Brak wolnego miejsca

kajko
Posts: 57
Joined: Mon Dec 30, 2019 7:13 pm

Brak wolnego miejsca

Post by kajko »

Cześć
Ostatnio nabrałem chęci na konwertowanie modów z fs 17 do 19. Z początku szło mi dobrze, przekonwertowałem sobie rozsiewacz, poprawiłem w nim błędy i działa. Teraz zacząłem konwertować przyczepę. Zrobiłem wszystko tak samo jak z poprzednim modem. Wchodzę do gry i od razu zauważyłem że przyczepa nie pokazuje się w sklepie jako "obiekt 3d" w zakładce wszystko jest ok, ale po jej wybraniu pokazuje się puste pole. Gdy chcę ją kupić wyskakuje komunikat: Brak wolnego miejsca w sklepie... (i coś tam). Pod sklepem jest pusto i inne maszyny bez problemu się pojawiają. Z kolejnym przekonwertowanym modem było to samo. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? To błąd w mod descu, czy w pliku xml?
Z góry dzięki za odpowiedź
User avatar
Nolnejm
Posts: 197
Joined: Sat Jan 30, 2021 11:44 am

Re: Brak wolnego miejsca

Post by Nolnejm »

To raczej nie błąd,
W xml i modesc masz odpowiednią nazwę i3d?
i sprawdź jeszcze linijkę w moddesc <storeitem xmlFilname= i tutaj nazwa xml modu musi być podana.
jeśli to masz to podeślij loga z czystej, orginalnej mapy tylko z tą przyczepą gdyż w "coś tam" może mówić o co chodzi :p
kajko
Posts: 57
Joined: Mon Dec 30, 2019 7:13 pm

Re: Brak wolnego miejsca

Post by kajko »

Dzięki za wskazówki. Zajrzałem w log i okazało się że błąd był w pliku xml. W 2 linijce( <vehicle type=...)
Wystarczyło wpisać odpowiedni typ i wszystko działa.
Post Reply