Konfiguracje kolorów, malowanie elementów

ciapek c-330
Posts: 43
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:08 pm

Konfiguracje kolorów, malowanie elementów

Post by ciapek c-330 »

Mam takie pytanie, jeśli chodzi o FS19 oczywiście, jak to jest z oznaczaniem obszarów pod konfiguracje. No bo ogółem w pliku XML pod konfiguracjami są linijki pod nazwą "base material" i tam są pooznaczane elementy, a w konfiguracjach jest chyba odniesienie do tego "base material". I jak to jest z tym oznaczaniem elementów, bo tam jest tylko część tych elementów w XML i jak to się ma z Giants Editorem? Bo próbowałem różnych sposobów, próbując tam dopisywać w XML wraz z lokalizacją "baseNode", zmieniając w Giants Editor "MaterialIds" dopasowując te inne elementy do tych które już się konfigurują, ale wszystko w większości bezskutecznie, raz działa, raz nie działa, maluje czasem w ogóle inne elementy niż ja chcę. No i też pytanie jak postępować jak nie ma konfiguracji kolorów wcale i jak wtedy malować, oznaczać elementy, i jak na przykład dopasować jakiś element do innej konfiguracji koloru, jeżeli już ma konfigurację. I też jeszcze jedno pytanie od czego zależy do jakiego elementu jest dopasowany "colorMat" w GE? Jeżeli ktoś zna się na tym, to proszę o radę, bo w zasadzie nie wiem do końca jak to działa.