Problem z polączeniem.

Videczkens
Posts: 5
Joined: Sat Dec 01, 2018 1:48 pm

Problem z polączeniem.

Post by Videczkens »

Witam. Posiadam taki problem, że nie możemy połączyć się razem z kuzynem do gry.
Wszystkie inne serwery nam działają a jak chcemy dołączyć do siebie to wyskakuje ze nie mozna polaczyć się z grą wieloosobowym
Ktoś wie może o co chodzi ? :)
Z góry dziękuje za odpowiedz.
mixmax
Posts: 8
Joined: Tue Dec 04, 2018 2:51 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by mixmax »

Dotyczy Fs 17, ale problem jest podobny.

To kopia z innego forum.



Proszę usunąć i / lub dodać Farming Simulator 17 w Zaporze systemu Windows:



1. Otwórz Zaporę systemu Windows.

2. Kliknij przycisk "Zezwalaj na aplikację lub funkcję za pośrednictwem Zapory systemu Windows".

3. Kliknij przycisk "Zmień ustawienia".



Jeśli Farming Simulator 17 jest wyświetlany w sekcji "Dopuszczone aplikacje i funkcje:", usuń grę.

Aby usunąć grę, kliknij "Farming Simulator 17" i kliknij przycisk "Usuń", a następnie kliknij przycisk "Tak".



Następnie dodaj ręcznie Farming Simulator 17 w Zaporze systemu Windows:

Dodano dwa aplikacje: 'FarmingSimulator2017' i 'FarmingSimulator2017Game':



1. Kliknij przycisk "Zezwól na inną aplikację ...".

2. Kliknij przycisk "Przeglądaj ..." w sekcji "Dodaj aplikację".

3. Wybierz aplikację 'FarmingSimulator2017' (FarmingSimulator2017.exe).

4. WERSJA DVD / DIGITAL: Przeglądaj i otwórz folder 'Farming Simulator 2017' domyślnie z 'Local Disk (C :)', a następnie folder 'Program Files (x86)'.

5. WERSJA W STEAM: Przeglądaj i otwórz folder 'Farming Simulator 17' domyślnie z 'Local Disk (C :)', folderu 'Program Files (x86)', 'Steam', 'SteamApps' i 'Common'.

6. Kliknij przycisk "Typy sieci ...".

7. Sprawdź "Prywatne" i "Publiczne" i kliknij przycisk "OK".

8. Kliknij przycisk "Dodaj".

9. Kliknij przycisk "Zezwól na inną aplikację ...".

10. Kliknij przycisk "Przeglądaj ..." w sekcji "Dodaj aplikację".

11. Wybierz aplikację 'FarmingSimulatorGame2017' (FarmingSimulatorGame2017.exe).

12. WERSJA DVD / DIGITAL: domyślnie przeglądaj i otwórz folder "x64" z folderu "Local Disk (C :)", folderu "Program Files (x86)" i "Farming Simulator 2017".

13. WERSJA STEAM: domyślnie przeglądaj i otwórz folder 'x64' z folderu 'Local Disk (C :)', folderu 'Program Files (x86)', 'Steam', 'SteamApps', 'Common' i 'Farming Simulator 17 ".

14. Kliknij przycisk "Typy sieci ..." w sekcji "Dodaj aplikację".

15. Sprawdź "Prywatne" i "Publiczne" i kliknij przycisk "OK".

16. Kliknij przycisk "Dodaj".

17. Kliknij przycisk 'OK', aby zamknąć Zaporę systemu Windows.

18. Uruchom grę.


Lub Hamachi


Pozdrowienia.
Videczkens
Posts: 5
Joined: Sat Dec 01, 2018 1:48 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by Videczkens »

Witam, dziękuje za odpowiedz. Przepraszam ze nie napisalem wyżej, ale problem nie występuje na PC tylko na PS4. :(
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Problem z polączeniem.

Post by dexus »

a druga osoba też ma PS4 czy PC?
Videczkens
Posts: 5
Joined: Sat Dec 01, 2018 1:48 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by Videczkens »

Oboje posiadamy PS4, i PS plus również ;)
mixmax
Posts: 8
Joined: Tue Dec 04, 2018 2:51 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by mixmax »

Może chodzi o typ NAT. ?
Videczkens
Posts: 5
Joined: Sat Dec 01, 2018 1:48 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by Videczkens »

A czy mógłbyś mi wyjaśnić lub podesłać jakąś stronkę dzięki której to zrobię? Byłbym bardzo Ci wdzięczny :)
Azir
Posts: 2
Joined: Mon Dec 10, 2018 8:01 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by Azir »

Videczkens wrote: Fri Dec 07, 2018 10:47 pm Oboje posiadamy PS4, i PS plus również ;)
A czy PC z ps4 mogą się połączyć?
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Problem z polączeniem.

Post by dexus »

Azir wrote: Mon Dec 10, 2018 8:13 pm
Videczkens wrote: Fri Dec 07, 2018 10:47 pm Oboje posiadamy PS4, i PS plus również ;)
A czy PC z ps4 mogą się połączyć?
Nie.
Grimer93
Posts: 1
Joined: Sat Dec 15, 2018 10:43 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by Grimer93 »

Witam czy ktoś rozwiązał ten problem. Mam z kolegą ten sam problem mamy tego samego dostawcę neta i nie możemy zagrać razem.
Videczkens
Posts: 5
Joined: Sat Dec 01, 2018 1:48 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by Videczkens »

Grimer93 wrote: Sat Dec 15, 2018 10:47 pm Witam czy ktoś rozwiązał ten problem. Mam z kolegą ten sam problem mamy tego samego dostawcę neta i nie możemy zagrać razem.

