Serwer Dedykowany

Ciapek241
Posts: 3
Joined: Mon Feb 01, 2021 10:33 am

Serwer Dedykowany

Post by Ciapek241 »

Witam, chciałem stworzyć serwer dedykowany który "stał by " na moim komputerze. W plikach gry jest dedicatedServer klikam go wszystko się tworzy dostaje ip do panelu i gdy wszystko ustawie i chce odpalić serwer serwer się uruchamia ale po chwili się wyłącza. Pod Notifications
pisze coś takiego: » Game is not activated. A separate Farming Simulator 19 license is needed for each Dedicated Server. oraz w log serwer pokazuje się coś takiego:
>>>>Startup
Could not load intermediate certificate 'E:/GRY/FarmingSimulator19/a.pem', certificate skipped. SSL may not work correctly for all browsers
Could not load intermediate certificate 'E:/GRY/FarmingSimulator19/b.pem', certificate skipped. SSL may not work correctly for all browsers
Game profile path: C:/Users/Intexpc/Documents/My Games/FarmingSimulator2019
Initializing mod download manager... (19928.98) ms
Build initial mod meta cache... (31089.72) ms
URL(s): http://XXX.XXX.X.XX:8080 (ip do serwera zamazałem je normalne są tu liczby)
https://XXX.XXX.X.XX:8443 (tak samo jak wyżej tylko że inna końcówka)
Please refer to config file for initial admin password.
Login initial admin
Error: Unable to activate map mod ''

Grę mam na epicgames
Jak to naprawić. Z góry dzięki za odpowiedź. Albo jak ktoś ma pomysł jak to zrobić żeby serwer było osobno a ja na niego mógłbym wejść a nie tak jak w grze że ja jestem hostem. :)
shaqFS
Posts: 22
Joined: Mon Dec 03, 2018 7:11 pm

Re: Serwer Dedykowany

Post by shaqFS »

Najprostsze rozwiązanie to serwer dedykowany na wersji pudełkowej.
Na epicu miałem dokładnie ten sam problem.
Z doświadczenia nic nie zastąpi serwera płatnego nawet jak masz światłowód. Ty będziesz miał rewelacyjny ping jeden kolega czy dwóch też ale trzeci tragedia albo się nie połączy nawet.
Kolejna sprawa to prąd taki domowy serwer więcej przepali niż wynajem dedyka.
Ciapek241
Posts: 3
Joined: Mon Feb 01, 2021 10:33 am

Re: Serwer Dedykowany

Post by Ciapek241 »

Co to znaczy z wersji pudełkowej? Jak ma farminga z płyty mam możliwość odpalenia serwera dedykowanego? Internetem się nie przejmuje chodzi o to żebym ja wchodząc na serwer miał ping (nie pytajcie po co po prostu potrzebuje), serwer byłby odpalany tylko wieczorem jakbyśmy grali więc prądu nie pochłonie to za dużo a kolega lągów raczej mieć nie będzie miał.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Serwer Dedykowany

Post by Nolnejm »

Wyrzuca ci; Gra nie została aktywowana. Każdy serwer dedykowany wymaga osobnej licencji Farming Simulator 19. czyli raczej giants zastrzegł stawianie serwerów dedykowanych, tzn musiałbyś kupić specjalną licencję?
Przynajmniej to tak rozumiem, Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z twórcami gry bądź administracją.
Ciapek241
Posts: 3
Joined: Mon Feb 01, 2021 10:33 am

Re: Serwer Dedykowany

Post by Ciapek241 »

ok zobaczę dzięki za odpowiedź
shaqFS
Posts: 22
Joined: Mon Dec 03, 2018 7:11 pm

Re: Serwer Dedykowany

Post by shaqFS »

Osobna licencja to podstawa. Nie możesz na tej samej licencji odpalić dedyka i grać. Jedna licencja na dedyk , druga do grania.
Post Reply