Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Lucass »

Witajcie,

od początku przygody z FS19 gram na mapie Ravenport, jednak im więcej oglądam recenzji dodatkowych map, tym większa ochota na przeskoczenie na jedną z nich - szkoda mi jednak sporego dorobku maszyn i gotówki, który mam na obecnej farmie.
Nie byłoby chyba jakimś "oszustwem" ;), gdyby 'przetransportować' te maszyny (i dołożyć posiadaną gotówkę) na start nowej mapy...?
To - jak dodać gotówkę - wiem, ale czy jest możliwe dodanie konkretnych maszyn na nowej mapie, uwzględniając dodatkowo stopień ich zużycia? Czy też jedyna opcja, to po prostu dodać gotówkę w wysokości równowartości posiadanych maszyn i na nowej mapie wszystkie je zakupić?

Przy okazji...
czy macie doświadczenia z mapami Marwell Manor, Old Stream, Oak Field (ta dopiero na dniach wyjdzie, ale są już recenzje na YT)? Wg mnie są świetnie zrobione wizualnie i celuję w jedną z nich, tylko nie mogę się zdecydować - może jest coś co wyraźnie przemawia za jedną z nich? A może jeszcze jakaś inna jest godna uwagi wg Was? :)
Maikello
Posts: 379
Joined: Thu May 11, 2017 12:43 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Maikello »

Hello
W folderze savegame masz plik "vehicles.xml". Tam są zapisane wszystkie informacje o maszynach łącznie z ich pozycją, ilością paliwa itp.

Ogólnie jeśli widzisz że twórcą mapy jest Oxygendavid, Blacksheep albo BulletBill to możesz mieć pewność że to świetna mapa. Tylko że sam wygląd mapy to nie wszystko. A to czy czujesz na mapie ten "klimat" to już kwestia indywidualna. OakField to świetna mapa w mojej ocenie ale na niej nie gram. Czemu? Bo nie odpowiada mi styl UK. Ale to nie powód żeby mapę hejtować
SuBer
Posts: 146
Joined: Fri May 05, 2017 9:03 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by SuBer »

Jak kolega wyżej pisał w tym pliku są zapisane wszystkie dane o maszynach, traktorach itd. ale również o zakupionych budynkach i ich pozycji na mapie. Teoretycznie można przenieść to na inny save ale na innej mapie może to spowodować mały problem (np. budynek w budynku albo traktor gdzieś poza mapą. Dlatego według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie dodać kasę i kupić sobie te same maszyny :D albo co wg mnie lepsze zacząć od nowa na nowych maszynach, pobrać mody na mniejsze maszyny i od nich zaczynać np :D dla mnie to świetna zabawa ale to też kwestia gustu i chęci :)
Maikello
Posts: 379
Joined: Thu May 11, 2017 12:43 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Maikello »

SuBer wrote: Thu Apr 18, 2019 8:38 pm "... ale również o zakupionych budynkach i ich pozycji na mapie..."
Budynki są akurat zapisane w pliku items :zunge:
Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Lucass »

Dzięki wielkie koledzy.
Maikello, a z klimatów innych niż UK, co mógłbyś polecić?
Maikello
Posts: 379
Joined: Thu May 11, 2017 12:43 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Maikello »

Lucass
Posts: 156
Joined: Tue Feb 19, 2019 2:43 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Lucass »

Z tych trzech... Mill Landscape jest wg mnie świetna (wizualnie) - poza tym, że nie działają zapory na przejazdach kolejowych, gdy nadjeżdża pociąg - ale to szczegół ;)
Jeszcze ciekawa jest The Old Farm Countryside -> https://www.youtube.com/watch?v=jgFHDJiXCnw
Przydałby się jakiś ranking map z opiniami/ocenami wirtualnych farmerów, ale nie znalazłem niczego takiego.

Interesuje mnie jeszcze jedna rzecz.. dodatek SEASONS w drodze i z tego co zrozumiałem, aby w pełni go wykorzystać (prawdopodobnie chodzi o jakieś wizualne smaczki) dana mapa musi być odpowiednio przystosowana. Ciekawe jak to jest z tymi wszystkimi ładnymi mapami, które teraz się pokazują; czy mają już to "coś" co pozwala na wykorzystanie w pełni dodatku SEASONS, czy będą update'y... oczywiście nie oczekuję odpowiedzi, to tylko moje luźne przemyślenia :)
Oli99
Posts: 66
Joined: Wed Dec 31, 2014 1:29 pm

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by Oli99 »

Będą prawdopodobnie update bo w nowym Seasons 19 ma być sporo zmian tak więc pewnie sama maska śnieżna jak w 17 nie wystarczy :)
User avatar
RaV23
Posts: 151
Joined: Tue Nov 08, 2016 9:37 am

Re: Nowa mapa i "przetransportowanie" maszyn

Post by RaV23 »

Lucass wrote: Fri Apr 19, 2019 9:12 am Z tych trzech... Mill Landscape jest wg mnie świetna (wizualnie) - poza tym, że nie działają zapory na przejazdach kolejowych, gdy nadjeżdża pociąg - ale to szczegół ;)
Jeszcze ciekawa jest The Old Farm Countryside
Mill Landscape również mi się bardzo podoba, ale jak dla mnie na dłuższą metę jest lekko irytująca tym że dojazdy do skupów są bardzo ciasne i trzeba jechać okrężną drogą. Kolejna sprawa to to że mapa jest prawie tak płaska jak dywan... no i same pola.

Szkoda że nie ma map na których jest mało pól, ale za to są łąki i jakieś pojedyncze drzewa. Kupuje działkę i sobie szykuje poletko.
Co do The Old Farm Countryside - jak dla mnie jak narazie najlepsza mapa na PS4. Nie wiem czy na innych mapach też tak jest ale bardzo fajnie wygląda poranna mgła :)
FS 17 Gold Crest Valley 360h/ Sosnovka 300h/ The Valley The Old Farm 440h :mrgreen:
FS 19 Fellsburn 160h / currently The Old Farm Countryside 100h+ / waiting for seasons...
PS4 Player
Post Reply