Nagłe zacinanie gry

czarizard
Posts: 4
Joined: Fri Dec 23, 2016 10:27 pm

Nagłe zacinanie gry

Post by czarizard »

sluchajcie, mam pewien problem z zacinaniem sie gry. Po właczeniu lagi sa straszne, nic nie grzebalem w ustawieniach, nie dodawalem zadnych modow, po prostu wylaczylem gre w piątek wieczorem w sobote rano juz mialem turbo lagi. Probowalem zmieniac ustawienia na niskie, resetować kompa ale nic to nie daje. Juz mi chodzi po glowie reinstall ale jak to zrobic zeby nie stracić gry? ktory folder czy plik powinienem skopiować? z gory dzieki pozdrawiam
Volte
Posts: 14
Joined: Sat Nov 16, 2019 4:45 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by Volte »

Jeśli chodzi o reinstall to wystarczy w dokumenty/my games/farming simulator 19 i wyciągasz z tamtąd save`y. Mam podobny problem i w moim przypadku reinstall nic nie dał. Instalowałeś ostatnio sterowniki do karty graficznej w nich może leżeć problem.
czarizard
Posts: 4
Joined: Fri Dec 23, 2016 10:27 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by czarizard »

niczego nie instalowałem, no chyba ze komp pobrał sobie sam w nocy alen ie sadze. U Ciebie tez to sie stalo z dnia na dzien?
Volte
Posts: 14
Joined: Sat Nov 16, 2019 4:45 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by Volte »

W sumie to tak. Grałem sobie normalnie i nagle gra zaczeła gubić klatki. Potem tylko problem się pogarszał. Mam wrażenie że to problem z silnikiem gry. Niektóre gry np. na słabszym kompie chodzą lepiej z uwagi na optymalizacje. Podobno to problem z ładowaniem tekstur n mapach.
czarizard
Posts: 4
Joined: Fri Dec 23, 2016 10:27 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by czarizard »

czy ktos boryka sie jeszcze z takim problemem? przeinstalowalem gre, zakutalizowalem wszystko i wciaz problem nie zniknal. Usunalem mody ktorych nie uzywam, uzywalnych zostalo mi 25. Zauwazylem ze jak wylacze mod seasons gra działa normalnie, tylko jesli zrobie w druga strone, tzn pozostale 24 mody wylacze a wlacze gre tylko z modem seasons gra działa optymalnie. O co chodzi
papaj90
Posts: 4
Joined: Sun Jan 19, 2020 12:11 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by papaj90 »

Mam dokladnie ten sam problem z wlaczaniem seasons, poki co nikt nie byl w stanie mi pomoc
Gra się freezuje co sekundę
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by dexus »

Zacznij od podania specyfikacji komputera. Obstawiam że za słaby sprzęt i nie wyrabia.
papaj90
Posts: 4
Joined: Sun Jan 19, 2020 12:11 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by papaj90 »

Tu nie chodzi o słabego kompa. Mam w moim i5 8600, GTX 1060 3GB, 8GB ram i gra nigdy nie zlagowała az do tej styuacji

Oto log z tego save: https://pastebin.pl/view/4e2d66d6
Maikello
Posts: 379
Joined: Thu May 11, 2017 12:43 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by Maikello »

Za dużo modów z errorami. Courseplay, filltypeMass. W ogóle masz w folderze nie rozpakowane mody i takie z błednymi nazwami. Wywal mody i będzie ok
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by dexus »

8gb ram plus pewnie win8/10 mówi wszystko, a courseplay nie należy do modow z niskimi wymaganiami...
Pamiętaj że wraz z każdą przerobka mapy typu laczenie pól, ilość maszyn powoduje w pewnym momencie spadek fps.
papaj90
Posts: 4
Joined: Sun Jan 19, 2020 12:11 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by papaj90 »

Postanowiłem usunąć większość errorów (jakos z 90%, bo pozostale 10% to mody, ktore są bardzo wazne i je uzywam caly czas) oraz wylaczylem wszystkie mody wplywajace na mechanike rozgrywki courseplay, filltype itp, zostal tylko seasons, ale problem wciaż występował.
Zrobiłem więc mały test czy to nie jest wina mojego kompa. Zbadałem zużycie zasobów gdy działa mapka Gemeinde Rade i bylo to ok. 5.5 GB całego ramu na kompie w całości (sama gra w takim razie zżerała ok. 2.5 GB), porównałem to z moją poprzednia mapa - Małopolska Wieś i tutaj ta mapka zużywała mi aż 7.2 GB RAMu, mając dodatkowo wiecej modow wlaczonych niz gemeinde rade, natomiast lagów nie było żadnych, a tym bardziej tak denerwujących freezów.
Dodam, że dziś jeszcze odpaliłem nową mapkę Rolmaszowo, włączone na niej ok. 200 modów i po paru godzinach grania nie wyczułem ani jednej ścinki.
Moje podejrzenia w takim razie padają na seasons w połączeniu z gemeinde rade. Niby jest to mapa z oficjalnego modhuba, autor wspomina, że seasons działa ale jak widać kilku osobom mapa się wywala

Jestem w takim razie w martwym punkcie i nie wiem co mozna zmienic by sobie przyjemnie pograc?
Pasek2310
Posts: 1
Joined: Mon May 18, 2020 1:08 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by Pasek2310 »

Mam podobny problem. Gra działa normalnie, a po zapisaniu i odpaleniu sava strasznie zacina. Zrobiło mi się tak już na dwóch różnych mapach i za każdym razem po wycięciu jakiegoś drzewa. Więc może to ma coś wspólnego z tym problemem...
Roza404
Posts: 1
Joined: Sun May 09, 2021 5:44 pm

Re: Nagłe zacinanie gry

Post by Roza404 »

Mi przestało ścinać gdy usunołem moda Kroger HKD 150
Post Reply