Mapka Cybuchowo

Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Mapka Cybuchowo

Post by Bobbi-79 »

Witajcie. Czy ktoś może gra na tej mapce i ma taki problem jak ja?
Nie rośnie mi lucerna na oryginalnym polu nr 11 koło gospodarstwa. Cały czas ma status "zebrane". Z ciekawości przewinąłem czas, u innych rolników normalnie ta uprawa zmienia etapy wzrostu, u mnie nie.
Druga sprawa to kontrakty-jest około 200 pól, a kontraktów pojawia się 5-6 dziennie. Nie za mało?
Gram na konsoli, nie mam żadnych "mieszających" modów. Seasons, GEO zachodnia Polska, bez Farming Precision.
Jedyne co być może źle zrobiłem to po kilku godzinach gry (około 4 w grze) skróciłem sezon na 6-dniowy. Ale pozostałe moje uprawy mają się dobrze, tyle że były zasiane już po zmianie.
User avatar
Triple_F
Posts: 135
Joined: Thu Feb 13, 2020 4:46 am

Re: Mapka Cybuchowo

Post by Triple_F »

to raczej wina mapy, na pc z modem seasons mam to samo.
Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Mapka Cybuchowo

Post by Bobbi-79 »

Ale na tej mapie? Czy na innej?
Być może błędnie podszedłem do tej uprawy, myśląc że jest trawą, a okazało się że (przynajmniej tu) jest traktowana jak zboże (ten sam czas siewu i zbioru co zboża), czyli nie będzie odrastać po zebraniu. No ok.
Tylko dlaczego w takim razie nie daje nasion? Można ją skosić kosiarką jak trawę i albo zkiszonkować w silosie bunkrowym, albo przetrząsać na siano. Nie wiem jak zbelować żeby uzyskać "lucerne windrow" zbelowane, bo takie coś można sprzedać w skupie, no ale wiadomo że nie luzem. Z prasoowijarki wyszła mi...słoma.
Moim punktem odniesienia jest uprawa lucerny (alfalfa) na mapie R.D.C.FS19. Tam w żółtej fazie wzrostu kosimy ją kosiarką na siano, a w pomarańczowej kombajnem na nasiona i słomę.
Panie autorze tej świetnej tak naprawdę mapki-może pomógłbyś jeśli to czytasz...?
Ylam
Posts: 1
Joined: Mon Apr 12, 2021 11:12 am

Re: Mapka Cybuchowo

Post by Ylam »

Kolego na jakiej konsoli grasz? Ja na Xbox i Seasons mi chyba nie działa temp gleby cały czas pokazuje 4st. Wszystkie pola czy moje czy sąsiadów nic nie rośnie. Miałeś podobna sytuacje ?
Bobbi-79
Posts: 121
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Mapka Cybuchowo

Post by Bobbi-79 »

Jeśli mnie pytasz to też na Xbox One. Nie, takiej sytuacji nie miałem.
Mapka gotowa na Seasons? GEO jakieś włączone?
Post Reply