Ustawienia Osi dla gamepada

User avatar
Wojaszek
Posts: 2
Joined: Sun Sep 05, 2021 10:30 am

Ustawienia Osi dla gamepada

Post by Wojaszek »

Co oznaczają poszczególne osie w ustawieniach pada? Bo chcę ustawić czułości skrętu kół ciągnika na przykład albo obracanie kamery(prawy drążek). No i z tego względu że mam analogowe spusty to także przyśpieszanie/cofanie.
Natomiast co do martwych stref - jeśli chcę żeby gra natychmiast reagowała na przyciski trzeba je wszystkie ustawić na wartość 0 zgadza się?Image
Wiek 30+ Discord: Wojaszek#6024
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Ustawienia Osi dla gamepada

Post by Ziuta Modding »

Co do 1 pytania to rozpoznanie która oś od czego służy można jedynie poprzez otworzenie pliku inputBinding.xml i sprawdzenie która oś jest przypisana do jakiej funkcji, niestety tutaj się Giants nie popisał. Co do 2 pytania to tak, im mniejsza martwa strefa tym szybciej zostanie wykryte użycie danego przycisku, niestety nie zawsze można ustawić to na 0 bo może zdarzyć się tak że kontroler jest już lekko zużyty i np. postać będzie sama szła do tyłu po puszczeniu wszystkiego, wtedy zazwyczaj pomaga już ustawienie na 1%.
User avatar
Wojaszek
Posts: 2
Joined: Sun Sep 05, 2021 10:30 am

Re: Ustawienia Osi dla gamepada

Post by Wojaszek »

Ziuta Modding wrote: Fri Sep 10, 2021 8:25 pm może zdarzyć się tak że kontroler jest już lekko zużyty i np. postać będzie sama szła do tyłu po puszczeniu wszystkiego, wtedy zazwyczaj pomaga już ustawienie na 1%.
O fajny Tips.
Dzięki za odp. zajżę do tego pliku i zobaczę co i jak
Wiek 30+ Discord: Wojaszek#6024
Post Reply