PREMOS 5000 wyłącza się

Haszman
Posts: 1
Joined: Thu May 20, 2021 9:35 am

PREMOS 5000 wyłącza się

Post by Haszman »

Witam
Mam problem z prasą do pelletu PREMOS 5000. Podczas jazdy za ciągnikiem po polu prasa przestaje pobierać słomę/siano z podłoża. Prasa jedzie dalej ale nie pobiera materiału, tzn. wyłącza się kompletnie. Zdarza się to najczęściej w momencie gdy nagle wzrasta ilość materiału do podniesienia, np. gdy kombajn jest pełny i wyłącza się, a pokos leci dalej przez parę sekund, przez co robi się "górka". Przy obsłudze przez CoursePlay ciągnik po prostu jedzie dalej z wyłączoną prasą.
Próbowałem holować prasę różnymi ciągnikami o różnej mocy, ograniczać ręcznie prędkość na tempomacie, itd. Dzieję się tak zarówno przy prowadzeniu manualnym jak i przez Courseplay. Używam sporo różnych modów i nie wiem jak ugryźć temat. Jest to niezwykle irytujący dla mnie problem bo praktycznie uniemożliwia pełną automatyzację procesu przy pomocy Autodrive i Courseplay (uwielbiam obserwować jak moje żuczki pracują na kilku polach jednocześnie w pełni automatycznie ;) ).
EDIT: doczytałem że tak po prostu jest, ma to symulować ścinanie śruby zabezpieczającej w pelleciarce. Teraz pytanie do tych co się znają trochę bardziej: czy można to jakoś wyłączyć? Sprawdzałem w pliku .xml w modzie ale nie znalazłem tam nic co mógłbym zmienić aby wyłączyć tą funkcję. :hmm:
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 912
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: PREMOS 5000 wyłącza się

Post by Ziuta Modding »

Nie da się tego wyłączyć, jest to wbudowana funkcja w skrypt dla tej maszyny.
Post Reply