Jak dodać zaczep do kombajnu ?

gruszon18
Posts: 35
Joined: Sun Oct 30, 2016 12:41 am

Jak dodać zaczep do kombajnu ?

Post by gruszon18 »

Chcę dodać tylni zaczep do kombajnu zbożowego by móc podczepiać wózek na heder. Domyślać się jedynie mogę że trzeba wstawić za pomocą Giant edytora, ale pewnie rownież trzeba wstawić jakieś linijki kodu w plikach xml. Czy ktoś pomógłby wyjaśnić co powinienem zrobić ?
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Jak dodać zaczep do kombajnu ?

Post by Nolnejm »

Doklej to w wierszu "<attacherJoints>" Dokładnie pod linijką </attacherJoint>


<attacherJoint node="trailerAttacherJoint" jointType="trailer" lowerRotLimit="10 80 50" upperRotationOffset="0" allowsJointLimitMovement="false" canTurnOnImplement="false" comboTime="1">
<schema position="1 0" rotation="0" invertX="false"/>
</attacherJoint>


Otwórz model kombajnu w Giants editorze Dodaj transform, przenieś go do modelu kombajnu (Pod trigerry zaczepiania chederu) i ustaw transform dokładnie gdzie ma zaczepiać wózek gdy to już zrobisz to tylko musisz przepisać lokalizacje transforu w tym kodzie co ci podesłałem wyżej, zapisać wszystko i cieszyć się modem
gruszon18
Posts: 35
Joined: Sun Oct 30, 2016 12:41 am

Re: Jak dodać zaczep do kombajnu ?

Post by gruszon18 »

Za mało wiem o modowaniu;/ Według tego co zobaczyłem, w pliku xml juz jest ta linijka którą kazałeś wkleić. Transform trailer attacher joint jest też już w modelu kombajnu. jedynie nie wygląda jak zaczep tylko jak haczyk taki by np linę założyć..
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Jak dodać zaczep do kombajnu ?

Post by Nolnejm »

Skoro już jest w modzie to trigerru nie łapie pod wózek?
Czy chodzi ci o to że niema modelu zaczepu?
Jak nie łapie trrigeru to sprawdź czy transfor jest dobrze ustawiony oraz czy znajduje się w odpowiedniej lokalizacji (Raczej powinien się znajdować w choince z innymi transforami podczepiające heder) oraz sprawdź czy w xml jest wpisana poprawna lokalizacja transforu.
Jeśli ci chodzi o sam wygląd zaczepu to musisz go wymodelować, wrzucić do modelu kombajnu i ustawić transfor To co wyżej pisałem
Post Reply