Kolejność prac polowych.

Szeli
Posts: 10
Joined: Sun Mar 08, 2020 3:46 pm

Kolejność prac polowych.

Post by Szeli »

Dobry wieczór.Pytanka mam.Jestem początkujący w farmingu i nie mam zbytniego o tym pojęcia.

-Jaka jest kolejność prac polowych w realu tak,żeby to odtworzyć realnie w farmingu?Najpierw orka,potem co? itd.

-Czy brona różni się w farmingu zastosowaniem od kultywatora? jak tego używać zgodnie z rzeczywistością?Widziałem na screenie u kogoś jak miał z przodu ciągnika front cultivator a z tyłu bronę i zgłupiałem.

-Mam problem,bo nowe pole stworzyłem głęboszem po skosie i pracownik nie jedzie wzdłuż pola tylko jak się mu podoba jakoś inaczej.Chyba naprawi to tylko courseplay,prawda?

-Dlaczego pole nie wymaga orki,skoro zaznaczyłem,że ma być okresowa orka? Pole zrobiłem głęboszem.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Kolejność prac polowych.

Post by dexus »

Zależy wszystko czy grasz realnie czy farmingowo.
W farmingu orkę robisz po pewnych uprawach dla przykładu.
Dziwny85
Posts: 111
Joined: Mon Sep 09, 2019 1:25 pm

Re: Kolejność prac polowych.

Post by Dziwny85 »

Klasyczne podejście do tematu:
1. Kultywator lub brona talerzowa
2. Orka jeśli oczywiście jest wymagana, możesz to sprawdzić w Menu (czerwony kolor oznacza że trzeba zaorać)
3. Agregat uprawowy (tak naprawdę wszystko z kategorii kultywatory i brony talerzowe) Możesz użyć siewnik z agregatem i od razu zasiać co tam sobie życzysz.
4. Siew. Kategoria siewniki do wyboru do koloru. Tak jak wyżej pisałem, możesz siać bezpośrednio po orce gdy siewnik ma agregat uprawowy.
Pomiędzy krokami 1-3 możesz nawozić uprawę przed zasiewem jak i również wapnować jeśli wymaga tego pole.
To jest ogromny skrót co i jak można robić. Polecam Youtube do szerszej edukacji. Samouczek Giants też Ci pomoże. Pozdrawiam. Jakby co to pytaj śmiało.
Dziwny85
Posts: 111
Joined: Mon Sep 09, 2019 1:25 pm

Re: Kolejność prac polowych.

Post by Dziwny85 »

Co do brony i kultywatora. Nie różnią się one w fs jeśli chodzi o i funkcję. Jednak w rzeczywistości są to maszyny które znacznie się różnią i pełnią inne zadania.
Dziwny85
Posts: 111
Joined: Mon Sep 09, 2019 1:25 pm

Re: Kolejność prac polowych.

Post by Dziwny85 »

Co do wymaganej orki. Nawet jeśli zaznaczyłeś okresową orke nie oznacza to że każde twoje pole jej wymaga. Możesz to sprawdzić w Menu, bądź prościej gdy wejdziesz na pole pojawi się informacja w prawym dolnym rogu. Jeśli pole wymaga orki będzie tam to napisane pomarańczową czcionką jeśli nie wymaga nie będzie takiej informacji.
User avatar
Matt26
Posts: 210
Joined: Fri Nov 30, 2012 8:07 pm
Contact:

Re: Kolejność prac polowych.

Post by Matt26 »

Dziwny85 wrote: Thu Aug 06, 2020 5:04 pm Co do wymaganej orki. Nawet jeśli zaznaczyłeś okresową orke nie oznacza to że każde twoje pole jej wymaga. Możesz to sprawdzić w Menu, bądź prościej gdy wejdziesz na pole pojawi się informacja w prawym dolnym rogu. Jeśli pole wymaga orki będzie tam to napisane pomarańczową czcionką jeśli nie wymaga nie będzie takiej informacji.
Wymagana orka jest wtedy, kiedy na polu zasieję się kukurydzę lub uprawę okopową. W innym przypadku nie trzeba robić orki.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Kolejność prac polowych.

Post by dexus »

Jeszcze po trzcinie i chyba topoli.
Post Reply