Starowieś problem z trawą

Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

Witajcie. Mam problem z trawą na mapie Starowieś, chodzi o to że na komputerze trawa za kosiarką nie pojawia się wcale i to niezależnie od tego czy łąkę zasiałem sam czy była już zasiana. Na PS4 mam taki problem że trawa za kosiarką pojawia się w nieskończoność nawet jak stoję w miejscu. Czym to może być spowodowane? Czy można coś z tym zrobić? Z góry dziękuję za pomoc.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Nolnejm »

Zerknij do logu i pozbyj się modów z Error na 99% problem zniknie
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

W logu mapy? Czy zapisu?
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

Po wyrzuceniu modów, okazało się że winny jest seasons, tylko nie wiem dlaczego bo na innych mapach działa
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Nolnejm »

Jakiś mod koliduje z season, Odszukaj go i po prostu usuń bądź postaraj się go naprawić
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

dzięki
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

Po dalszych próbach jako mod kolidujący wytypowałem Precision Farming ale po jego wyrzuceniu zamiast braku trawy pojawia się jej nieskończoność, myślę że to będzie po prostu wina mapy.
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Nolnejm »

przenieś wszystkie mody np na pulpit, zostaw w mods tylko mapę, season, preciesion i zobacz czy problem będzie nadal występował.
Jeśli tak to coś z mapą jest nie tak.
Jeśli będzie wszystko ok to musisz szukać w modach, skoro w logu ci nie pokazuje to pozostaje wtedy metoda prób i błędów. Mianowicie po 10 modów przerzucasz do mods i patrzysz czy problem występuje, jeśli się pojawi to z tych 10 modów musisz przesiać pojedyńczo i się go pozbyć.
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

po przejrzeniu logu mam takie błedy:
Error: Failed to open xml file 'C:/Users/Łukasz/OneDrive - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki/Dokumenty/My Games/FarmingSimulator2019/mods/modsSettings/modDesc.xml'.
Available mod: modsSettings
Error: Missing descVersion attribute in mod modsSettings
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

Właśnie tak robiłem z modami i w ten sposób doszedłem do Precision i dlatego myślę że problem jest z mapą
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Nolnejm »

W którymś z modów moddesc znajduje się w podfolderze. Sporo masz modów by to odszukać?
Jeśli tak to pozostaje to co wyżej pisałem tylko z zaglądaniem dodatkowym w log. Po jego znalezieniu należy rozpakować i ModDesc przenieść tam gdzie znajduje się nazwa modu.xml
dziuch
Posts: 165
Joined: Sun Nov 15, 2020 9:12 am

Re: Starowieś problem z trawą

Post by dziuch »

OP po prostu przez przypadek pewnie przeniósł sobie folder "modSettings", gdzie zapisywane są ustawienia modów, z głównego katalogu FS'a do katalogu "mods" i teraz FS próbuje załadować zawartość katalogu "modSettings" jako mod. Wystarczy przenieść go z powrotem.
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

ok. A nie wiesz jak skontaktować się z autorem mapy żeby poinformować go o problemach?
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Nolnejm »

A co do mapy to jest kompatybilna z preciesion?
Jeśli nie to w modzie preciesion jest poradni jak prawidłowo go dodać do mapy. Lecz robisz to tylko i wyłącznie na własny użytek i nie możesz jej w necie udostępniać innym, chyba że za zgodą autora
Luk154
Posts: 10
Joined: Sun Feb 18, 2018 8:40 pm

Re: Starowieś problem z trawą

Post by Luk154 »

dzięki wielkie, a to wiem
Post Reply