Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Hier findet ihr gelöste Reports.
Solltet ihr ähnliche Symptome haben wie in einem bereits gelösten Bug, erstellt bitte einen neuen Thread im Technischen Fragen Forum: viewforum.php?f=956
Adi625
Posts: 7
Joined: Wed Nov 28, 2018 3:17 pm

Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by Adi625 »

Witam wszystkich farmingowych wyjadaczy. Chciałbym zapytać czy według Was ma sens inwestowanie w podwójne koła np. w ciągnikach? Czy ma to jakieś przełożenie na wydajność pracy, moc, czy jakieś inne parametry pojazdu w grze? Często może być tak, że w przypadku montażu podwójnych kół możemy mieć problem z dojazdem na jakieś pole. Pozdrawiam.
bigbastek
Posts: 82
Joined: Sun Dec 17, 2017 11:44 am

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by bigbastek »

Z tego co sprawdzałem to teraz rodzaj tzn szerokość opon ma znaczenie przy czym jest to znaczenie symboliczne.
Na prostym polu ciągnik na standardowych oponach wolniej osiągał max prędkość roboczą niż ten na podwójnych oponach i szybciej od tego na wąskich oponach.
Przy polach pochyłych i jeździe pod górkę tylko na podwójnych kołach udało się osiągnąć max prędkość roboczą, standardowe opony miały 1km/h mniej a wąskie opony około 2-3km/h mniej.
Podczas testów ciągniki były przeciążane, tzn wymagana moc znacznie przekraczała moc ciągnika. Gdy cięgnik jest dużej mocy to różnice na oponach są niezauważalne.
User avatar
Lechu
Moderator
Posts: 98
Joined: Tue Jan 17, 2012 9:08 pm
Location: Freiburg
Contact:

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by Lechu »

Bigbastek,robilem podobne pomiary i zgadza sie to w 100%.
W sumie widzialem nowy pomysl aby powietrza w kole bylo okolo 60% i praca jest jeszcze bardziej wydajna.
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by SuBer »

Widziałem kiedyś filmik na yt jak gość sprawdzał w 17 czy traktor na New holland T8 na gąsiennicach różni się czymś od tego samego na kołach. Sprawdzał to na zasadzie spięcia obu traktorów i sprawdzenia który którego pociągnie. Okazało się że ten na kołach nawet nie ruszył z podpiętym tym na gąsiennicach natomiast ten na gąsiennicach spokojnie ciągnął za sobą tego na kołach :D
Last edited by SuBer on Fri Dec 28, 2018 4:16 pm, edited 1 time in total.
djgruby
Posts: 11
Joined: Mon Sep 11, 2017 5:42 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by djgruby »

SuBer wrote: Fri Dec 14, 2018 11:31 am gonsiennicach
gonsiennicach
gonsiennicach
OMG!
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by SuBer »

djgruby wrote: Fri Dec 28, 2018 11:35 am
SuBer wrote: Fri Dec 14, 2018 11:31 am gonsiennicach
gonsiennicach
gonsiennicach
OMG!
Przyszedłeś tu czepiać się tylko tego jednego słowa?
djgruby
Posts: 11
Joined: Mon Sep 11, 2017 5:42 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by djgruby »

SuBer wrote: Fri Dec 28, 2018 4:17 pm
djgruby wrote: Fri Dec 28, 2018 11:35 am
SuBer wrote: Fri Dec 14, 2018 11:31 am gonsiennicach
gonsiennicach
gonsiennicach
OMG!
Przyszedłeś tu czepiać się tylko tego jednego słowa?
Temat mnie zainteresował to wszedłem, ale oczy krwawią jak czytam Twój poprzedni post... :biggrin2:
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by SuBer »

Poprawiłem każdemu się zdarza :D właśnie nawet jak to pisałem to 3 razy sie zastanawiałem czy to dobrze czy nie bo coś mi nie pasowało w pisowni :D
Adi625
Posts: 7
Joined: Wed Nov 28, 2018 3:17 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by Adi625 »

Lechu wrote: Fri Dec 14, 2018 8:40 am Bigbastek,robilem podobne pomiary i zgadza sie to w 100%.
W sumie widzialem nowy pomysl aby powietrza w kole bylo okolo 60% i praca jest jeszcze bardziej wydajna.
Znalazłem opis technologii VarioGrip która reguluje ciśnienie powietrza w kołach w celu poprawy wydajności pracy, oszczędności paliwa oraz nieuszkadzania gleby. Zamieszczam link.Zachęcam do obejrzenia filmików i lektury.
https://www.fendt.com/pl/900-vario-variogrip.html
User avatar
iwan4672
Posts: 492
Joined: Tue Oct 15, 2013 3:27 pm

Re: Podwójne koła w pojazdach-czy warto i po co?

Post by iwan4672 »

djgruby wrote: Fri Dec 28, 2018 11:35 am
SuBer wrote: Fri Dec 14, 2018 11:31 am gonsiennicach
gonsiennicach
gonsiennicach
OMG!
I co to dało, że zwróciłeś uwagę na mało znaczący błąd w pisowni. Pomogłeś coś w tym temacie, czy tylko chciałeś na koledze się odgryźć. Następnym razem taki post zgłoszę do administracji.
Locked