FS 19 narzędzia oznaczenia

criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by criss20ster »

Mam do Was takie pytanie odnośnie sprzętu. Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi typami maszyn. Głębosz, kultywator, brona talerzowa,sadzarka. Czy sadzarka to to samo co siewnik ? oraz brona talerzowa to to samo co kultywator (bo tego się używa po zaoraniu pola pługiem ) prawda ?
xSpajki
Posts: 9
Joined: Tue Oct 16, 2018 5:21 pm

Re: FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by xSpajki »

Głębosz w uproszczeniu działa mniej więcej jak pług więc w grze też tak pewnie będzie. Sadzarką się sadzi jak sama nazwa głosi a siewnikiem sieje. Sadzimy w grze takie rośliny jak ziemniaki czy trzcinę cukrową, pozostałe rośliny (w grze) się sieje. Również w grze brona talerzowa i kultywatory działają tak samo.
criss20ster
Posts: 277
Joined: Tue Feb 07, 2012 8:17 pm

Re: FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by criss20ster »

Super dzięki za wytłumaczenie. Dla mnie sadzenie i sianie to zbliżone więc stąd może miałem wątpliwość. I buraki się sadzi :)
xSpajki
Posts: 9
Joined: Tue Oct 16, 2018 5:21 pm

Re: FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by xSpajki »

Z tym czy buraki się sieje czy sadzi to zawsze są sprzeczki w świecie graczy Farminga :D mój sąsiad jest operatorem kombajnów buraczanych i z tego co mnie informował to buraki się sieje ale jak kto uważa :D
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 950
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by Ziuta Modding »

Głębosz - ma za zadanie wzruszyć ziemię na większej głębokości niż zwykle sięga pług (orząc tylko tworzy się pewna warstwa zbitej ziemi na głębokości jakiej sięga pług co zmniejsza przenikanie składników z gleby do rośliny, korzenie nie są w stanie się przebić przez tą warstwę), jeśli w FS19 dodaliby coś w rodzaju ugniatania gleby (jest taki mod w wersji BETA do 17) to wtedy taki głębosz miałby swoją funkcję.
Kultywator - ma za zadanie rozdrobnić ziemię po orce, aby łatwiej się siało.
Brona talerzowa - zazwyczaj stosuje się ją do siewu bezpośredniego, zrywa się tym cienką warstwę ziemi wraz ze ścierniskiem i na to się już sieje np. jakiś poplon, ma to taką zaletę że pozostałości ścierniska gnijąc nawożą dodatkowo glebę, tyle tylko że nie wiem czy będzie to miało jakiekolwiek znaczenie w FS19 czy po prostu jest to osobna kategoria dla bardziej przejrzystego menu sklepu.
Sadzarka - sadzi rośliny takie jak ziemniaki czyli bulwy
Siewnik - wysiewa nasiona jakiś roślin (a buraki właśnie wyrastają z nasion, zazwyczaj sieją je tym samym siewnikiem co kukurydzę)
User avatar
Lechu
Moderator
Posts: 98
Joined: Tue Jan 17, 2012 9:08 pm
Location: Freiburg
Contact:

Re: FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by Lechu »

Jesli ktos jest nowy to zawsze moze skorzystac z samouczka.
User avatar
Manfi
Posts: 82
Joined: Mon Aug 28, 2017 2:18 pm

Re: FS 19 narzędzia oznaczenia

Post by Manfi »

Buraki się sieje. Nie widziałem jeszcze sadzarki do buraków.
Post Reply