Problem z polączeniem.

smjk
Posts: 6
Joined: Wed May 17, 2017 3:11 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by smjk »

@Ziuta Modding jesteś w wielkim błędzie co do nieblokowania portów lub połączeń P2P przez większych dostawców. Generalnie sieciami zajmuję się zawodowo od ponad 20 lat, więc można powiedzieć że trochę znam się na tym. Wszyscy najwięksi dostawcy internetu oferują jako usługę czyste przepuszczenie twojego połączenia, bez ograniczeń, no i oczywiście ekstra płatną.
Niestety ale nie zgodzę się co do Twojej teorii, że powodem nieprzechodzenia synchronizacji jest prędkość łącza, występował on przy łączu 50/30 i nikt z tego łącza nie korzystał oprócz konsoli (Giants podaje że dla FS17 osoba tworząca serwer musi posiadać 4 Mb upload).
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z polączeniem.

Post by Ziuta Modding »

@smjk może i tam zajmujesz się tymi sieciami od tych 20 lat, ale jeszcze nie słyszałem od nikogo, aby jakiś większy dostawca (dajmy na to Orange, UPC, Vectra, Inea, itp.) oferował "czyste" połączenie lub blokował porty wykorzystywane w P2P dla internetu stacjonarnego. Ja jedynie wiem z własnego doświadczenia że takiego czegoś nie ma (bo raczej ja i kilku moich kumpli byśmy nigdy nie uzyskali połączeń P2P). Testowaliśmy na kilku dostawcach i jedynie problem był z 1 lokalnym co drogą radiową rozsyłał neta jako usługę (ale dało się z nim załatwić bez większych problemów i żadnych dodatkowych kosztów zdjęcie blokad) oraz z internetem mobilnym (2 kumpli na LTE leci od 2 różnych dostawców), niestety tutaj to ani infolinia ani wizyta w salonie nic nie dała, jedynie jeden operator zaoferował odpłatną abonamentowo usługę odblokowania konkretnego portu. Co do samej synchronizacji w FS to duże znaczenie ma też internet u tego co się dołącza, z FS to jestem od jego pierwszej odsłony i dość sporo wiedzy i doświadczenia już nabyłem od czasu gdy pojawił się tryb MP (FS11) i wiem że jeśli pojawi się komunikat że nie można ustanowić połączenia to problem leży w zablokowanych portach, jeśli natomiast pojawi się synchronizacja to zazwyczaj jest to problem z Internetem, choć nie dopisałem wcześniej, że problemem też mogą być mody, jeśli jakieś mają dodatkowe skrypty lub są nie do końca poprawnie zrobione to przy synchronizacji może się posypać przesyłanie wymaganych danych, jest to też mocno prawdopodobna przyczyna na obecny czas z modami, które w większości są konwertowane przez niedoświadczonych ludzi i wysyłane na serwery w celach zarobkowych z pobrań a nie zostały przetestowane dokładnie (dlatego ja albo pobieram z zaufanych stron albo z Mod Hub).
smjk
Posts: 6
Joined: Wed May 17, 2017 3:11 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by smjk »

No i kolego powoli dochodzimy do tego samego wniosku a mianowicie, że MP w FS jest skopane a dokładniej zaprojektowane do działania w wyidealizowanym świecie, gdzie wszystko, włącznie z internetem działa perfekcyjnie z idealną dokładnością i jakością przez cały czas. Może na to wskazywać chociażby wyświetlanie na czerwono pingu rzędu 40ms w FS19, gdzie opóźnienie takiego rzędu na łączach międzynarodowych jest dobre i bez problemu pozwala grać bez lagów. W FS19 lagi (zatrzymanie gracza i nagły przeskok) występuje przy każdym pingu nawet 10 ms. Ja cały czas piszę o rozgrywce na PS4, gdzie nie masz możliwości wgrania modów niewiadomego pochodzenia, które są dla giants'a podstawowym wyjaśnieniem na wszelkie nieprawidłowości w farmingu. Dodatkowo przy konsolach nie ma tysiąca innych wymówek, jakimi są przy PC'tach złe sterowniki, programy antywirusowe, firewalle czy choćby wirusy lub konflikt z innym oprogramowaniem.
Problemy w grze wieloosobowej nie powoduje tylko blokowanie portów ale w większości przypadków przechodzenie połączenia przez serwery NAT oraz pozostałe systemy brzegowe dostawcy internetu (czy to realizowane programowo czy sprzętowo). Pewne połączenie możesz uzyskać tylko posiadając zewnętrzne IP.
Co do wszelkich dostawców GSM'owych można uzyskać "uwolnienie" łącza ale należy to robić poprzez reklamację nieprawidłowo działającego połączenia, które w obecnej formie nie pozwala na korzystanie z niego zgodnie z celem do jakiego zostało wykupione. Rzetelność informacji na infoliniach czy salonach jest na bardzo niskim poziomie z prostego względu, tam pracują w większości ludzie bez fachowej wiedzy, powtarzający tylko to co im system callcenter podpowiada.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem z polączeniem.

Post by Ziuta Modding »

Możliwe że na konsolach zupełnie inaczej to działa, na PC przy pingu 80ms zmienia się na pomarańczowy kolor a na czerwony chyba przy 150ms. Ale z tą synchronizacją to jest bardzo kiepska sprawa, wszystko odbywa się poprzez skrypty LUA i jeśli jakieś dane nie zostaną przesłane poprawnie to wszystko pozostałe się sypie (jeden skrypt czeka na paczkę z odpowiednimi danymi a dostaje jakąś inną i już kolejny dostaje co innego itd) powinno to być zrobione na zasadzie odpowiednich ID i sum kontrolnych, jeśli coś się z daną paczką nie zgadza to jest ona pomijana tymczasowo i chwilę później jest próba ponownej synchronizacji tych danych.
mariusz947
Posts: 4
Joined: Fri Aug 06, 2021 1:22 pm
Contact:

Re: Problem z polączeniem.

Post by mariusz947 »

Czy w nowych FS lepiej to wygląda? W 19 próbowałem jakiegoś VPNa na słabe połączenie i trochę pomagało.
admin123123123
Posts: 1
Joined: Mon Jan 09, 2023 5:53 pm

Re: Problem z polączeniem.

Post by admin123123123 »

Czy w nowych FS lepiej to wygląda? W 19 próbowałem jakiegoś VPNa na słabe połączenie i trochę pomagało.
Post Reply