Multiplayer

Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Ja tak miałem kiedyś. Raczej wina pingu bo niestabilny. Ping to opóźnienia, więc czym wyższy to w FS tak się dzieje. Możesz sprawdzić na innym internecie? Np telefonicznym?
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

My gramy w jednym pomieszczeniu, na Wi-fi.
A może tak by jakość grafiki zmienić?
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Można próbować ale pingu to nie zmniejszy. Polepszy tylko fps.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

No szczerze, to zmniejszyłem grafikę bardzo nisko i widać, że jest nie co lepiej. Ms wynosi już od 35 w porywach do 60-70 ms. Kiedy przekroczy 50 ms, co się zdarza przez pewien okres czasu, licznik zaczyna oszukiwać. Czasem pojawiają się lagi, i przy lagu jest stówka i wtedy traktor wystrzeliwuje jak z procy. Traktor jeździ stabilniej. Gramy już na modach. Nie sprawdzaliśmy na nowym komputerze. I pytanko, co fps i jak go włączyć czy coś takiego?
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Masz na myśli co to FPS? FPS to klaki na sekunde. Im więcej tym lepiej. Jeśli jest np. 15 to wtedy ścina obraz. Wyobraź sobie, że gdy masz 15 FPS to tyle w sekunde monitor wyświetla klatek a jeśli 60 to jest znacznie więcej przez co gra chodzi płynnie i nie klatkuje. Możesz zawsze sprawdzić na YT filmy 60 FPS vs 30 vs 15 i wtedy zobaczysz. Spróbuj zrobić pingtest i zobacz czy będzie Ci skakał. Tu masz przykładową stronę: https://www.predkosc.pl/ping-test/
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Ok. Wiem, że FPS to klatki na sekundę. Więc teraz. Czy da się ustawić FPS w Fs19, a jak tak, to jak. I zrobiłem chyba ten pingtest.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Multiplayer

Post by dexus »

Aktuwuj konsole i development.
W grze klikasz F2 i pokazuje fpsy.

W Twoim przypadku jakość grafiki nie ma znaczenia. Podaj lepiej parametry łącza. Download upload ping na obu jednostkach. I przede wszystkim dostawcę neta. Na 99% to wina łącza.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Znaczy, jak się wchodzi do gry wieloosobowej, to można wybrać łącze, czy coś podobnego, o to chodzi? Może to też podziała. Ja mam Play'a. Na Wi-fi.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Dobra, zrobiłem test internetu i wyszło mi Ping opóźnienia 102 ms, prędkość pobierania 20,52 mb/s, prędkość wysyłania 1.30 mb.s
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Na starym komputerze to wygląda tak:
ping opóźnienia 91 ms
Prędkość pobierania 11.79 mb/s
Prędkość wysyłania 8,41 mb/s
Jak powtarzam moim dostawczą internetu jest Play.
No i w starym komputerze popsuło się Wi - Fi i musimy podłączać ruter do niego, że w nim działał
Próbę w obu komputerach robiłem raz
Stiv512
Posts: 91
Joined: Sun Dec 09, 2018 10:28 am

Re: Multiplayer

Post by Stiv512 »

Wejdź do CMD i wpisz ipconfig. Następnie szukaj brama domyślna/default gateway i zapisz sobie ten adres. Potem zresetuj CMD i wpisz "ping [twój adres] -t" i zobacz jakie ms Ci wyskakują. Nazywają się time= i tu ilość. Potem wpisz np. "ping wp.pl -t" i też zobacz ile Ci wyskakuje i czy bardzo skacze.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

jaki adres?
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Czyli tak. Wchodzę na wiersz polecenia. Wpisuję ipconfig. Włączam enter. Wtedy mi tam wyskakuje to wszystko o sieci. Szukam gateway i co dalej, dokładnie. Wybacz, nie jestem tak dobrze wykształcony informatycznie.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Okej. Znalazłem bramę domyślną i tam pisze 192.168.8.1, no i co z tym adresem.
ciapek
Posts: 25
Joined: Fri Sep 20, 2019 7:57 pm

Re: Multiplayer

Post by ciapek »

Acha. Teraz już trochę skumałem o co chodzi, tera tak wpisuje C:?Users....]ping 192.168.8.1-t i mi pisze, że nie może znaleźć tego hosta
Post Reply