Ukryte elementy pod powierzchnią

novina

Ukryte elementy pod powierzchnią

Post by novina » Wed Jan 02, 2019 9:28 am

Posadziłem drzewa na jednym z pól, zanim urosły pomyślałem że postawie chlew w jedym z rogów pola jak się okazało można postawić chlew w miejscu gdzie zaczynają rosnąć drzewa...
Chlew wypiętrzył teren a po kilku dniach drzewa zaczęły wychodzić z budynku i z wybiegu dla świń. Powycinałem co się dało ale nie byłem zadowolony z efektu. Chciałem usunąć chlew i przywrócić teren do wyglądu pierwotnego. Niestety gdy usunąłem chlew to w edytorze terenu po częściowym obniżeniu terenu zostają mi duże wąskie wzniesienia gdzie wyskakuje informacja że nie mogę edytować terenu bo koliduje z jakimś obiektem z tym że tam nic nie widać. Teraz pytanie da się przywrócić jakoś jedno wybrane pole do stanu oryginalnego jakoś edytować pliki save ? Mamy z kumplami dedyka a nie chcemy tracić postępu pozostałych pól. Generalnie pole nie nadaje się do użytku bo nie można go wyrównać bo albo zostają duże punktowe wzniesienia albo kratery.

AdreN

Re: Ukryte elementy pod powierzchnią

Post by AdreN » Sun May 26, 2019 7:39 pm

Możesz przywrócić cały teren do tego z początku save'a. Musisz podmienić w plikach save 4 pliki z nowego czystego save: terrain.heightmap
terrain.lod.type.cache terrain.nmap.cache terrainDetailHeight_density.gdm Oczywiście czysty save musi być na tej samej mapie.

Post Reply