Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Adamvet »

Witam Was,

Tak mnie zastanawia czym różni sie kiszonka ze sklepu a moja wlasna z pryzmy zeobiona z kukurydzy. Problem w tym, ze moja kiszonka z kukurydzy nie jest przyjmowana do food mixera. Kiszonka ze sklepu w belech jest prsyjmowana. O co chodzi?
Mam 2 food mixery do mieszania tmr dla krów.
Wklejam link do mixera

https://www.farming-simulator.com/mod.p ... _id=146546

Przyjmuje silage, ale co to jest to silage? Kiszonka, ale jaka to kiszonka?
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Nolnejm »

Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Adamvet »

Wkleiłeś link do mojego wątku, jednak tam nie do końca jest rozwiązanie problemu.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Nolnejm »

Adamvet wrote: Thu Mar 25, 2021 2:28 pm Wkleiłeś link do mojego wątku, jednak tam nie do końca jest rozwiązanie problemu.
Tak dokładnie to jest link do twojego tematu, w którym masz odpowiedź na to pytanie.
Kiszonka to kiszonka. Nie ważne z czego. Przynajmniej w podstawowej grze (chyba że używasz jakiś cudów typu MaizePlus, itp.)
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Adamvet »

Czyli znaczy, ze do tego mixera jedynie wchodzi silage ze sklepu. Grassilage pojawia sie komunikat, ze nie jest przyjmowane, to samo z mazeisilage. Specjalnie zrobiłem kiszonkę z kukurydzy majac nadzieję, ze bede mógł wlozyc do tego mixera.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Nolnejm »

Maizsilage- Kiszonka z kukurydzy
Grassilage- Kiszonka z trawy
WCSsilage "GPSsilage"- Standardowa kiszonka pozyskiwana z zbóż
Colwersilage- Kiszonka z konieczny
Alfalfasilage- Kiszonka z lucerny
CCM- pozyskujesz z ześrutowanego ziarna kukurydzy które kisisz w silosie na kiszonkę.
Siano masz podobnie jak wyżej (Są 2 etapy schnięcia)
Fresh- Produkty świeżo ścięte tak jak wyżej.
Jeśli grasz z dodatkami Maize to mobilny paszowóz raczej nie będzie działał, chyba że kompatybilny z Maize...
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Adamvet »

Wszystko jasne. Tylko chodzi o to, ze food mixer ten który wkleiłem w poscie, nie przyjmuje maizsilage ani grassilage, jedynie przyjmuje silage ze sklepu. To sa te bele ze sklepu co kosztują 2.5k za sztukę. Przyjmuje siano I słomę. W opisie tego food mixera (to jest stacjonarny) jest napisane ze przyjmuje "silage". Nie ma informacji jaki to ma być silage.

Tak ten food dziala dobrze, miesza tmr podjezdzam jedynie paszowozem I napelniam. Teraz bele ze sklepu mi sie skonczyly, ale mam juz gotową kiszonkę z kukurydzy zrobioną w bunker silo. Mialem nadzieję, ze bedzie ok I ten food mixer bedzie to przyjmował. Jestem na poczatku wisony, więc w tym sezonie mógłbym zrobić odoowiednią kiszonkę, ale nie wiem co to za kiszonkę trzeba zrobić by ten mixer chciał przyjmować. Tak gram z dodatkiem Maize plus.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Adamvet »

Nolnejm fajną ściągawkę zrobiłeś. Mógłbyś jeszcze mi wytlunaczyć co to jest chaff? Będę wdzieczny.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Nolnejm »

Adamvet wrote: Thu Mar 25, 2021 5:27 pm Wszystko jasne. Tylko chodzi o to, ze food mixer ten który wkleiłem w poscie, nie przyjmuje maizsilage ani grassilage, jedynie przyjmuje silage ze sklepu. To sa te bele ze sklepu co kosztują 2.5k za sztukę. Przyjmuje siano I słomę. W opisie tego food mixera (to jest stacjonarny) jest napisane ze przyjmuje "silage". Nie ma informacji jaki to ma być silage.

Tak ten food dziala dobrze, miesza tmr podjezdzam jedynie paszowozem I napelniam. Teraz bele ze sklepu mi sie skonczyly, ale mam juz gotową kiszonkę z kukurydzy zrobioną w bunker silo. Mialem nadzieję, ze bedzie ok I ten food mixer bedzie to przyjmował. Jestem na poczatku wisony, więc w tym sezonie mógłbym zrobić odoowiednią kiszonkę, ale nie wiem co to za kiszonkę trzeba zrobić by ten mixer chciał przyjmować. Tak gram z dodatkiem Maize plus.

Ten Paszowóz stacjonarny nie jest kompatybilny z MaizePlus. WCS ewentualnie może łyknąć (Na spróbowanie kupisz jedną bele w sklepie) Jak nie zadziała to pozostaje ci szukać stacjonarki kompatybilnej z Maize Plus.
chaff - plewy
Jeśli jest potrzebne do karmienia to musi być gdzieś punkt na mapie gdzie te plewy pozyskasz Bądź jest jakaś maszyna stacjonarna do postawienia w sklapie
Bobbi-79
Posts: 123
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Bobbi-79 »

Może wypróbuj "Kuhn Feeding" mixer... Może lepiej działa...
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Kiszonka z kukurydzy a kiszonka ze sklepu

Post by Adamvet »

Moze sprobuje, zobaczę. Na razie cienko z kasą na takie zabawki, no j strasznie duze to jest.
Post Reply