Kontrakty

User avatar
toneshifterz
Posts: 32
Joined: Wed Feb 28, 2018 2:25 pm

Kontrakty

Post by toneshifterz »

Witam.

Od jakiegoś czasu wykonuje misje (kontrakty) na sąsiednich polach i po skończonym zadaniu wyskakuje podsumowanie ile się finalnie dostaje kasy za zrealizowanie misji, jeżeli ktoś wie co oznacza ten punkt na obrazku poniżej to proszę o wyjaśnienie. Mi się wydaje ze to odpowiada za zwrot kasy za nawóz bądź nasiona używane przez nas zakupione bo przecież jak bierzemy jakiś kontrakt to nie dostajemy nasion czy tam nawozu do realizacji zadania.

Image

https://imgur.com/FpkDWCQ
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Kontrakty

Post by SuBer »

Jak rozrzucasz np nawóz albo pryskasz i przy zakończeniu kontraktu, w którym wypożyczałeś maszyny zostanie ci jeszcze nawozu w zbiorniku to dostaniesz zwrot kosztów za ten nawóz pozostawiony w maszynie. Nie wiem czy zrozumiale to wyjaśniłem :D
Jak dla mnie bez sensu jest w tych kontraktach to że musimy kupować nawozy opryski i nasiona na własną rękę co niekiedy zmniejsza zarobek z kontraktu o 80%...
User avatar
toneshifterz
Posts: 32
Joined: Wed Feb 28, 2018 2:25 pm

Re: Kontrakty

Post by toneshifterz »

Ok już rozumiem :) wydawało mi się ze zwrot ten nie działa bo nigdy zwrotów nie miałem, ale to wina tego ze zawsze jak skończyłem kontrakt wyładowywałem nasiona lub nawóz :) . Według mnie lepiej by było jak by zwrot ten działał na zasadzie tak jak napisałem wcześniej że to co użyjemy nasiona, oprysk lub nawóz by zrealizować zlecenie została zwrócona kasa.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Kontrakty

Post by SuBer »

Właśnie ja na początku też myślałem tak jak Ty ale cóż to nie pierwszy i nie ostatni minus najnowszej odsłony farminga.
Khav
Posts: 19
Joined: Wed Oct 02, 2013 10:43 pm

Re: Kontrakty

Post by Khav »

SuBer wrote: Sun Dec 09, 2018 8:59 am
Jak dla mnie bez sensu jest w tych kontraktach to że musimy kupować nawozy opryski i nasiona na własną rękę co niekiedy zmniejsza zarobek z kontraktu o 80%...
Tylko że opłata jaką dostajesz za zlecenie jest odpowiednio większa niż pozostałe i uwzględnia koszt nasion. Gdyby zwracało koszty za nasiona/oprysk a mimo to zlecenie by było 5-6x więcej płatne niż pozostałe, myślisz że byłby sens robienia innych?
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Kontrakty

Post by SuBer »

Na szybkości to sprawdziłem.
Mapa: Raven port
Pole numer: 22
Kontrakt: nawożenie opryskiwaczem
Wypożyczyłem maszynę
Kupiłem oprysk:2800 Euro za 2000 litrów
Zużyłem 317 l nawozu
kwota za kontrakt:1656 Euro MINUS 194 euro za wypożyczenie PLUS 1919 Euro zwrotu za pozostały w zbiorniku nawóz
Przychód z misji: 3381 Euro (po akceptowaniu)
Na czysto 3381 MINUS 2800 Daje nam 581 Euro na czysto za wykonanie misji. Według mnie to strasznie mało jak na łatwy poziom trudności :D I to bardzo łudzące jest jak widzisz kontrakt na około 1500 Euro małe pole to spoko robie a tu na czysto wychodzi 600 no to takie trochę niesatysfakcjonujące. W porównaniu z misjami w 17 strasznie mało się zarabia :) Ale podobnie jest z cenami za zbiory :)
Najbardziej opłacalne są kontrakty koszenia czy kopania. Ponieważ po zakończeniu kontraktu zostaje spora ilość zboża która po sprzedaniu daje dodatkowy przychód :)
Adi625
Posts: 7
Joined: Wed Nov 28, 2018 3:17 pm

Re: Kontrakty

Post by Adi625 »

Przy wybieraniu kontraktu na zbiór plonów warto wybrać taki z najlepszym kombajnem i go wypożyczyć. Wypełniacie kontrakt, ale nie bierzecie kasy za jego wykonanie. Wtedy można wybrać kolejny kontrakt na zbiór plonów na innym polu i tym najlepszym kombajnem szybko wykonać robotę. Nie płacicie wtedy za wynajem innych maszyn.
Khav
Posts: 19
Joined: Wed Oct 02, 2013 10:43 pm

Re: Kontrakty

Post by Khav »

Od kiedy można wziąć dwa kontrakty?
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Kontrakty

Post by SuBer »

Po wykonaniu jednego kontraktu wchodzisz w menu kontraktów i masz że ukończono, możesz akceptować i dostaniesz kasę a wypożyczone maszyny znikną. Jeśli nie akceptujesz to możesz wziąć kolejny kontrakt i wykonać go maszynami z poprzedniego. Po wykonaniu tak kilku kontraktów możesz wszystkie akceptować i cieszyć się kasą za szybko wykonane kontrakty.
Adi625
Posts: 7
Joined: Wed Nov 28, 2018 3:17 pm

Re: Kontrakty

Post by Adi625 »

Po aktualizacjach ten patent już nie działa. Teraz już nie można wynajętym sprzętem obrabiać więcej kontraktów.
Post Reply