FS19 Shader Model 3.0

Szymon10
Posts: 9
Joined: Wed Nov 28, 2018 5:10 pm

FS19 Shader Model 3.0

Post by Szymon10 »

Cześć.
Mam problem z grą FS19. Mianowicie mam Intel HD Graphics, wszystkie sterowniki aktualne, a error pojawia się nadal. Wie ktoś może co z tym zrobić tak, aby gra działała? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
User avatar
CryKilerPL
Posts: 40
Joined: Tue Nov 20, 2018 6:07 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by CryKilerPL »

Ona wspiera DX11?
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by dexus »

Przecież to zintegrowana grafa... Nie ma szans na uruchomienie...
User avatar
CryKilerPL
Posts: 40
Joined: Tue Nov 20, 2018 6:07 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by CryKilerPL »

dexus wrote: Wed Nov 28, 2018 5:50 pm Przecież to zintegrowana grafa... Nie ma szans na uruchomienie...
A co to ma do rzeczy? Karta graficzna jak każda inna.

Jeżeli grafika obsługuje DX10 to wtedy jej nie odpali, bo ta wymaga min. DX11, ale sam fakt, że ma zintegrowaną kartę graficzną nie jest powodem do tego aby gry się nie uruchamiały. Ja swojego czasu na zintegrowanej grafice ograłem Falouta3/4 i GTA V.
Spróbuj zaktualizować DirectX:
http://www.softsea.com/download/DirectX ... table.html
http://www.softsea.com/download/DirectX ... aller.html
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by dexus »

Podstawowa zintegrowana grafa nie posiada DX11 nie mówiąc, że nie posiada odpowiedniej ilość VRAM. Nie bez powodu producent podał jako minimalną kartę, która niedawno nie była byle czym? Gdyby gra odpalała na zintegrowanych podstawach montowanych do podstawowych podzespołów jako tzw. wersję awaryjną gdy spali się główna grafa, zresztą jak kojarzę to jest chyba nawet karta którą ładują do najtańszych laptopów, a to już chyba o czymś świadczy? Nie ma tym bardziej wsparcia DX11. Zastanów się co piszesz...
User avatar
CryKilerPL
Posts: 40
Joined: Tue Nov 20, 2018 6:07 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by CryKilerPL »

dexus wrote: Wed Nov 28, 2018 6:13 pm Podstawowa zintegrowana grafa nie posiada DX11 nie mówiąc, że nie posiada odpowiedniej ilość VRAM. Nie bez powodu producent podał jako minimalną kartę, która niedawno nie była byle czym? Gdyby gra odpalała na zintegrowanych podstawach montowanych do podstawowych podzespołów jako tzw. wersję awaryjną gdy spali się główna grafa, zresztą jak kojarzę to jest chyba nawet karta którą ładują do najtańszych laptopów, a to już chyba o czymś świadczy? Nie ma tym bardziej wsparcia DX11. Zastanów się co piszesz...
Ehh.. Zintegrowane karty wspierają spokojnie DX12 i korzystają z klasycznej pamięci RAM komputera, która została dla nich zarezerwowana. W komputerach/laptopach z min. 8GB RAM można nawet połowę RAMu zarezerwować jako VRAM. Czyli mając na przykład 8 GB RAM, 4GB może być jako VRAM, ale gdy mamy 16 GB RAM, to 8 GB może być VRAM.

A tak w ogóle to piszesz o karcie... Intel Graphic to rodzina kart graficznych a nie karta graficzna.
Dla przykładu karta ze średnio-niskiej półki to Intel HD Graphics 6000, na której odpalisz FS17, Dirt Rally, DIRt 4, The SIMS 4, FIFA 17/18/19, GRID Autosport, Bioshock Infinite, TOMB RAIDER czy nawet World of Warcraft. Może poza SIMS'ami i FIFĄ to gry z przed kilku lat, ale FS19 to gra która od wielu z nich ma gorsza grafikę.

Odnośnie DX12:
https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/ ... ivers.html

Odnośnie VRAM:
https://www.intel.com/content/www/us/en ... ivers.html
Szymon10
Posts: 9
Joined: Wed Nov 28, 2018 5:10 pm

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by Szymon10 »

Karta posiada DirectX 11
Szymon10
Posts: 9
Joined: Wed Nov 28, 2018 5:10 pm

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by Szymon10 »

dexus wrote: Wed Nov 28, 2018 6:13 pm Podstawowa zintegrowana grafa nie posiada DX11 nie mówiąc, że nie posiada odpowiedniej ilość VRAM. Nie bez powodu producent podał jako minimalną kartę, która niedawno nie była byle czym? Gdyby gra odpalała na zintegrowanych podstawach montowanych do podstawowych podzespołów jako tzw. wersję awaryjną gdy spali się główna grafa, zresztą jak kojarzę to jest chyba nawet karta którą ładują do najtańszych laptopów, a to już chyba o czymś świadczy? Nie ma tym bardziej wsparcia DX11. Zastanów się co piszesz...
Moja karta ma DirectX 11
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by dexus »

Może i ma DX11, ale producent jako kartę minimalną podał "Karta graficzna Nvidia Geforce GTX 650, AMD Radeon HD 7770 lub wydajniejsza (z min. 2GB VRAM, DX11 support)"
Miał ku temu jakiś powód. Gdyby gra poszła na Intelu HD to by wpisał taką kartę...
User avatar
CryKilerPL
Posts: 40
Joined: Tue Nov 20, 2018 6:07 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by CryKilerPL »

TEGR'y też nie wymienił a odpalisz na niej tą grę. Nie wiem czy wiesz ale AMD i nVIDIA to najpopularniejsze, ale nie jedyne karty graficzne jakie istnieją na rynku.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, jak nie jesteś pewien tego o czym piszesz.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by dexus »

Dlatego dodali "lub wydajniejsza". Nie wprowadzam w błąd ale ten komunikat o czymś świadczy. Gdyby każda gra poszła na integrze to by nie trzeba było dedykowanych grafik.
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 936
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by Ziuta Modding »

Szymon10 wrote: Wed Nov 28, 2018 5:22 pm Cześć.
Mam problem z grą FS19. Mianowicie mam Intel HD Graphics, wszystkie sterowniki aktualne, a error pojawia się nadal. Wie ktoś może co z tym zrobić tak, aby gra działała? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Twoja karta graficzna nie spełnia minimalnych wymagań dla FS19.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by dexus »

Widzę, że ktoś uważa tak samo jak ja...
Szymon10
Posts: 9
Joined: Wed Nov 28, 2018 5:10 pm

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by Szymon10 »

Czyli nic się nie da zrobić?
Azazyl Bazuzul
Posts: 7
Joined: Wed Nov 28, 2018 8:25 pm

Re: FS19 Shader Model 3.0

Post by Azazyl Bazuzul »

Ja gram na zintegrowanej intel hd 4000, bo radeon się zepsuł, ale na niskich ustawieniach.
Post Reply