaner moze wskazywac, ze kielkuje. Nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Tak miałem w zeszłym roku z owsem. Caly czas było ze rośnie, ze kielkuje, az przyszedł czas zbioru, a tu owsa nie ma w ogóle. Zaoralem to wszystko, nawiozlem I miałem robic ozime, ale zaskoczyla mnie akurat zima I nie wyrobilem się. Coz mam juz gotowe pole do zasiania, wszystko mam na zielono pH super, Azot super.
Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Bobbi-79 »

Nie za późno ten owies posiałeś? Patrzyłeś w kalendarzu na porę siewu? To wygląda na za późny siew, już po terminie.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Jak zrobić by siano, silage I słoma byly w silosie?

Post by Adamvet »

Zawsze na to patrzę. Owies zasialem w drugim dniu jak juz mozna bylo siać
Post Reply