Multiplayer

dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Multiplayer

Post by dexus »

No to wszystko jasne. Niski upload. Stąd te klatkowanie na multi. Do tego wysoki ping i jeszcze internet mobilny. Te wszystkie zmienne dają właśnie taki rezultat.

Niech jeszcze zgadnę. Serwer stoi na kompie z 1mb uploadu?
Spróbuj postawić serwer na kompie z większym uploadem. Powinno być lepiej.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

No tak. Tylko, że jak postawię serwer na drugim kompie to w drugim jedzie za wolno i robi ścinki, chociaż teraz po tych kombinacjach to już może być innaczej.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

No tak. To mi o to chodzi że serwer stoi na 1 mb.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Ok sprawdziłem. Żadnych efektów. Na komputerze, na którym stał serwer wszystko gra, a na tym co nie stał podczas jazdy traktorem, jechał za wolno, cięło podczas jazdy i był niestabilny ping.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Kurde! Co ja mam czynić? Chyba będę musiał sam sobie z tym poradzić, bo pomoc zgasła. To może sprawdzę łącza, zmniejszę jakość grafiki w drugim kompie, podkręcę wydajność komputerom, zamienię płyty, poszperam w ustawieniach, może coś się uda z Internetem, a jak to nie zadziała to WEZMĘ MŁOTEK I ROZWALĘ KOMPUTER I PŁYTY NA MAŁE KAWAŁKI!
( To był żarcik.) :lol: :frown:
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

No, ja miałem takie skoki w grze ale to przez ping bo skakał. normalnie mam 50-60 ale kiedyś skakało do 120 i wtedy cofało/dostawałem turbo. Na komputerze na którym był serwer napisałeś, że jest ok a na tym drugim nie czyli to wina pingu.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

No więc co mam robić. Właściwie, gdyby się uprzeć, to da się grać w grze wieloosobowej w ten sposób. Jak też wcześniej mówiłem, przed stworzeniem serwera są do wyboru łącza. Może, to coś zmieni. A może coś z poprzednich moich "teorii".
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Można próbować
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Multiplayer

Post by dexus »

Głównym czynnikiem determinującym lagi na multi jest sieć więc albo jeśli jest możliwość to zmienić dostawcę na lepszego. Żaden serwer na niestabilnym Internecie nie będzie działał dobrze a do takich zalicza się internet mobilny. Będą lagi i skoki pingu co da zacinki itp.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Jakiego dostawcę mi proponujecie? A może jest coś innego, co by chociaż złagodziło te ścinki?
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Nie wiadomo jaki będzie najlepszy bo nie wiadomo gdzie mieszkasz. Jeśli w mieście to najlepiej jakiś światłowód a jak na wsi to poszukaj testów różnych operatorów sprawdzając ping i szybkość internetu.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Ok. To teraz powiecie mi o czymś, co by chociaż mogło złagodzić? Może coś jeszcze można zrobić? Cokolwiek? Ze zmienieniem dostawcy w moim przypadku jest ciężko, choć nie jest wykluczone, że nie to nie da rady.
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Nie ma skutecznego sposobu na zmniejszenie pingu. Możesz próbować ale nie zawsze wyjdzie. Pierwszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest zamknięcie wszystkich zbędnych programów na komputerze oraz upewnienie się, że nie pobierasz w tle żadnych plików np. aktualizacji gier lub systemu Windows. Możesz być daleko od routera lub ktoś też jest podłączony do sieci i ogląda filmy lub coś pobiera. Możesz też podłączyć się kablem do routera. U mnie bez kabla 40-50ms było a teraz z kablem 30-35ms. Ewentualnie poszukaj innego bts'a i daj router w strone tego bts'a. Masz tu link: https://mapabts.pl/ i wpisz swój adres i zobaczysz gdzie masz najbliższy.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Znaczy no.... Ruter to jest bardzo blisko, bo do jednego kompa jest podłączony, a drugi jest oddalony o ok. 1-3 metry, no i spróbuję wyłączyć te niepotrzebne programy
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Jest podłączony, bo coś się w nim zepsuło z wi-fi i żeby działało wifi dla innych urządzeń i do tego kompa, muszę podłączyć do niego router
Post Reply