Jest to najprawdopodobniej wina zablokowanych portów. Tylko w tym problem, że farming wymaga odblokowanych poszczególnych portów, a ja nie mogę ich nigdzie znaleźć. Niby na internecie są porty do farming 15/17, ale nie jest to pewne ze to są te same co potrzebuje farming 19.
User avatar
iwan4672
Posts: 493
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by iwan4672 »

Tak to są te same porty, czyli 10823. Oczywiście gra na PC
smjk
Posts: 6
Joined: Wed May 17, 2017 3:11 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by smjk »

Prawda jest taka, że jedynym skutecznym rozwiązaniem jest uzyskanie od dostawcy internetu stałego zewnętrznego IP. Na nic się nie zda odblokowywanie poszczególnych portów na swoim ruterze, skoro nadal one będą blokowane na serwerze NAT dostawcy. Oczywiście jeżeli chodzi o grę na PS4, bo PC'towcy mają do dyspozycji hamachi, czyli program do tunelowania połączeń VPN. Hamachi nie jest też idealnym rozwiązaniem bo wymaga najpierw zestawienie połączenia pomiędzy wszystkimi osobami, które chcą ze sobą grać. Wracając do PS4 temat maglowałem przez całe życie FS17. Pomimo zapewnień dostawcy, że nie blokuje żadnych portów, to połączenie się w farmingu było loterią, dopóki byłem za NAT'em dostawcy internetu (ciągle "Nie można połączyć się z grą wieloosobową" albo niby łączyło tylko synchronizacja nie przechodziła). Jak mamy zewnętrzne IP wystarczy UPnP aktywny na ruterze lub DMZ i wszystko śmiga. A tak na marginesie, takich zabiegów wymaga tylko farming i nie spotkałem się z podobnymi problemami w żadnej innej grze.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 948
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z polączeniem.

Post by Ziuta Modding »

@smjk w większości przypadków problemem jest router od dostawcy, jeśli masz jakiegoś większego dostawcę a nie jakiegoś osiedlowego gościa co ma jakieś szybkie łącze a przy okazji za opłatą oferuje podłączenie innych ludzi do siebie to sam dostawca nie blokuje portów tylko urządzenie które masz ty. Ogólnie wystarczy wyłączyć całkiem zaporę w routerze i problem zniknie, lecz nie jest to zbyt bezpieczne (to tak jakbyś złodziejowi co siedzi w krzakach na przeciwko twojego domu w nocy zostawił otwarte na oścież drzwi), więc zaporę dobrze mieć włączoną choćby na minimalnym poziomie (wtedy blokuje chyba tylko połączenia przychodzące tylko), niestety sprzęt od dostawców to są totalne badziewia i takie rzeczy jak NAT czy UPnP nie zawsze działają poprawnie gdy je chcesz ustawić. Największe problemy są z urządzeniami od neta mobilnego gdyż w tym przypadku dostawca zabezpiecza się przed zapychaniem sieci telefonicznej przez kogoś kto mógłby używać neta do sieci P2P (głównie tyczy się to torrentów), niestety FS właśnie działa poprzez połączenie P2P (nie dotyczy to serwera dedykowanego) i dlatego jest z nim taki problem. Większość serwerów to jakiś gracz co na swoim kompie stawia ten serwer a reszta się z nim łączy wtedy właśnie pojawiają się te problemy z połączeniem, jeśli natomiast próbuje się grać poprzez wynajęcie serwera dedykowanego w większości przypadków problem znika, nie wszystkim bo to też zależy skąd mają tego neta i jak jest dostarczony (stałe/radiowe/komórkowe łącze). Sam miałem problem z większością gier korzystającą właśnie z połączenia P2P, mam neta od Orange po kablu telefonicznym, niby najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o stabilność, niestety ten całe Liveboxy od Orange to można zaraz jak się je dostanie to oddać bo się do niczego nie nadają (no może jakbyś dziadkowi neta podłączał to jemu to tam starczy), UPnP działa tam wtedy kiedy się mu chce (w praktyce to praktycznie wcale), ustawianie NAT to jakaś katorga i nie zawsze jeszcze to chce zadziałać (czasem musiałem z 5x ustawić przekierowanie, usunąć je i ponownie ustawić aby załapało). Jak tylko zmieniłem router na jakiegoś tam TP-Linka z droższej półki (powyżej 100zł) to problem z UPnP czy NAT nie pojawia się wcale, jak coś nie działa przez UPnP to ustawiam NAT i działa zaraz po zapisaniu ustawień. Na PC niestety dodatkową przeszkodą są też programy antywirusowe, jeśli ktoś nie jest obeznany w tym i instaluje (albo używa standardowego dostarczonego przez sklep po zainstalowaniu windowsa) jakiś darmowy co ma tam ogrom usług (ochrona poczty, haseł, przeglądarki itd) to często ma tam też dodatkową zaporę i ona też wtedy blokuje połączenie, już sam Windows Defender jest lepszy bo wywala komunikat po uruchomieniu jakiejś aplikacji która próbuje się połączyć z netem czy chcesz jej zezwolić na takie coś.
Co do samego komunikatu "Nie można połączyć się z grą wieloosobową" to na pewno on jest wtedy gdy jest zablokowane połączenie, jeśli natomiast przechodzi już do synchronizacji gry to znaczy że połączenie zostało ustanowione i jeśli nie chce się ona przeprowadzić to problemem jest już prędkość waszych internetów (lub też obciążenie, np. ktoś inny w domu może ogląda coś na YT albo wysyła jakieś pliki na dysk google przez co bierze wam praktycznie całą przepustowość UL/DL) i to jest albo problem u gracza co chce dołączyć albo u tego co postawił serwer.
Post Reply