Orka okresowa

mazurre93
Posts: 6
Joined: Wed Nov 28, 2018 11:08 am

Orka okresowa

Post by mazurre93 »

Witam

Problem polega na tym że mam włączona okresową orkę, a nie wyświetla nic w zakładce skład gleby. Można coś na to zaradzić?
bigbastek
Posts: 82
Joined: Sun Dec 17, 2017 11:44 am

Re: Orka okresowa

Post by bigbastek »

Nie wyłączyłeś przypadkowo filtra pokazującego orkę?
mazurre93
Posts: 6
Joined: Wed Nov 28, 2018 11:08 am

Re: Orka okresowa

Post by mazurre93 »

Napewno nie
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Orka okresowa

Post by dexus »

Wydaje mi się, że zmienili okresową orkę z co 3 zbioru na po każdym zbiorze ziemniaków/kukurydzy/trzciny/buraków/słonecznika chyba też. Ale to tylko moje przypuszczenia, bo póki co nie działałem w tym temacie. Poza tym jedno pytanie, na jakim patchu tak masz? Instalowałeś najnowszą betę 1.1.3?
User avatar
iwan4672
Posts: 495
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Orka okresowa

Post by iwan4672 »

Nie wiem jak u was, ale u mnie są informacje o polu po podejściu do danego pola. Jak jest wymagana orka, to jest o tym informacja.
User avatar
toneshifterz
Posts: 32
Joined: Wed Feb 28, 2018 2:25 pm

Re: Orka okresowa

Post by toneshifterz »

U mnie też na polach niby okresowa orka jest włączona, a już 6 razy było siane na jednym polu na zmianę rzepak i soja nic poza tym, a mimo to nie robiłem jeszcze żadnej orki na tym polu a wydaje mi się że powinno być po 3 zbiorach z pola tak jak poprzedniej wersji, chyba ze coś faktycznie zmienili.
User avatar
CryKilerPL
Posts: 40
Joined: Tue Nov 20, 2018 6:07 am

Re: Orka okresowa

Post by CryKilerPL »

W FS19 okresowa orka polega na tym, że trzeba wykonać orkę po każdym zbiorze kukurydzy, ziemniaków, buraków i słoneczniku.
Co trzy zbiory trzeba rozsypywać wapno.
User avatar
toneshifterz
Posts: 32
Joined: Wed Feb 28, 2018 2:25 pm

Re: Orka okresowa

Post by toneshifterz »

Czyli po zbiorze pszenicy, żyta, owsa, rzepaku, soi i innych oprócz wymienionych przez ciebie nie trzeba orki robić? Szczerze wolałem jak była okresowa orka na wszystkie uprawy nie na wybrane. teraz to wygląda trochę jak cofniecie się do FS15 z orką.
MarianToJo
Posts: 2
Joined: Sun Sep 30, 2018 12:45 pm

Re: Orka okresowa

Post by MarianToJo »

To co za problem wziąć pług i se pole preorać skoro chcesz?
User avatar
toneshifterz
Posts: 32
Joined: Wed Feb 28, 2018 2:25 pm

Re: Orka okresowa

Post by toneshifterz »

Jak nie musze to po co mam orać? Sens w okresowej orce byl taki ze musialo sie ją wykonac po trzech zbiorach bo inaczej byly mniejsze plony teraz pług czy glębosz są teorytycznie nie potrzebne tak jak to bylo w FS15.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Orka okresowa

Post by dexus »

No właśnie nie. Orka okresowa została zmieniona z co 3 zbiory każdego zboża na po każdym z wyżej wymienionych.
Post Reply