mod placeable

Smejn
Posts: 21
Joined: Mon Nov 27, 2017 7:19 pm

mod placeable

Post by Smejn »

Witam, w internecie nie mogę znaleźć żadnego poradnika dotyczącego modów placeable. Mam model takiego obiektu i ma on nie posiadać żadnych skryptów i triggerów, tylko kolizję. I moje pytanie jak mam zrobić taki mod i czy to bardzo skomplikowane?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1014
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: mod placeable

Post by Ziuta Modding »

Poradnik może i byś znalazł ale raczej nie w polskiej wersji, najlepiej to przyjrzeć się jakiemuś najprostszemu modowi placeable i próbować podmienić w nim model na swój i pobawić się z wartościami, aby dowiedzieć się co robią.
Smejn
Posts: 21
Joined: Mon Nov 27, 2017 7:19 pm

Re: mod placeable

Post by Smejn »

powstał również problem z modelem, gdy eksportuje go z oryginalnej mapy w giants editor mam tylko szare tło o co chodzi?
patrixon78
Posts: 19
Joined: Sun Oct 23, 2016 11:24 am

Re: mod placeable

Post by patrixon78 »

Smejn wrote: Sun Dec 16, 2018 11:48 pm powstał również problem z modelem, gdy eksportuje go z oryginalnej mapy w giants editor mam tylko szare tło o co chodzi?
Rozejrzyj się dokładnie po scenie w edytorze. Ja tak mam cały czas. Przy eksporcie edytor umieszcza obiekty w dziwnych miejscach. Najlepiej szybko nawigować w edytorze klikając i przytrzymując prawy przycisk myszy i używając klawiszy WASD. W ten sposoób poruszasz się w eytorze tak samo jak w grze i możesz używać SHIFTa w celu jeszcze szybszego poruszania się po scenie.
Smejn
Posts: 21
Joined: Mon Nov 27, 2017 7:19 pm

Re: mod placeable

Post by Smejn »

dzięki ;)
Post Reply