Niedziałający punkt sprzedaży Palet

dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

Mam problem z Addonem Straw Harvest, a dokładnie ze skupem palet. Po aktualizacji która dała możliwość sprzedaży luźnego peletu punkt sprzedaż nie działa poprawnie. po zawiezieniu palety jest odgłos ubywającego peletu, jednak jego ilość nie zmienia się a pieniądze na wpływają. Zainstalowało wersję addona z 28.04.2020 i punkt działa ale nie ma możliwości sprzedaży luźnego granulatu. Natomiast po zaktualizowaniu z mod huba punkt skupuje pelet z palet ale po około 15 minutach (czasu gry) zawiesza grę. Ktoś z was miał podobny problem? Jeśli tak to propszę o pomoc (jeżeli taka istnieje)
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

Reinstalacja gry i addona nie pomogła. na nowej czystej wersji problem pojawił się od razu po zauktualiwaniu addona. Bardzo prosze o pomoc.
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dexus »

Straw harvest dodałeś na nowym save czy do już ogrywanego wcześniej?
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

i tu ciekawostka. sprawdziłem na starym savie i działa wszystko ale nie ma możliwości skupu luźnego peletu a ceny w skupie są takie jak przed aktualizacją i na tym savie nic się nie wiesza. Problem jaki opisałem jest na nowych savach
Nyja_z_Nawii
Posts: 3
Joined: Thu Sep 17, 2020 1:27 pm

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by Nyja_z_Nawii »

U mnie to samo. Mam jeden stary save i tam skup działa. Dodam, że mam na nim zainstalowane wszystkie posiadane przeze mnie mody. Jeszcze kostkarka z tego dodatku robi jakieś maciupkie kostki. Ilość litrów się zgadza ale wygląda to dziwnie. Tych małych kostek nie akceptują np. przyczepy do zbierania. Inne prasy są OK. Wychodzi na to, że coś z dodatkiem jest nie tak. Ciekawe czy Giants wie o tym i poprawi błędy?
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

https://www.youtube.com/watch?v=n_PIo1IJT94 ale np u kadorv skup działa
Nyja_z_Nawii
Posts: 3
Joined: Thu Sep 17, 2020 1:27 pm

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by Nyja_z_Nawii »

Na serii pierwszej. Rozpoczął ją jeszcze przed wejściem dodatku Straw Harvest.
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

To nie ma znaczenia odpaliłem swojego najstarszego save z lutego (jak epic games) dawał za darmo i problem jest
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dexus »

By sprzedaż palet działała to musi być uruchomiony dodatek na nowym save a dodatkowo mapa przystosowana.
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

Co rozumiesz przez przystosowana? czy ma rozumieć ze podstawowe mapy które dostaliśmy od GS, są nie przystosowane? do oficjalnego dodatku? jeśli tak to jak można je przystosować?
po drugie idąc tym torem myślenia to moje pytanie jest następujące: czy jeżeli odinstaluje straw harwest ,zrobię nowego save pogram sobie na nim i zainstaluje dodatek po stworzeniu sava to będzie działał?
Nyja_z_Nawii
Posts: 3
Joined: Thu Sep 17, 2020 1:27 pm

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by Nyja_z_Nawii »

Tak jak napisałem wcześniej: na starym sawie działa i to nie na orginalnej mapie ( Dahl Ranch) :hmm:
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

testowałam na felsbrunnie. usunąlem wszystkie mody stworzyłem nowego save grałem na nim dłuższą chwile potem zapisałem sciągnałem Straw harwest i problem dalej jest napisałem do creative-mesh. zobaczę co odpiszą. dołączyłem filmiki jak z premosa leci pelet do skupu i nie ubywa go wcale ze zbiornika
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dexus »

odpiszą to samo bo miałem to na sandomierskich okolicach.
I właśnie jako powód podają nieprzystosowanie mapy i test na czystym save z wgranym od razu straw harvest.
Dodatku nie można dodać na wcześniej granym save.
dodojate
Posts: 14
Joined: Sun Aug 02, 2020 11:10 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dodojate »

po pierwsze:
testowałem wczoraj na addona na wszystkich dostępnych mapach na modhubie. Na żadnej nie działał. Stworzyłem nowego save dla każdej mapy. czysty save bez modów i scryptów. Testowałem w ten sposób, że instalowałem dodatek na wcześniej granym savie i drugi sposób: uruchamiałem już zainstalowany dodatek od razu z każdym nowym savem. Na żadnej mapie addon niedziałał. dzisiaj bede sprawdzał reszte map.
Odnoszę wrażenie że w świetle tego nie mapy która była by przystosowana.
po drugie:
odnośnie tego co napisał poprzednik u mnie problem występuje na każdym savie, nie ma znaczenia jego wiek, stosunek upływu czasu od stworzenia gry do czasu jego wyjścia. działa tylko na jednym savie stworzonym na samym początku gry i na którym dodałem addon po jego wyjściu (nawiasem pisząc wysadził mi tego save bo był bug i zawieszał gre zaraz po jego wydaniu i udostępnieniu. save odzyskany zostal i po łatce mogłem normalnie sprzedawać pelet)

a teraz to co mi odpisali CM

It could be a conflict with the map or one of the following

Creative Mesh
wysłane
12 godz. temu
Known Modconflicts:
Straw Harvest 1.1.0.0
+ Seasons, CCM...: mixed-up fruit types (snow to strawPellets) check post above ( ?mixedup-fruits_en / ?mixedup-fruits_de )
+ To many fruits: Limit of fruits is reached, check ( ?fruit_limit )
- BalerAddon: Balers of SH can not be filled with netting/yarn, bales cannot be ejected
+ automatic roundbale ejection: works with RoundbalerExtension 1.5.0.0
- variableBaleCapacity and Premos Bale Shredder:
- AutoloadTrailer: Palletizer does not start automatically when pallets are loaded with autoload trailers off of the palletizer
- Alfalfa: No bale support
- sawmill with global company
+ seeBales: pallets 0l fill level and gamecrash when selling pallets works with seeBales 2.0.0.1
- RealDirtFix
- AutomaticBaleUnload
- UAE plus bale grabs: Lua error
+ MoreBunkerSilo, PotatoeWaschPlant and GrainDrying: Pallets can´t be sold will be fixed by future version of that script, works with MoreBunkersilo 1.0.0.2

czekam na ich reakcje na info ze tam nie było żadnych modow scryptów itp
dexus
Posts: 162
Joined: Sat Nov 29, 2014 9:17 am

Re: Niedziałający punkt sprzedaży Palet

Post by dexus »

To się zapytają czy sprawdzałeś na oryginalnej mapie. Potem zapytają czy mody masz a potem czy to nowy save. Przerabiałem to w okolicach lipca czy wcześniej.
Post Reply