Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

mnih
Posts: 9
Joined: Mon Nov 23, 2020 9:25 pm

Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

Post by mnih »

Witam! Miałem już tyle razy sytuację, gdzie znikną mi zapis z gry. Tutaj postaram się pomóc wam jak odzyskać wasz zapis. Jest to spowodowane zazwyczaj "wyłączaniem na dziko" (przynajmniej u mnie tak było), czyli wychodzenie bez zapisywania i bez wychodzenia przez przycisk "przerwij grę". Przez co niektóre pliki ulegają zniszczeniu lub coś innego. Przejdźmy już do rzeczy. By to naprawić musimy wejść w folder z grą i zapisami, mamy tam folder o nazwie "savegameBackup", więc wchodzimy do niego i mamy kilka plików tekstowych i foldery. W plikach tekstowych o nazwie naszego zapisu, znajdziemy nazwę najnowszego zapisu naszego zapisu (np. zepsuł nam się zapis 5 to wchodzimy plik tekstowy savegame5_backupLatest). Potem wychodzimy z pliku i szukamy zapisanej w pliku tekstowym nazwę zapisu. Kopiujemy znaleziony folder i zmieniamy nazwę na normalną. Teraz powinniśmy mieć dwa te same zapisy, usuwamy ten zepsuty (czyli nie backup). I gotowe, jeśli się nie pokaże robimy tą samą czynność tylko z innym zapisem (już bez pliku tekstowego).
Mam nadzieję, że pomogło.
Last edited by mnih on Thu Mar 04, 2021 1:51 pm, edited 1 time in total.
dziuch
Posts: 165
Joined: Sun Nov 15, 2020 9:12 am

Re: Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

Post by dziuch »

Gram codziennie od ponad półtora roku (ok. 2000 h wg. Steam), zazwyczaj wychodzę z gry przez Alt+F4, czyli wg. ciebie "na dziko", w czasie testowania niektórych rzeczy włączam i wychodzę z gry kilkanaście razy pod rząd w przeciągu kilkudziesięciu minut i jeszcze nigdy nie miałem zepsutego save. Także szukaj przyczyny gdzie indziej (obstawiam Steam Cloud).
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

Post by Nolnejm »

Ulegający plik zniszczeniu hmmmm
Google, discory czy youtuby są zaspamione tym jak odzyskać save. czy też 99% innych problemów
Lecz najczęściej się tak zdarza że po prostu ludzie nie czytają, szukają tylko pytają w kółko np "czemu mam błędy" nie zaglądając do logu i pozbywaniu się modów które to powodują
Poradnik na pewno się komuś przyda ;)
mnih
Posts: 9
Joined: Mon Nov 23, 2020 9:25 pm

Re: Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

Post by mnih »

dziuch wrote: Wed Mar 03, 2021 5:45 pm Gram codziennie od ponad półtora roku (ok. 2000 h wg. Steam), zazwyczaj wychodzę z gry przez Alt+F4, czyli wg. ciebie "na dziko", w czasie testowania niektórych rzeczy włączam i wychodzę z gry kilkanaście razy pod rząd w przeciągu kilkudziesięciu minut i jeszcze nigdy nie miałem zepsutego save. Także szukaj przyczyny gdzie indziej (obstawiam Steam Cloud).
Nie wiem o co Ci chodzi. U mnie wiele razy tak było i tak to naprawiałem to, że u Ciebie tak nie było to to nie jest poradnik dla Ciebie.
mnih
Posts: 9
Joined: Mon Nov 23, 2020 9:25 pm

Re: Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

Post by mnih »

Nolnejm wrote: Wed Mar 03, 2021 11:29 pm Ulegający plik zniszczeniu hmmmm
Google, discory czy youtuby są zaspamione tym jak odzyskać save. czy też 99% innych problemów
Lecz najczęściej się tak zdarza że po prostu ludzie nie czytają, szukają tylko pytają w kółko np "czemu mam błędy" nie zaglądając do logu i pozbywaniu się modów które to powodują
Poradnik na pewno się komuś przyda ;)
Nie jestem pewien, że to jest przez zniszczony plik to jest tylko moje podejrzenie.
drzewko18
Posts: 2
Joined: Sun Mar 21, 2021 2:24 pm

Re: Znikający save. Opis i pomoc w problemie.

Post by drzewko18 »

Większość osób chyba już o tym wie że jest backup, sam tak robiłem do czsu.
Wczoraj usunęło mi wszystkie save, myślę backup jest, są foldery, data, godzina, a tu pusto na wszystkich kopiach.
Wszystko poszło się je....
Post Reply